3 نکته که باید در خصوص هوش افزوده بدانید ، دنیا به گام هایی فراتر از هوش مصنوعی احتیاج دارد

به گزارش فدایی داری، فوربس نوشت: استیو جابز همواره معتقد بود که کلید موفقیت شرکت اپل پیوند تکنولوژی و حوزه های مختلف و آزاد است. او معتقد بود تعالی تکنولوژی از تقاطع تکنولوژی و هنر می گذرد نه از مسیری مفرد.

3 نکته که باید در خصوص هوش افزوده بدانید ، دنیا به گام هایی فراتر از هوش مصنوعی احتیاج دارد

به گزارش رویس آی تی و فناوری انتخاب، داگلاس انگلبارت یکی از نخستین نظریه پردازانی بود که اهمیت فناوری های کامپیوتری را در بازسازی توانایی های انسانی و تقویت خلاقیت انسان ها شناسایی کرد. او معتقد بود ما باید چالش های هوشمند در زمینه خلاقیت و نوآوری بشر را بهتر درک کنیم، به خصوص در خصوص سیستم های یادگیری و آموزش ما.

در این میان هوش افزوده مفهومی بسیار مهم است. هوش افزوده یک مفهوم جایگزین برای هوش مصنوعی است که بر نقش یاری نماینده هوش مصنوعی برای ارتقاء هوش انسانی تاکید دارد. انتخاب کلمه تقویت شده یا افزوده، به معنی بهبود است. به بیانی دقیق تر این عبارت به نقش هوش انسانی در هنگام استفاده از یادگیری ماشینی و الگوریتم های یادگیری عمیق برای کشف روابط و حل مسائل، تاکید دارد. در ادامه 3 نکته مهم در خصوص هوش افزوده را مرور می کنیم:

هوش افزوده سطح قدرت هوش مصنوعی را افزایش می دهد

از زمان شروع استفده از هوش مصنوعی یعنی از حدود شصت سال پیش، هوش مصنوعی در حوزه علمی و دانشگاهی به یک رقیب قدرتمند برای ایجاد تغییرات اجتماعی و مالی تبدیل شده است. در حال حاضر هوش مصنوعی پایه و اساس طیف گسترده ای از تکنولوژی های اصلی از جمله جستجو در وب، برنامه های تلفنهای هوشمند، تشخیص پزشکی، تشخیص گفتار و اخیرا نیز وسایل نقلیه خودران را تشکیل داده است.

امروزه فرض معمول این است که هوش مصنوعی می تواند وظایف انسانی را به طور کاملا مستقل اجرایی کند. در نتیجه انتظار می رود هوش مصنوعی خودروهای خودران را توسعه دهد، برای ما غذ بپزد و یا به جای ما کار کند. اما فراتر از اتوماسیون، تکامل فرآیندهای طراحی و نوآوری هایی برای انسان است که به فناوری های محاسباتی وابستگی دارد.

هوش افزوده یک مفهوم جایگزین هوش مصنوعی است که بر نقش یاری نماینده هوش مصنوعی در پیشرفت قابلیت های انسانی تمرکز دارد. هوش افزایی نشان دهنده تاثیر مداوم هوش مصنوعی در تقویت نوآوری بشر تاکید دارد.

برای مثال، واضح است که فرصت های اجتماعی و مالی تازه با هوش مصنوعی که مستقیما بر قابلیت های انسانی تأثیر می گذارد، ظهور می نمایند. اما می توان با یاری هوش افزوده فرصت های تعالی خلاقیت های انسانی را نیز ارتقا داد.

شکوفا شدن خلاقیت ها

در حقیقت، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بخشی از یک تحول خلاق است که توانایی بازسازی یک جامعه صنعتی پایدار را ایجاد می نماید و این فرصت را برای نوآوریهای درازمدت به شکل قابل توجهی فراهم می نماید. و این یعنی هوش مصنوعی، مکمل بسیاری از کارهای خلاقانه است.

متفکرانی مانند پیتر دراکر و آلوین توفلر عصر کنونی ما را عصر اطلاعات یا اقتصاد دانش معرفی نموده اند. اما همانگونه که دانیل بل می گوید، این توصیف ها اغلب از ویژگی های معنوی و هنری عمیق خود غافل می شوند. توصیف دقیق تر از عصر کنونی عصر خلاقیت است. ریچارد فلوریدا در پی این استدلال معتقد است که خلاقیت، اصل اساسی تعریف دوران ما است.

حتی با اینکه رایانه ها کار روزمره خود را به طور اتوماتیک انجام می دهند، باز هم این بسیار مثبت است که کامپیوترها کارهایی را که احتیاج به خلاقیت، حل مسئله و همکاری اجتماعی دارند، تقویت می نمایند.

باز طراحی اصول آموزش و پرورش

مارک آندریسن، سرمایه دار سرشناس معتقد است به زودی نرم افزارها دنیا را می بلعند. در حال حاضر فناوری اطلاعات و فناوری های کامپیوتری در حال تبدیل شدن به یک بخش بسیار واقعی از اقتصاد دنیای هستند و این پیامدهای مهمی برای چگونگی فکر کردن درباره آینده کارگران ماهر دارد. درواقع یکی از چالش های اصلی آموزش جوانان در این دوره تازه، نوسان آن است.

منبع: انتخاب

به "3 نکته که باید در خصوص هوش افزوده بدانید ، دنیا به گام هایی فراتر از هوش مصنوعی احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نکته که باید در خصوص هوش افزوده بدانید ، دنیا به گام هایی فراتر از هوش مصنوعی احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید