انقلاب عظیم بارسلونا در تابستان؛ 14 بازیکن در فهرست فروش

به گزارش فدایی داری، خبرگزاری خبرنگاران- نیمی از بازیکنان بارسلونا فصل بعد جایی در این تیم نخواهند داشت و یک بارسای جدید و متحول شده را در فصل آینده خواهیم دید.

انقلاب عظیم بارسلونا در تابستان؛ 14 بازیکن در فهرست فروش

به گزارش فدایی داری، به نقل از موندودپورتیوو، بارسلونا پس از دو هفته بسیار ضعیف و کسب نتایجی باورنکردنی همچون شکست خانگی برابر گرانادا و تساوی در زمین لوانته در حالی که نیمه نخست را 0-2 پیش بود، تقریبا شانس قهرمانی در لالیگا را از دست داده است؛ اتفاقی که خوان لاپورتا رئیس باشگاه را به یک انقلاب عظیم در تیم و تغییر دادن نیمی از مجموعه فعلی متقاعد نموده است. انقلابی که در نهایت باعث افزایش سطح کیفی بارسلونا شود و برای این مهم شاید کادر فنی فعلی نیز قربانی شوند ولی این گزینه فعلا در دستور کار نیست.

در واقع جابجایی تابستانی پیش رو برای بارسا اهمیت فوق العاده ای خواهد داشت و طبق اطلاعات رسیده، 14 بازیکن در فهرست فروش، انتقال قرضی یا معاوضه با بازیکنانی دیگر قرار دارند. به بعضی نیز ممکن است بارسا مجوز جدایی بدهد و رایگان راهی تیم دیگر شوند. هدف می تواند بهتر کردن سطح کیفی بارسا باشد و نیز پایین آوردن سطح هزینه ها و کاهش قابل توجه بودجه اختصاص داده شده برای دستمزدها. بارسا یکی از باشگاه هایی بود که بسیار از ناحیه پاندمی کرونا ضرر مالی دید تا جایی که تیم مدیریتی موقت باشگاه در نیم فصل اول با کوشش بسیار در نهایت پیروز شد درصد قابل توجهی از دستمزدها را کاهش دهد. بخشی نیز در دوره اول قرنطینه در بهار سال گذشته کاهش یافته بود و درغیر این صورت بارسلونا الان باشگاهی ورشکسته بیش نبود.

در فهرست خروجی بارسا بازیکنانی دیده می شوند که در فهرست خروج هر طرفدار عادی فوتبال نیز قرار می گیرند: نتو، اومتیتی، جونیور فیرپو، میرالم پیانیچ(به خصوص اگر کومان بماند)، متئوس فرناندز، مارتین برایثویت و فیلیپه کوتینیو. بعضی نیز ممکن است قرضی راهی تیم دیگر شوند تا حداقل بارسا از پرداخت دستمزدشان معاف شود. دسته خروجی دیگر مربوط به بازیکنان عظیم و قدیمی باشگاه می شود؛ کسانی که دستمزد بسیار بالایی دریافت می نمایند ولی آشکارا دیگر در فرم گذشته خود قرار ندارند. برای این مهم می توان به بازیکنی چون سرجی روبرتو که 2022 قراردادش به اتمام می رسد اشاره نمود.

سرجی فصل جاری درگیر مصدومیت ها بوده و کمتر نشانی از سرجی روبرتوی سابق داشته است. علاوه بر او می توان به چند بازیکن دیگر هم اشاره نمود ولی تحت هیچ شرایطی از دست دادن لیونل مسی در برنامه های مدیریت باشگاه وجود ندارد. مذاکرات با لیونل مسی برای تمدید از مدتی قبل آغاز شده و برای لاپورتا ماندنی شدن فوق ستاره آرژانتینی در راس همه امور واقع شده است. بالاتر از همه اینکه نوع انقلاب و بازسازی بارسا ارتباط مستقیم به تصمیم لیونل مسی در خصوص آینده اش خواهد داشت. ماندنی شدن لیونل مسی اصل مهم برای خوان لاپورتاست و سپس او در خصوص اینکه چگونه تیم را تقویت کند، تصمیم گیری خواهد نمود.

تا به اینجای کار پیوستن اریک گارسیا مدافع چپ سیتی قطعی شده و او پس از فینال لیگ قهرمانان به بارسا ملحق خواهد شد. بازیکنی که محصول آموزشگاه بارسلوناست و به عنوان بازیکن آزاد باز می شود، بدون اینکه هزینه ای برای او پرداخت شود. پس از تقویت خط دفاع، بارسلونا دو مهاجم نیز برای تقویت فاز تهاجمی خود جذب می نماید. هر دو رایگان و بدون یک یورو پرداختی. سرخیو آگوئرو و ممفیس دیپای از سیتی و لیون با بارسا به توافق رسیده اند و به این ترتیب خط حمله بارسا جان تازه ای خواهد گرفت. بارسا همچنین به دنبال تقویت خود در خط میانی است و برای این مهم، رونالد کومان جذب جورجینیو واینالدوم هافبک هلندی لیورپول را درخواست نموده است. او نیز بازیکن آزاد است و برای او هزینه ای نخواهد شد.

تمامی این بازیکنان از جمله لیونل مسی قبول نموده اند که از دستمزد خود برای مدتی مشخص کسر نمایند و با بهبود شرایط مالی در نهایت دستمزد موردنظر خود را دریافت نمایند. در واقع بارسا برای تقویت خود بیش از همه به دنبال جذب بازیکنان باتجربه است تا در کنار جوانانی که فصل جاری ظهور نموده اند، تیمی بالانس و متوازن روانه فصل بعد شود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "انقلاب عظیم بارسلونا در تابستان؛ 14 بازیکن در فهرست فروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انقلاب عظیم بارسلونا در تابستان؛ 14 بازیکن در فهرست فروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید