این 3 دارو، بشر را از شر کرونا نجات می دهد؟

به گزارش فدایی داری، سازمان جهانی بهداشت آزمایشات دقیق خود را بر روی سه دارویی که تصور می شود راه های درمان بیماری کرونا هستند ، آغاز کرد.

این 3 دارو، بشر را از شر کرونا نجات می دهد؟

به گزارش فدایی داری ، یک کارآزمایی بالینی که از طریق سازمان بهداشت جهانی (WHO) رهبری می شود ، سه داروی ضدالتهابی را به نام درمان های احتمالی بیماری ناشی از ویروس کرونا مورد بررسی قرار می دهد.

این آژانس گفت که محققان در پی داروهای مورد استفاده برای درمان مالاریا ، لوسمی و بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت هستند.

دانشمندان بر این باورند که داروهای ضدالتهابی می توانند واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن به ویروس را در بیماران مبتلا به کووید که به شدت بیمار هستند ، کاهش دهد.

سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای اظهار داشت: این داروها شامل آرتسونات ، ایماتینیب و اینفلیکسیماب هستند که از طریق یک گروه تخصصی مستقل به منظور کاهش خطر مرگ در بیماران مبتلا به کووید19 که در بیمارستان بستری بودند، انتخاب شدند.

محققان چندین کشور، تأثیر این داروهای مختلف را بر بیماری کرونا مقایسه کرده اند.

این داروها در بیماران بستری شده در 600 بیمارستان در 52 کشور آزمایش می شوند.

آرتسونات یک داروی تزریقی است که برای درمان مالاریای شدید در بیماران بزرگسال و بچه ها استفاده می شود.

ایماتینیب هم برای جلوگیری از سرطانهای خاص (عمدتا سرطان خون) با جلوگیری از پروتئینی که به سلولهای سرطانی در بدن تکثیر می دهد ، استفاده می شود.

اینفلیکسیماب یک آنتی بادی تک کلونی است که برای درمان چندین بیماری خود ایمنی مانند بیماری کرون ، آرتریت روماتوئید و پسوریازیس استفاده می شود.

محققان امیدوارند حداقل یکی از این داروها به نام مهار کننده های اینترلوکین 6 (IL-6) عمل کنند. اینترلوکین 6 واکنش بیش از حد خطرناک سیستم ایمنی بدن به ویروس موسوم به طوفان سیتوکین را کاهش می دهد.

این طوفان ها زمانی رخ می دهند که بدن نه تنها با ویروس مبارزه می کند بلکه به سلول ها و بافت های خود هم حمله می کند.

در موارد مرتبط با بیماری کرونا طوفان های سیتوکین می تواند باعث ناراحتی تنفسی شود که این خود می تواند منجر به نارسایی و مرگ اندام های چند سیستم شود.

آرتسونات برای بیماران کرونایی به صورت داخل وریدی به مدت هفت روز تجویز می شود. همچنین ایماتینیب یک بار در روز به مدت 14 روز تجویز می شود و اینفلیکسیماب در یک دوز واحد تزریق می شود.

تدروس آدهانوم رییس سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای گفت: یافتن داروهای موثرتر و در دسترس برای بیماران کرونا همچنان یک نیاز اساسی است و سازمان جهانی بهداشت مفتخر است که این تلاش جهانی را رهبری می کند. من می خواهم از دولت های شرکت کننده ، شرکت های دارویی ، بیمارستان ها ، پزشکان و بیماران که در یکپارچگی واقعی جهانی گرد هم آمده اند تشکر کنم.

بسکمک از شرکت های داروسازی در جهان برای کمک به پیشبرد آزمایشات بر روی این سه داروی حیاتی داوطلب شده اند.

البته تا این لحظه هیچ یک از این سه دارو به تایید کامل نرسیده است.

هم اکنون چهار دارو برای درمان کرونا تایید شده است. اولی رمدسیویر است.

همچنین سه داروی مبتنی آنتی بادی مونکلونال دیگر برای درمان بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.

منبع: دیلی میل / مترجم: هیلدا حسینی خواه

منبع: جام جم آنلاین

به "این 3 دارو، بشر را از شر کرونا نجات می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 3 دارو، بشر را از شر کرونا نجات می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید