بارش باران در غالب نقاط کشور، کاهش دما تا 10 درجه در استان های ساحلی دریای خزر

به گزارش فدایی داری، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در غالب نقاط کشور و کاهش دمای 10 درجه سانتیگراد در استان های ساحلی دریای خزر خبر داد.

بارش باران در غالب نقاط کشور، کاهش دما تا 10 درجه در استان های ساحلی دریای خزر

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (22 اسفند) در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، اصفهان، بوشهر، فارس، غرب هرمزگان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی، غرب یزد و غرب کرمان رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی افزود: بیشینه بارش در این روز در نواحی شمال و شرق خوزستان، جنوب ایلام، جنوب لرستان شمال بوشهر، غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال غرب فارس خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: سه شنبه (23 اسفند) در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان، کرمان، هرمزگان، خراسان رضوی همچنین ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و چهارشنبه (24 اسفند) در بخش هایی از کرمان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده انتظار می رود.

ضیاییان افزود: از بعد از ظهر چهارشنبه با ورود سامانه بارشی دیگری مجددا در نوار غربی کشور بارش آغاز خواهد شد.

وی افزود: پنجشنبه (25 بهمن) در نواحی شمال غرب غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و سواحل دریای خزر سامانه بارشی فعالیت خواهد داشت و در بخش هایی از مرکز، شرق و شمال شرق کشور نیز ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود.

به گفته ضیاییان جمعه (26 اسفند) در شمال استان های آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده و در سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق کشور رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش بادشدید موقتی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: سه شنبه در استان های ساحلی دریای خزر کاهش محسوس دما بین 8 تا 10 درجه سانتیگراد رخ خواهد داد.

ضیاییان گفت: طی دو روز آینده نواحی مرکزی و شرق خلیج فارس و طی روز های سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (23 اسفند) قسمتی ابری و وزش باد و به تدریج افزایش ابر با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (24 اسفند) نیمه ابری گاهی بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (22 و 23 اسفند) بندرعباس با دمای 31 و 30 درجه سانتیگراد گرم ترین و امروز ارومیه و شهر کرد با دمای 1 درجه سانتیگراد و فردا شهرکرد و ارومیه با دمای 2 درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

منبع: فرارو

به "بارش باران در غالب نقاط کشور، کاهش دما تا 10 درجه در استان های ساحلی دریای خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران در غالب نقاط کشور، کاهش دما تا 10 درجه در استان های ساحلی دریای خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید