آنالیز مسائل اتاق های بازرگانی استان ها در مجلس

به گزارش فدایی داری، خبرنگاران : نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش فراوری مجلس، با اشاره به آنالیز مسائل اتاق های بازرگانی استان ها، گفت: سعی اعضای این کمیسیون این است که موانع بخش فراوری و صنایع برای افزایش رونق و جهش فراوری در کشور برداشته گردد و این مسائل در اولویت اصلی ما قرار گرفته است.

آنالیز مسائل اتاق های بازرگانی استان ها در مجلس

به گزارش فدایی داری؛ غلامرضا نوری در تشریح نشست امروز کمیسیون ویژه جهش فراوری و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در مجلس، گفت: نشست امروز به مدت چهار ساعت با حضور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ایران، روسای اتاق های بازرگانی استان ها و نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی برگزار گردید.

تشریح مسائل فراوری

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست روسای اتاق های بازرگانی استان ها به تشریح مسائل و مطالبات عرصه فراوری و بخش های مالی پرداخته و اعضای کمیسیون ویژه، این گزارش ها را استماع کردند.

وی گفت: در شرایط کنونی حجم زیادی از کالاهای وارداتی از جمله مواد اولیه صنایع و بخش های فراوریی در گمرک دپو شده است، از این رو در نشست امروز مقرر شد که برای تسریع در ترخیص این کالاها اقداماتی صورت گیرد.

نوری ادامه داد: یکی دیگر از مسائل، موضوع برگشت ارزهای تخصیص صادراتی به داخل کشور بود، در چند ماه اخیر فشارهای زیادی به واردکنندگان برای برگرداندن ارزهای تخصیص وارد شد، از این رو در نشست امروز کمیسیون ویژه جهش فراوری مقرر شد که با هماهنگی های انجام شده، مهلتی به واردکنندگان داده گردد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: سعی اعضای این کمیسیون این است که موانع بخش فراوری و صنایع برای افزایش رونق و جهش فراوری در کشور برداشته گردد و این مسائل در اولویت اصلی ما واقع شده است.

نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش فراوری و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در مجلس ادامه داد: در نشست امروز مقرر شد که برای آنالیز بعضی از مطالبات مطرح شده از جمله فعالیت بخش خصوصی در حوزه فراوری برق و مسائل بیمه ای صنایع و بخش های فراوریی، جلساتی در روزهای آینده با حضور مسئولان ارشد دستگاه ها و وزارتخانه ها از جمله وزارت نیرو و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردد، همچنین بعضی از موارد و مطالبات نیز قرار است که توسط دستگاه های اجرایی مربوطه پیگیری گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "آنالیز مسائل اتاق های بازرگانی استان ها در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز مسائل اتاق های بازرگانی استان ها در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید