برترین موزه ها و گالری های رایگان اروپا کدامند؟

به گزارش فدایی داری، موزه گردی و گالری گردی در اروپا می تواند تفریخ پرهزینه ای باشد؛ اما موزه هایی هستند که رایگان می توانید از آن ها تماشا کنید.

برترین موزه ها و گالری های رایگان اروپا کدامند؟

اگر در پی آن هستید تا در هنگام سفر به اروپا با کمترین هزینه به گردش در موزه ها و گالری های مهم بپردازید با فدایی داری همراه شوید.

1. موزه بریتانیا (British Museum)، انگلستان

در شهر لندن تعداد زیادی موزه وجود دارد؛ اما این موزه اصلی شهر به نام موزه بریتانیا است که از معروفیت زیادی برخوردار است؛ زیرا مملو از آثاری است که کاوشگران بریتانیایی در دوره اکتشافات جغرافیایی با خود به انگلستان آوردند.

حجم آثاری که در این موزه به نمایش گذاشته شده، چنان زیاد است که اگر شما یک روز کامل را نیز در این موزه صرف گشت و گذار کنید باز مجبور می شوید که برگردید؛ چرا که همچنان آثار مجذوب کننده و تاریخی بسیاری وجود دارد که ندیده اید.

آدرس: انگلستان، لندن، خیابان گریت راسل (Great Russell St)

ساعت فعالیت: 10 صبح تا 5:30 بعدازظهر

بازید رایگان: 10 صبح تا 8:30 بعدازظهر روزهای شنبه تا سه شنبه

2. پرادو (The Prado)، اسپانیا

این موزه که پیش از این یک مجموعه سلطنتی متعلق به خاندان حاکم بر اسپانیا بوده، یکی از کامل­ ترین مجموعه­ آثار هنرهای زیبای اروپا را در خود جا داده است.

این موزه بی نظیر آثار گران بهایی از نقاشانی مثل فرانسیسکو گویا (Francisco José de Goya)، رافائل سانتسیو (Raffaello Sanzio)، پیتر پال روبنز (Peter Paul Rubens) را در معرض دید بازدیدکنندگان خود قرار می دهد.

هر روز عصر درهای این موزه برای همه بازدیدکنندگان باز است و شما خواهید توانست که بدون پرداخت هزینه بلیط با گردش در میان مجموعه آثار نفیس آن یک غروب دل انگیز را برای خود بسازید.

آدرس: اسپانیا، مادرید، بلوار پاسئو دل پرادو

ساعت بازدید: 9 صبح تا 8:30 بعدازظهر

بازدید رایگان: ساعت 6 تا 8 بعدازظهر روهای دوشنبه تا شنبه و 5 تا 8 بعدازظهر روز یک شنبه

3. خانه-موزه گورکی (Gorky House-Museum)، روسیه

عمارت ریابوشینسکی (Ryabushinsky Mansion) یک خانه تاریخی در شهر مسکو است که در سال 1906 میلادی به وسیله فئودور شختل (Fyodor Shekhtel) طراحی شد و در سال 1931 به ماکسیم گورکی (Maxim Gorky) هدیه شد.

امروزه این عمارت تاریخی به محلی برای نمایش زندگی و یادگارهای بزرگترین نویسندگان اهل روسیه مبدل شده است. اگر به سرگذشت نویسندگان بزرگ روس علاقه دارید، مطمئن باشید جای مناسبی را برای گردش انتخاب نموده اید.

آدرس: روسیه، مسکو، خیابان مالایا نیکیتسایا

ساعت بازدید: 11 صبح تا 5:30 بعدازظهر روزهای سه شنبه تا یک شنبه (رایگان)

4. یادبود دیوار برلین (Berlin Wall Memorial)، آلمان

این موزه تکان دهنده آخرین قطعه به جامانده از دیوار برلین است. این موزه روایتگر داستان ایستگاه بازرسی نوردبانهوف اس-باهن (Nordbahnhof S-Bahn) در دوران جنگ سرد و بیانگر داستان هایی از وحشت، قهرمانی و امید در خیابان برنوئر (Bernauer Strasse) است.

با بازدید از این محل شما می توانید با تاریخ دیوار برلین، تاثیر آن بر زندگی شهروندان این شهر و بعلاوه کوشش های پرشمار شهروندان برلین شرقی برای عبور از آن آشنا شوید. این موزه خیابانی محل نمایش کوشش برای غلبه بر جدایی در شهر است. اگر به برلین سفر کردید بازدید از این نقطه تاریخی را از دست ندهید.

آدرس: آلمان، برلین، خیابان برنوئر.

ساعت بازدید: 8 صبح تا 10 شب هر روز (رایگان)

5. هنر خیابانی بریستول (Bristolian street art)، انگلستان

گرافیتی هایی که در میزان های متفاوت بر روی دیوارهای مختلف خیابان های شهر بریستول (Bristol) نقش بسته اند، این شهر را به یکی از برترین مکان های هنر مدرن تبدیل نموده است.

این شهر زادگاه بنکسی (Banksy) است. در تمام خیابان های بریستول شما می توانید به تماشای گرافیتی های مختلف و زیبا بپردازید که بر روی دیوارها کشیده شده اند. هر یک از این هنرهای خیابانی بیانگر بخشی از سرگذشت و تجربه زندگی مردم در فضاهای عمومی شهر است.

این یک موزه به وسعت شهر و با تنوعی به تعداد شهروندان و بازدیدکنندگان است. در سفر به انگلستان بازدید از این شهر و هنر خیابانی بریستول را نباید فراموش کنید.

آدرس: انگلستان، همه خیابان های شهر بریستول

ساعت بازدید: 24 ساعت شبانه روز

6. موزه کارناوالت (Musée Carnavalet)، فرانسه

در سفر به فرانسه، برای مرور تاریخ هنر باید به موزه کارناوالت در شهر پاریس سر بزنید. این موزه حدود 100 مجموعه مختلف را شامل می شود و بازدیدکنندگان خود را به سفر در طول زمان فرا می خواهند.

این موزه محل نگهداری تعداد بسیار زیادی از نقاشی های نقاشان بزرگ دنیا و آثار دست سازی است که قدمت تعداد زیادی از آن ها به بیش از چند قرن می رسد. در بازدید از این موزه شما قادر خواهید بود که تاریخ هنر اروپا را مرور کنید. البته برای اتمام این سفر، احتیاج است که چند روز به گشت و گذار در این موزه بی نظیر پبردازید.

آدرس: فرانسه، پاریس، خیابان رو دس فرانس-بورژیوس (Rue des Francs-Bourgeois)

ساعت بازدید: 10 صبح تا 6 بعدازظهر روزهای سه شنبه تا یک شنبه (رایگان)

7. گالری مردان مسلح (Schuttersgalerij)، هلند

خیابان کالورسترات یکی از معدود خیابان های دنیا است که بخش عمده اطراف آن را گالری های هنری و تاریخی تشکیل داده است. اما در میان همه گالری های شهر آمستردام و خیابان کالورسترات، گالری مردان مسلح بیش از همه به خودنمایی مشغول است.

اینجا محل نگهداری مجموعه ای از پرتره های تاریخی بزرگان هلند و بعلاوه مشاهیر دنیا است. قدمت بعضی از آثاری که در این مجموعه نگهداری می شود به بیش از 300 سال می رسد. مجسمه 350 ساله گولیاث (Goliath) یکی از این آثار است.

آدرس: هلند، آمستردام، خیابان کالورسترات

ساعت بازدید: 10 صبح تا 5 بعدازظهر (رایگان)

8. موزه توپخانه پادشاهی دانمارک (Royal Danish Arsenal Museum)، دانمارک

در این موزه نظامی شما می­ توانید با انواع مختلف سلاح های جنگی آشنا شوید؛ از شمشیرهای سامورایی های ژاپن گرفته تا موشک های وی-1 (V-1) آلمان در جنگ دنیای دوم.

تاریخ گشایش این موزه به سال 1604 میلادی باز می شود. در آن سال شاه کریستین چهارم (King Christian IV)، پادشاه دانمارک، دستور جمع آوری و نمایش انواع سلاح های دنیا را داد. از آن موقع تا کنون بر تعداد اشیای تاریخی این موزه افزوده شده و این موزه را در میان مجذوب کننده ترین مجموعه های تاریخی-نظامی دنیا قرار داده است.

آدرس: دانمارک، کپنهاگ، خیابان توژسگاد

ساعت فعالیت: از 9 صبح تا 4 بعدازظهر سه شنبه تا یک شنبه

بازدید رایگان: از ساعت 12 ظهر تا 4 بعدازظهر روزهای سه شنبه تا یک شنبه

منبع: کجارو / lonelyplanet

به "برترین موزه ها و گالری های رایگان اروپا کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین موزه ها و گالری های رایگان اروپا کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید