سرویس های عجیب هتل های خاص دنیا

به گزارش فدایی داری، هتل های سرتاسر دنیا، چیز های جالب و متنوعی به میهمانان خود ارائه می نمایند. نکته اینجاست که با وجود حوله های حمام بسیار شیک، ملحفه های ابریشمی نرم، لوازم بهداشتی مارک دار و سایر امکانات رفاهی فوق العاده ای که در هتل های سرتاسر دنیا در اختیار میهمانان گذاشته می گردد، سرویس های عجیب هتل های خاص چه چیزهایی هستند!؟ میهمان یک هتل چه چیز های دیگری احتیاج دارد!؟ در پاسخ به این سوال باید گفت چیز های بسیار زیادی ! و در این نوشتار قصد داریم به اثبات این نکته بپردازیم. گردشگران این روزها بسیار زیرک شده اند. آنها تمامی مزایا و امتیاز های ارائه شده در هتل های مختلف را سبک و سنگین می نمایند و در پی امکاناتی می گردند که از گل های تازه در گلدان اتاق یا خدمات اتومبیل به میهمانان فراتر باشد. اینطور که این روزها ثابت شده است، این چیز های کوچک هستند که روی میهمانان تاثیرات بزرگ می گذارند. بطری های آب معدنی رایگان، جعبه نخ و سوزن که با رنگ لباس هایی که در تعطیلات خریده اید هماهنگ باشد و چیزهای بسیار کوچک و بزرگ دیگر که باعث می شوند گردشگران آن هتل را متفاوت تر از دیگری ببینند. در هتل براندو Brando در تاهیتی، سوییت هایی با استخر اختصاصی به شما ارائه می گردد؛ هتل جیراف مینور Giraffe Manor در نایروبی، یک مرکز اقامتی است که می توانید با زرافه های متعددی که در هتل رفت و آمد دارند وقت گذرانی کنید و هتل اترپ روز Attrap Reves به شما این امکان را می دهد که در یک حباب شفاف و بادکنکی بخوابید تا بتوانید در حال تماشای ستاره ها بخوابید. اما برترین امتیاز های اراده شده به وسیله هتل ها، آنهایی هستند که بومی همان منطقه می باشند. هتل آرتزانا Artesana در سن میگوئل فرهنگ هنری و غنی خود را با دادن لوازم نقاشی به میهمانان برای خلق کردن اثر هنری خودشان جشن می گیرد. هتل بالمورال Balmoral در ادینبورگ، شجره نامه خانوادگی شما را ردیابی می نماید تا کشف کند که آیا به یک قوم اسکاتلندی تعلق دارید یا خیر و سپس بر اساس آن، یک هدیه منحصر به فرد به شما تقدیم می نماید. وقتی تمامی این امکانات ویژه را پذیرا می شوید، از محصولات منحصر به فرد آن مرکز اقامتی استفاده می کنید یا فرهنگ نقطه ای که آن هتل در آن قرار گرفته است با آغوش باز می پذیرید، تجربه اقامت در یک هتل عادی به یک تجربه خارق العاده و بسیار مطبوع تبدیل می گردد. در این مطلب خبرنگاران، هتل های جالب دنیا و چیز های عجیب و شگفت انگیزی که به میهمانان خود ارائه می نمایند را معرفی می کنیم. با خبرنگاران و سرویس های خاص هتل ها همراه شوید :

سرویس های عجیب هتل های خاص دنیا

سرویس های عجیب هتل های خاص: اقامت شبانه در یک هتل خانه درختی

همه در زندگی شان آرزوی اقامت در یک خانه درختی را داشته اند. شاید آنهایی که به بزرگسالی می رسند، دیگر این آرزو را در سر نپرورانند؛ اما آنهایی که هنوز این نوستالژی را در سر دارند، ممکن است اقامت در هتل هکسپت Hotell Hackspett (به معنی دارکوب) در سوئد را یک روش بی نقص برای گذراندن شب در تعطیلات بدانند. این مرکز اقامتی دارای یک خانه درختی است که در ارتفاع 13 متری از طریق کابل هایی از یک ئرخت بلوط 130 ساله آویزان شده است. اما هنگام اقامت در این اتاقک، انتظار پذیرایی شیک و مجلل نداشته باشید؛ برترین ویژگی این خانه درختی، منظره ها چشم نواز پارک عمومی زیبایی است که در آن نزدیکی قرار گرفته است. اقامت در این اتاقک، مانند اردو زدن است و هیچ وسیله گرمایی یا الکتریکی در آن موجود نیست؛ بنابراین بهتر است در فصل تابستان برای اقامت در آن اقدام کنید.

سرویس های خاص هتل ها: درمان ترس از پرواز

حتما تا به امروز سوار هواپیما شده اید و مسلما در هواپیما خوابتان برده است. اما اگر می خواهید وقتی در سفر هستید، در یک هتل نخوابید و به جای آن در یک هواپیمای واقعی استراحت کنید، هتل جامبو استی Jumbo Stay در استکهلم برای شما ایده آل است. این مرکز اقامتی در واقع یک بوئینگ 747 بازنشسته متعلق به سال 1976 است. این هواپیما پرواز نمی کند؛ اما می توانید در سوییت خلبان که تخت های بزرگ تمامی آن را اشغال کرده اند و آن را به سوییت های اختصاصی تبدیل کرده اند بخوابید. این یک حقه تبلیغی منحصر به فرد است؛ اما این هتل هواپیمایی طوری طراحی شده است که برای کسانی که ترس از پرواز دارند مناسب باشد.

سرویس های عجیب هتل های خاص: صبحانه خوردن با زرافه ها

هتل جیراف مینور Giraffe Manor در نایروبی که در مساحت 50 هزار متر مربعی در نزدیکی جنگل نگونگ Ngong قرار گرفته است، یک هتل کوچک است که برای کسانی که می خواهند بخشی از طبیعت باشند و در این فضا احساس راحتی و آرامش داشته باشند ساخته شده است. نام این مرکز اقامتی به معنی عمارت زرافه است و این نام به درستی برای آن انتخاب شده است. این مکان دارای جمعیت بزرگی از زرافه ها است که درمحوطه آن آزادانه پرسه می زنند و میزبانان فوق العاده ای هستند. غذا دادن به زرافه ها هیچ وقت کسل نماینده نمی شود؛ حتی زمانی که در رستوران این هتل مشغول صبحانه خوردن هستید، می توانید آن را با زرافه ها شریک شوید. چنین چیزی را در هیچ نقطه دیگری از جهان پیدا نخواهید کرد.

سرویس های خاص هتل ها: اقامت در یک حباب شفاف

در شهر دیدنیی مارسی، در میان یک جنگل زیبای کاج، می توانید هتل اترپ روز Attrap Reves را پیدا کنید؛ یک مرکز اقامتی با حباب های شیشه ای شفاف که با طبیعت بکر احاطه شده اند و به شما اجازه می دهند از دیدنی طبیعت لذت ببرید و زیر آسمان پرستاره بخوابید یا با استفاده از تلسکوپ اتاقتان به ستاره ها خیره شوید. حباب ها به میهمانان این امکان را می دهند که در یک پس زمینه بکر و خارق العاده، در آرامش و سکوت وقت گذرانی نمایند. این حباب ها کاملا اختصاصی هستند و حتی دارای یک حمام با شیشه مات هم می باشند. ممکن است ما تا به امروز در خصوص هتل های حبابی نشنیده باشیم؛ اما این مراکز اقامتی بی نظیر در اروپا محبوبیت بسیار زیادی دارند.

سرویس های عجیب هتل های خاص: آموزش و سواری فیل ها

در مرکز اقامتی فور سیزنزن تنتد کمپ گلدن تراینگل Four Seasons Tented Camp Golden Triangle در تایلند، گزینه های مختلفی برای میهمانان وجود دارند که می توانند از میان آنها انتخاب نمایند؛ مثلا دسترسی به بار داخل اتاق، چشیدن طعم پنیر بهمراه نوشیدنی یا یک بازدید از میانمار. خدمات بی نقصی که این مرکز اقامتی در اختیار میهمانان خود می گذارد و بخاطر آن شناخته شده است، به معنی کارمندان بسیار عالی و اتاق های شیک و مجلل است. اما نکته دیگری در این هتل وجود دارد که در هیچ نقطه دیگری در جهان نظیرش را نمی بینید؛ و آن هم جلسات آموزشی با فیل ها است که بعد از خاتمه یافتن این جلسات، می توانید هر چقدر می خواهید فیل سواری کنید.

سرویس های خاص هتل ها: اقامت در یک خانه اسکیمویی شیشه ای

مرکز اقامتی کاکسلاتانن آرکتیک ریزورت Kakslauttanen Arctic Resort در فنلاند و در فاصله 250 کیلومتری از مدار قطبی واقع شده است. اقامت در این مرکز، یک روش بی نظیر برای دیدنی نور های شمالی (شفق قطبی) به شمار می رود. اتاق های این مرکز که به شکل خانه های اسکیمویی طراحی شده اند دارای سقف های شیشه ای گرمایشی هستند که اتاق را گرم نگه می دارند و به شما این امکان را می دهند که بدون هیچ مانعی، به ستاره های آسمان خیره شوید. بر اساس گزارش ها، بین ماه های آگوست تا آوریل (فصل های پاییز، زمستان و اوایل بهار)، دیدنی نور های شمالی (شفق قطبی) جاذبه اصلی این مرکز برای علاقمندانش به شمار می رود. در فصل زمستان، فعالیت های متعدد دیگری نیز می توان در این مرکز انجام داد و اقامت مفرح تری داشت. برای مثال می توانید اسنوموبیل سواری کنید؛ به سورتمه سواری با سگ های هاسکی بروید یا ماهی گیری در یخ را تجربه کنید.

سرویس های عجیب هتل های خاص: جزئیات کوچک تغییر ساز

در بیشتر هتل های سرتاسر جهان، جزئیات کوچکی وجود دارند که این مراکز اقامتی از آنها برای خاطره انگیز کردن اقامت میهمانان خود استفاده می نمایند. شما می توانید کفش های خود را در هر هتلی در هر جای جهان برق بیاندازید؛ اما در بعضی از آنها، کفش های شما در یک جعبه درست شده از بامبو به شما بازگردانده می شوند. هدیه شدن گزارش شرایط آب و هوا که روی یک کاغذ زیبا و با کیفیت پرینت گرفته شده، فرستادن روزنامه در صبح هر روز، پیشنهاد دادن به میهمانان برای نگه داری از ماهی قرمز هتل، چیز های بسیار کوچکی هستند که تفاوت های بسیار بزرگی ایجاد می نمایند.

سرویس های خاص هتل ها: بودن در جزیره ای که عمیق ترین اقیانوس را دارد

هیچ هتلی در جان با هتل براندو Brando در تاهیتی قابل مقایسه نیست؛ این مرکز اقامتی در یک جزیره اختصاصی واقع شده است. شما مبهوت امکان استثنایی بودن در سطح دریا خواهید شد؛ آن هم در جزیره ای که بخاطر داشتن بزرگ ترین و عمیق ترین اقیانوس جهان معروفیت دارد. همینطور هم سوییت زیبایتان که دارای هر گونه تجملاتی که می خواهید هست؛ از جمله استخر کوچک و اختصاصی خودتان؛ که در مراکز اقامتی دیگر به سختی یافت می شود. هیچ نقطه دیگری در جهان نمی تواند با این همه مزیت و زیبایی رقابت کند.

سرویس های عجیب هتل های خاص: داشتن خدمتکار اختصاصی

مرکز اقامتی گیلی لانکانفوشی Gili Lankanfushi در مالدیو به عنوان یکی از پنج هتل برتر در جهان شناخته شده است و این اصلا چیز عجیبی نیست. در این مرکز، هر چیزی که به آن احتیاج دارید به شما ارائه خواهد شد؛ و به محض رسیدن به آن، یک خدمتکار اختصاصی برایتان در نظر گرفته می شود که هدیه ای کاملا منحصر به فرد است. این خدمتکار یک پادو نیست؛ بلکه یک خدمتکار واقعی و شیک پوش است که همواره در کنار شما خواهد بود و به شما یاری خواهد نمود که آرامش داشته باشید و زمان خوبی را بگذرانید. این خدمتکار مراقب بچه ها شما خواهد بود، حوله های شما را برایتان به کنار استخر خواهد آورد یا وقتی در خارج از هتل بسر می برید، اتاق شما را با یک گلدان پر از گل تزئین خواهد نمود.

سرویس های خاص هتل ها: ضبط کردن آهنگ خودتان در یک استودیوی ضبط اختصاصی

داشتن یک تعطیلات عالی و ضبط کردن یک آهنگ، دو چیزی هستند که هرگز با هم اتفاق نمی افتند. اما در مرکز اقامتی ایدن راک ویلا راک استار Eden Rock Villa Rockstar در سنت بارث، یک استودیوی ضبط حرفه ای و با کیفیت وجود دارد که شما را با ضبط آهنگ خودتان مسرور می کند. میهمانان می توانند از این استودیو برای ضبط کردن آهنگ مخصوص به خودشان استفاده نمایند و این یک نکته کاملا منحصر به فرد است. بر اساس گزارش ها، لوازم ضبط آهنگ در این استودیو همان هایی هستند که از طریق جان لنون John Lennon، خواننده مشهور گروه بیتل ها، برای ضبط آهنگ تصور کن Imagine استفاده شده اند. موزیسین ها و هنرمندان حرفه ای نیز برای استفاده از این استودیو به این هتل می آیند؛ بنابراین این که می توانید آهنگ خودتان را با یاری تهیه نمایندگان و مهندسان صدا در این استودیو بسازید، بسیار جالب و هیجان انگیز است.

سرویس های عجیب هتل های خاص: دنبال کردن میراث دیگران

وقتی سخن از چیزهای ارائه شده در هتل های سرتاسر جهان به میان می آید، هتل بالمورال Balmoral در ادینبورگ در اسکاتلند، غیر قابل رقابت است. از آنجایی که بسیاری از میهمانانی که به این مرکز اقامتی وارد می شوند، دلشان می خواهد بدانند آیا ریشه اسکاتلندی هم دارند یا خیر، این هتل هدیه جالبی به میهمانانش ارائه می کند. میهمانان قبل از رسیدن به هتل می توانند نام اجدادی شان را برای این هتل بفرستند و سپس شجره نامه آنها آنالیز می شود تا بفهمند آیا آن میهمان به قوم اسکاتلندی در گذشته تعلق دارد یا خیر. سپس به آن میهمان یک دامن اسکاتلندی هدیه می شود؛ نه یک دامن اسکاتلندی معمولی. این دامن به طور کامل سفارشی است و از پارچه طرح چهارخانه مخصوص قوم سنتی اسکاتلندی که به آن تعلق دارند دوخته می شود.

سرویس های خاص هتل ها: داشتن خدمتکار مخصوص ریختن چای

هتل لینزبورو Lanesborough در لندن، در خصوص چای ویژه ای که سرو می کند بسیار جدی و حساس است. آنقدر که سه سال پشت سر هم، جایزه عالی انجمن چای بریتانیا را کسب کرده است. این هتل لوکس اولین هتلی است که خدمتکار مخصوص ریختن چای دارد. چای معمولا در بعد از ظهر سرو می شود و خدمتکار مخصوص به شما در خصوص شاخصه ها و مزیت های چای های مختلف انتخابی تان اطلاعات می دهد؛ بعلاوه تکنیک های متنوع آماده کردن چای را به شما نشان می دهد.

سرویس های عجیب هتل های خاص: هدیه گرفتن یک جعبه نخ و سوزن اختصاصی

در بسیاری از هتل ها، یک جعبه نخ و سوزن در یکی از کشو های سوییت شما گذاشته می شود تا اگر زمانی دکمه لباستان شل شد و یا قسمتی از آن پاره شد، بتوانید با استفاده از نخ و سوزن آن را ترمیم کنید. اما مرکز اقامتی وان ان انلی پامیلا One&Only Palmilla در لس کابوس، این کار را در سطح بالاتری انجام می دهد. وقتی خدمتکاران به بازدید از اتاق شما می آیند، تنها امکانات حمام یا بار آن را تکمیل نمی نمایند.بلکه جعبه سوزن و نخ اختصاصی خودتان را که با رنگ دقیق لباس هایی که در کمد آویزان کرده اید هماهنگ شده است برایتان به جای می گذارند.

سرویس های خاص هتل ها: داشتن خدمتکار اختصاصی انتخاب عطر

از آنجایی که هتل های رزوود Rosewood در عربستان سعودی هم شعبه دارند، آنها را در لیست چیز های منحصر به فرد و عجیب که در هتل های سراسر جهان ارائه می شوند قرار داده ایم. این هتل دارای یک خدمتکار اختصاصی انتخاب عطر است. وقتی شما در اتاقتان در حال استراحت هستید، این خدمتکار به نزد شما می آید و منویی از عطر های خوش بو را که هتل می تواند در اختیار شما بگذارد به شما پیشنهاد می دهد. عطر های زنانه این منو، شنل شماره پنج Chanel No. 5، بولگاری بلک Bulgari Black، دیزی مارک جیکوبز Daisy Marc Jacobs و کوکو شنل مادمازل Chanel CoCo Mademoiselle هستند. برای مرد ها، عطر های تام فورد Tom Ford، بولگاری پور اوم Bvlgari Pour Homme و هرمس تر درمس Hermes Terre dHermes ارائه می شود.

سرویس های عجیب هتل های خاص: اقامت در اولین مرکز اقامتی زیرزمینی جهان

هتل اینتر کانتینانتال شانگهای واندرلند InterContinental Shanghai Wonderland اولین هتل پنج ستاره زیرزمینی در جهان است. این بنا با منظره های آبشار های بسیار زیبا که می توانید آنها را از پنجره های سوییت خود دیدن کنید احاطه شده است. دو طبقه زیرین این هتل در زیر آب هستند. بام این مرکز اقامتی از چمن پوشیده شده است که باعث می شود به خوبی با منطقه ها طبیعی زیبای اطرافش ترکیب شود. اقامت در این مرکز مانند بازدید از آبشارهای نیاگارا می باشد و محل واقعا شدن آن در شانگهای بسیار منحصر به فرد است؛ زیرا این شهر بیشترا با آسمان خراش هایش شناخته می شود.

سرویس های خاص هتل ها: ارائه مسواک، خمیردندان، مایع شستشوی دهان و غیره

بعضی از هتل های جهان دارای محصولات آرایشی بهداشتی بسیار شیک و گران قیمت در حمام هایشان هستند. و بیشتر آنها به میهمانان خود شامپوی سفری، نرم نماینده و صابون ارائه می دهند. اما در بسیاری از آنها، مسواک، خمیر دندان و مایع شستشوی دهان ارائه نمی شود و در صورت احتیاج به این گونه لوازم بهداشتی، می بایست از آنها درخواست کنید تا اگر موجود باشد در اختیارتان بگذارند. اما هتل هایی هم وجود دارند که این لوازم را در لیست موارد ارائه شده به میهمانان خود قرار می دهند.

سرویس های عجیب هتل های خاص: ارائه بطری های آب رایگان

بیشتر هتل های امروزی، بطری های آب رایگان در سوییت شما قرار می دهند. اما چگونه می توانید مطمئن شوید که این بطری ها رایگان هستند!؟ آنها معمولا این بطری ها را در یک جای معین و جلوی چشم قرار می دهند تا تصمیم بگیرید با آنها چه کنید. بعضی از هتل ها نیز تنها در روز اول اقامت، بطری آب رایگان در اختیار شما قرار می دهند. اما امروزه بیشتر هتل های بین المللی، بطری های آب رایگان به میهمانان خود ارائه می دهند.

سرویس های خاص هتل ها: بازدید از موزه ها بهمراه یک مستخدم هنری معین شده

وقتی از یک موزه هنری بازدید می کنیم، معمولا از یک راهنمای تور می خواهیم تا در خصوص آنچه که به آن نگاه می کنیم اطلاعات بیشتری در اختیارمان بگذارد. هتل لو رویال مونسو Le Royal Monceau در پاریس، اما این ایده را به سطحی بالاتر برده است. آنها دومینا دو برانتس Domoina de Brantes یک متخصص تاریخ هنر را استخدام کرده اند تا به بازدید نمایندگان در خصوص آثار هنری که در کلکسیون های شهر پاریس می بینند اطلاعات بدهد. او بعلاوه موظف است برنامه ریزی تور های اختصاصی را ترتیب بدهد و شما را در دیدنی آثار هنری موزه ها قدم به قدم راهنمایی کند. اما برترین نکته در خصوص این کارشناس این است که می تواند نمایش های اختصاصی با یک هنرمند یا آتلیه خاص او ترتیب دهند تا کسانی که نمی توانند در طول ساعت های اداری به موزه ها یا گالری ها مراجعه نمایند، در ساعات دیگر به بازدید از این آثار بروند.

سرویس های عجیب هتل های خاص: اقامت در یک صومعه خانه متعلق به قرن ششم و هفتم

این صومعه خانه در شمال غربی اسپانیا و منطقه ریبیرا ساکرا Ribeira Sacra واقع شده است و قدمت آن به قرن ششم و هفتم میلادی باز می شود. البته برای این که به عنوان یک هتل مدرن به کار برده شود، مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفته است. بر اساس گزارش ها، شما می توانید از معماری کلاسیک این بنا بازدید کنید و بناهای دیگر که همگی به سبک رومانسک، رنسانس و گوتیک هستند را تحسین کنید. این صومعه خانه آنچنان محبوبیت پیدا کرده است که زوج های جوان برای برگزاری مراسم ازدواج خود آن را انتخاب می نمایند؛ زیرا آن را مکانی می دانند که مفهوم عشق ابدی را زیست کرده است.

سرویس های خاص هتل ها: خرید در بولگاری

هتل بولگاری Bulgari در لندن به محض این که پایتان را در این هتل می گذارید، یک خدمتکار اختصاصی به شما می دهد که می تواند گردشگران را راهنمایی کند و برنامه ریزی مناسب سفر برایشان تهیه نماید. این هتل کاملا خلوت به نظر می رسد که ویژگی بسیار خوبی است. اما در یک مکان مناسب و ایده آل هم قرار گرفته است. زیر اگر تا چند خیابان پایین تر پیاده روی کنید، در میانه برترین فروشگاه های شهر لندن قرار می گیرید. یکی از برترین و فوق العاده ترین مزایای این مرکز اقامتی این است که میهمانان خود را از طریق یک اتومبیل دارای راننده به فروشگاه های بولگاری Bulgari در لندن می فرستد تا در یک محیط آرام به خرید کردن بپردازند. این فروشگاه برای اطمینان از این که شما یک تجربه خرید کاملا اختصاصی و آرام داشته باشید، بسیار زود و فقط برای شما باز می شود؛ یا دیر تعطیل می شود تا بتوانید به راحتی و آسایش به خرید مشغول شوید.

سرویس های عجیب هتل های خاص: خدمتکار مخصوص صابون

مرکز اقامتی وایسروی ریویرا مایا Viceroy Riviera Maya به میهمانان خود یک خدمتکار مخصوص صابون ارائه می کند. این خدمتکار صابون های مختلفی را به میهمانان نشان می دهد و در خصوص آن صابون هایی که میهمانان انتخاب می کند، اطلاعات کامل در خصوص بو و قدرت های شفابخش آن ارائه می کند. برای مثال می گوید که صابون نعنا و رزمری، خاصیت هوشیار نماینده دارد؛ صابون شکلات آرامش بخش است؛ و صابون لیمو به تر و تازگی و کسب روحیه بهتر یاری می کند. اما تنها مزیت این مرکز اقامتی، خدمتکار مخصوص صابون نیست. وقتی قدم به درون این مرکز می گذارید، یک کاهن برای شما مراسم دعا اجرا می کند و دعاهای پاک نماینده انرژی برایتان می خواند تا موارد مسموم را از روح شما خارج کند و آرامش را به آن دعوت نماید. این مزیت را در برترین هتل های جهان دریافت نخواهید کرد.

سرویس های خاص هتل ها: خلق اثر هنری خودتان

مرکز اقامتی رزوود سن میگوئل دو آلانده Rosewood San Miguel de Allende در مکزیک، تاریخ هنری و فرهنگ غنی خود را اینگونه جشن می گیرد. براساس گزارش ها، این مرکز اقامتی پنج ستاره، چیزی با عنوان امکانات هنری الهام بخش را به میهمانان خود ارائه می کند. در این پروژه به میهمانان انواع و اقسام لوازم نقاشی هدیه می شود تا آنها بتوانند اثر هنری خود را خلق نمایند و این اثر، یک خاطره به یاد ماندنی و جاویدان از اقامت آنها باشد. این پروژه برای بچه ها نیز اجرا می شود؛ زیرا در هر سوییتی که اجاره می کنید، لوازم نقاشی بچه ها نیز موجود است.

سرویس های عجیب هتل های خاص: یادگیری سبک زندگی کاهنان بودایی

صومعه خانه جنگلی وات پا ناناچات Wat Pah Nanachat در تایلند، مکانی است که اگر می خواهید خودتان را در فرهنگ راهبان بودایی غرق کنید، می توانید در آن اقامت نمایید. هیچ چیزی در این مکان آموزش داده نمی شود. شما تنها با دیدن کردن، بعضی نکات را یاد می گیرید. اگر از سنت ها پیروی کنید، احترام بگذارید و کاملا متواضع باشیشد، بازدید اولیه شما طولانی تر خواهد شد. سپس می بایست به فعالیت های روزمره وارد شوید، در جلسات شرکت کنید و فعالیت های کاری انجام دهید. این اقامت تنها برای کسانی که در خصوص یادگیری زندگی یک راهب بودایی جدی هستند مناسب است.

سرویس های خاص هتل ها: میهمان بودن در یک معبد ژاپنی

در معبد مقدس ماونت کویا Mount Koya در ژاپن، عده ای از راهبان بودایی در حال آموزش هستند و شما هم می توانید به آنها بپیوندید. با این ماجراجویی یک شبه و اقامت در معبد هونگاکوئین Hongakuin که تنها معبد ویژه میهمانان است، می توانید یک شانس عالی برای آشنایی با سبک زندگی ساده و سنتی راهبان بودایی داشته باشید. اما بهتر است بدانید که این معبد یک مکان معنوی است و راهبانی که در آن زندگی می نمایند قرار نیست مراقب شما باشند. البته با غذا از شما پذیرایی می شود؛ غذاهایی که مخصوص گیاهخواران هستند. چنین مرکز اقامتی را در هیچ جای دیگر جهان پیدا نخواهید کرد.

سرویس های عجیب هتل های خاص: سواری در یک رولز رویس همراه با راننده

یکی از هتل های باشکوه در جهان که بیشترین تصاویر از آن در اینترنت موجود است و تقریبا همه تصاویر متعدد آن را دیده اند، هتل برج العرب Burj Al Arab در دبی می باشد که به یک بادبان شباهت دارد. این هتل مجلل همه چیز دارد. هر یک از سوییت های آن یک اثر هنری هستند، یک باند ویژه هلی کوپتر بر روی آن نصب شده است که می تواند کار انتقال شما به فرودگاه دبی را انجام دهد، یک زمین تنیس مرتفع و روباز دارد و خدمتکاران اختصاصی آماده به خدمت همه روزه و در همه حال در اختیار شما هستند. در این هتل، حتی لازم نیست به قسمت پذیرش بروید و درخواست اتاق کنید؛ زیرا سویت های مخصوص درخواست اتاق وجود دارند. اما اینها تنها مزیت های این مرکز اقامتی لوکس و مجلل نیستند. برترین نکته در خصوص این هتل، می بایست در بخش آخر گفته شود؛ و آن اتومبیل های رولز رویس دارای راننده هستند که می توانند شما را به گوشه گوشه شهر دبی ببرند. تنها کافی است تصور کنید در یکی از این وسایل نقلیه سوپر لوکس و گرانقیمت با دکوراسیون داخلی شیک و مجلل نشسته اید و برای خرید از هتل بیرون می روید.

منبع: همگردی

به "سرویس های عجیب هتل های خاص دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس های عجیب هتل های خاص دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید