بورل: خواهان بازگشت ایران به برجام و رفع تحریم های آمریکا هستیم

به گزارش فدایی داری، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا خواستار بازگشت ایران به توافق هسته ای و لغو تحریم های آمریکا علیه تهران شده است.

بورل: خواهان بازگشت ایران به برجام و رفع تحریم های آمریکا هستیم

به گزارش گروه بین المل فدایی داری به نقل از اسپوتنیک، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری پس از نشست وزرای خارجه عضو اتحادیه در بروکسل گفت: ما می خواهیم ایران به طور کامل به توافق هسته ای بازشود و در مقابل تحریم ها علیه این کشور لغو شود. این توافق برای امنیت و ثبات منطقه مهم است و ما به دنبال راهکار های مناسب هستیم.

وی ادامه داد: ما خیلی نگران قصد ایران برای توقف پروتکل الحاقی هستیم و فردا ایران تصمیات خود را اجرایی خواهد کرد، اما آژانس بین المللی انرژی اتمی با تهران موقتا به تفاهم رسید و آژانس گفت که با توجه به این تفاهم اجازه تحقیقات در آینده را خواهد داشت و این به ما فرصت می دهد تا برجام را احیا کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی فدایی داری بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی فدایی داری بخوانید. (کلیک کنید)

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه همچنین ابراز امیدواری کرد که طی روزهای آینده اخبار خوبی از احیای دیپلماسی هسته ای به گوش برسد.

وی در خصوص تلاش های اتحادیه اروپا برای میانجی گیری میان ایران و آمریکا در راستای احیای برجام گفت: امیدوارم که طی روزهای آینده خبرهای درباره [نتیجه بخش بودن] تلاش های اتحادیه اروپا برای احیای دیپلماسی هسته ای با مشارکت ایالات متحده و ایران داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بورل: خواهان بازگشت ایران به برجام و رفع تحریم های آمریکا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل: خواهان بازگشت ایران به برجام و رفع تحریم های آمریکا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید