تحولات میدانی در مأرب یمن؛ تداوم شکست های ائتلاف سعودی در جبهه های نبرد

به گزارش فدایی داری، سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن گزارش داد، دشمن روز چهارشنبه دو عملیات نفوذ و یورش در ناطق و قانیه در البیضاء و یک عملیات نفوذ گسترده در خب و الشعف به اضافه یک یورش در حیفان در تعز داشت.

تحولات میدانی در مأرب یمن؛ تداوم شکست های ائتلاف سعودی در جبهه های نبرد

به گزارش فدایی داری، سایت شبکه المسیره به نقل از یحیی سریع، سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن گزارش داد، در جریان مقابله با یورش های دشمن که از اواسط شب گذشته تا صبح امروز، پنج شنبه ادامه داشت، 30 مزدور کشته شدند.

سریع تاکید کرد، نیروهای ارتش یمن دو عملیات به سمت باقم در مرزها و نیز در ربوعه در عسیر داشتند که خسارات بسیاری به دشمن وارد کردند.

سرتیپ سریع درباره حملات ائتلاف سعودی نیز شرح داد، جنگنده های دشمن 35 حمله هوایی به مناطق مختلف در استان های مأرب و الجوف و جبهه های مرزی داشتند.

وی گفت، 23 حمله هوایی نیز به دو شهرستان مجزر و صراوح در مأرب، هفت حمله به شهرستان های خب و الشعف در الجوف، پنج حمله در نجران صورت گرفت.

همچنین روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی به تحولات میدانی در مأرب یمن پرداخته است که بدین شرح هستند:

1⃣ دایره درگیری بین نیروهای ارتش یمن با مزدوران سعودی در جبهه مأرب روزبه روز درحال گسترش است. درحالی که نیروهای صنعاء از دو محور به سمت شهر مأرب پیشروی می کنند، نیروهای ائتلاف سعودی مناطق مختلفی از جمله البیضاء را وارد درگیری کرده اند.

2⃣ در این درگیری ها نیروهای عبدربه منصور هادی و تجمع یمنی الاصلاح (اخوان المسلمین یمن) در غرب و جنوب مأرب به یاری هم آمدند تا جلوی ارتش یمن و کمیته های مردمی را بگیرند.

3⃣ علی رغم بمباران جنگنده های سعودی که به طور متوسط روزی 30 حمله هوایی را انجام می دهند، ارتش یمن و کمیته های مردمی مناطق استراتژیکی را در شمال یمن تحت سیطره خود درآوردند.

4⃣ این نیروها اینک در حال نزدیک شدن به جاده اتصال مأرب به حضرموت هستند که می تواند راه را برای کنترل نقطه مرزی الودیعة در مرز عربستان سعودی هموار سازد. همچنین پیشروی ارتش یمن در العبر شرایط بغرنجی را برای نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی به وجود آورد و چندین پادگان استراتژیک آن ها را در محاصره نیروهای یمنی قرار داد.

5⃣ از طرفی منابع میدانی از تحرک ارتش و کمیته های مردمی در شمال مأرب و مرزهای جنوبی الجوف خبر دادند که آن ها را بیش از پیش به پایگاه الماس نزدیک کرده است.

6⃣ پایگاه استراتژیک الرویک در منطقه العلم الاسود که در شمال منطقه نفتی صافر واقع شده است، شاهد درگیری های شدیدی بین دو طرف است. همین موضوع نیز موجب شده تا شبه نظامیان الاصلاح از ترس کنترل الرویک توسط ارتش یمن، سلاح سنگین خود را از این پایگاه به استان شبوة منتقل کنند.

7⃣ سد معروف مأرب نیز از دامنه درگیری ها در امان نماند و ارتش یمن توانست منطقه المنجوره در مجاورت این سد را پاکسازی کند. نیروهای یمنی همچنین به سمت وادی ذنه در غرب مأرب پیشروی کردند که می تواند به محاصره مأرب از چهار جهت منجر شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحولات میدانی در مأرب یمن؛ تداوم شکست های ائتلاف سعودی در جبهه های نبرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات میدانی در مأرب یمن؛ تداوم شکست های ائتلاف سعودی در جبهه های نبرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید