حضور زنان در استادیوم فقط در تهران!

به گزارش فدایی داری، مریم کاظمی پور معاون وزیر ورزش در پاسخ به این پرسش که قرار است 30 درصد زنان وارد طبقه دوم ورزشگاه آزادی شوند و این در شرایطی است که شرایط طبقه دوم خوب نیست و چگونه قرار است امنیت زنان تأمین گردد، گفت: دقیقا این مورد برای طبقه اول است. در اولین و دومین بازی که در لیگ برتر برگزار گردید، خودم حضور داشتم و مسائلی از نظر عمرانی مطرح بود و با مدیر مجموعه ورزشی آزادی هم در میان گذاشتم. برای بازی سوم و چهارم لیگ، بانوان در طبقات دوم حاضر شدند. درصدد هستیم جایگاهی درخور بانوان در نظر بگیریم که هم کرامت آن ها حفظ گردد و هم دسترسی لازم را به تونل های خروجی داشته باشند تا با حداقل زحمت، رفت و آمد داشته باشند. در آینده نه چندان دور یک جایگاه ویژه و مناسب با چارچوب های فرهنگی در نظر گرفته می گردد تا بانوان در کمال آرامش بتوانند از بازی ها لذت ببرند.

حضور زنان در استادیوم فقط در تهران!

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چند سال است بحث ایجاد جایگاه ویژه مطرح می گردد و چه زمانی قرار است این اتفاق بیفتد تا بانوان از طبقه اول هم استفاده نمایند، گفت: اتفاقاً این مورد برای بانوان دارد اتفاق می افتد. هشت زون فعال را برای بانوان در بازی های تیم ملی و چهار تیم باشگاهی در نظر گرفته ایم. زون هایی که الزامات رفاهی و دسترسی به مسیر های خودرویی در آن ها فراهم باشد. بعضی بانوان با بچه ها خود به استادیوم می آیند و امکانات مجموعه باید به نحوی پیش بینی گردد که هیچ مسئله ای برای خانم ها و مادر ها ایجاد نگردد. این مسئله برای ما به ویژه مقام عالی وزارت خیلی اهمیت داشته است. در چهار بازی که بانوان ما حضور داشتند، مقام عالی وزارت و معاونانش جهت آنالیز شرایط و چارچوب های فرهنگی که ملاحظه اصلی ماست، به استادیوم رفتند.

کاظمی پور در خصوص حضور بانوان در استادیوم شهرستان ها نیز گفت: در چند سفر استانی که داشتم به استادیوم های محل برگزاری بازی ها رفتم و ملاحظاتی که برای ورود، خروج و استقرار بانوان لازم بود، مورد آنالیز نهاده شد. این قصه (حضور بانوان در استادیوم ها) رویداد های اول خود را تجربه می نماید و فعلا مجموعه ورزشی آزادی مورد استفاده قرار می گیرد تا استادیوم های دیگر ما هم این چارچوب ها و شرایط لازم برای حضور بانوان را فراهم نمایند و به استاندارد هایی که مد نظر ما است، نائل شوند.

معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که در مسابقه پرسپولیس و طرفدار چند نفر از بانوان به عنوان تماشاگر قرار است در استادیوم حاضر شوند، توضیح داد: من درگیر حضور در مراسم های مختلف دهه فجر و نوروزگاه بودم و از این رو از فضای تصمیم گیری ها دور هستم، از مراجع تصمیم گیری اطلاعات لازم را کسب می کنم و مردم را در جریان خواهم گذاشت.

منبع: فرارو

به "حضور زنان در استادیوم فقط در تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور زنان در استادیوم فقط در تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید