در روز های سرد و برفی برای تفریح به کجا برویم؟، تصاویر

به گزارش فدایی داری، ما در این گزارش تلاش می کنیم به شما تهرانی ها بگوییم در روز های برفی بهتر است به کجا بروید تا لحظاتی را در دل طبیعت بگذرانید و زیبایی زمستان را بهتر از هر زمان دیگری درک کنید.

در روز های سرد و برفی برای تفریح به کجا برویم؟، تصاویر

بام تهران

یکی از مکان هایی که برای وقت گذرانی در فصل زمستان مناسب به نظر می رسد، بام تهران است.

شهرک بام تهران در شمالی ترین قسمت محدوده سعادت آباد و همجوار با مناطق کوی فراز و بالاتر از میدان بهرود واقع شده است. در اطراف برج های این شهرک مناطق تفریحی و توریستی متعددی چون بوستان پرواز، پارک ژوراسیک و هتل اسپیناس به وجود آمده اند.

بوستان پرواز

بوستان پرواز نام یکی از پارک های منطقه سعادت آباد است. این پارک از شمال و شرق به بلوار پیام و میدان بهرود، از جنوب به شهرک پاسارگاد و از غرب به شهرک کیهان منتهی می شود.

ارتفاع بوستان پرواز در مقایسه با مناطق اطرافش چشم انداز زیبایی از شمال و جنوب تهران شامل کوهستان البرز و برج میلاد را ایجاد کرده است. در اصل افرادی که به این بوستان می فرایند مخصوصا در روز هایی که هوای شهر تهران در شرایط سالم قرار گرفته، دید سراسرنما و 360 درجه ای از شهر خواهند داشت.

پارک پردیسان

پارک جنگلی پردیسان یکی دیگر از مکان هایی است که بهتر است برای لذت بردن از زیبایی های طبیعت زمستانی به آن سر بزنید. این پارک که در شمال غربی تهران واقع شده است، از شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران منتهی می شود. این پارک توسط بزرگراه یادگار امام به دو بخش تقسیم شده؛ البته این دو بخش با یک پل به همدیگر متصل شده اند. از پلی که پارک پردیسان را به پارک نهج البلاغه وصل می کند می توان بخشی از پل طبیعت را دید.

از امکانات پارک جنگلی پردیسان می توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. سازمان حفاظت از محیط زیست در سال 1393 پارک جنگلی پردیسان را به عنوان پارک بدون دخانیات نامگذاری کرد.

بوستان گفت وگو

پیشنهاد ما به برف باز های حرفه ای این است که در روز های برفی سری به بوستان گفتگو بزنند. این بوستان مکانی برای گفتگو های خاطره انگیز است. این بوستان که در غرب شهر تهران واقع شده، از شمال به مجموعه پل های تقاطع بزرگراه شهید چمران و حکیم، از جنوب به خیابان جواد فاضل، از شرق به بزرگراه شهید چمران و از غرب به کوی نصر یا گیشا محدود می شود.

پارک کوهسار

یکی دیگر از مکان هایی که برای گذر اوقات فراغت در فصل زمستان مناسب به نظر می رسد، پارک کوهسار است. این پارک جنگلی که در شمال غربی شهر تهران و در دامنه رشته کوه البرز قرار گرفته، در شمال غربی محله شهران و شمال محله کن واقع شده است.

اگر می خواهید سری به پارک کوهسار بزنید باید از طریق بزرگراه آبشناسان به طرف این پارک بروید. در اینجا بهتر است سری به پیست های اسکی تهران هم بزنیم.

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک در 57 کیلومتری شمال شرق تهران واقع شده است. این پیست اسکی در شهر شمشک دربندسر از توابع رودبار قصران واقع شده و دسترسی به آن از جهت های لشکرک-فشم و کرج-گچسر ممکن می شود، اما بهتر است بدانید جهت کرج-گچسر فقط برای فصل تابستان مناسب است.

پیست اسکی بین المللی دیزین

دیزین مهم ترین پیست اسکی ایران و منطقه خاورمیانه است. این پیست اسکی در شهرستان کرج استان البرز واقع شده و اولین پیست اسکی در ایران است که مورد تأیید فدراسیون جهانی اسکی قرار گرفته است.

پیست اسکی دربندسر

پیست اسکی دربندسر در نزدیکی پیست اسکی دیزین و پیست اسکی شمشک واقع شده است. این پیست اسکی یکی از مجهزترین پیست های اسکی کشور و تنها پیست اسکی دارای دستگاه برف ساز است.

پیست اسکی دربندسر در 35 کیلومتری شمال تهران قرار گرفته و از جهت های جاده لواسانات و محور لشکرک-فشم در دسترس است. اگر در فصل تابستان به این پیست اسکی سر می زنید، می توانید از محور کرج-گچسر نیز به سمت این پیست اسکی بروید.

پیست اسکی آبعلی

قدیمی ترین پیست اسکی ایران با نام پیست اسکی آبعلی شناخته می شود. این پیست اسکی در 57 کیلومتری تهران و در جاده هراز قرار گرفته است. پیست اسکی آبعلی در نزدیکی شهر آبعلی است.

منبع: گردشبان

به "در روز های سرد و برفی برای تفریح به کجا برویم؟، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روز های سرد و برفی برای تفریح به کجا برویم؟، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید