در شب میلاد حضرت علی (ع) 291 نفر آزاد شدند خبرنگاران

به گزارش فدایی داری، مدیر کل زندان های استان تهران با تبریک به مناسبت میلاد فرخنده امیرالمومنین حضرت علی (ع) گفت: با تلاش های اجرا شده، تعداد 291 نفر از زندانیان نیازمند آزاد شده، به کانون خانواده بازگشتند.

در شب میلاد حضرت علی (ع) 291 نفر آزاد شدند خبرنگاران

سیدحشمت اله حیات الغیب که در جمع نیکوکاران همکار با مرکز مراقبت بعد از خروج استان تهران سخنرانی می کرد، گفت: با کمک شما خیرین و مساعدت دستگاه قضایی و تلاش شبانه روی مددکاران زندان ها، همزمان با ایام خجسته اعیاد رجبیه و میلاد امیرالمومنین، 291 نفر با پرداخت بدهی و جلب رضایت شکات یا تأسیسات حقوقی آزاد شدند.

مدیرکل زندان های استان تهران ضمن اعلام این خبر اضافه نمود: بحمدالله علیرغم شرایط اقتصادی ناشی از بیماری کرونا در جهان و کشورمان، نیکوکاران مانند همیشه در میدان ایثار و فداکاری حضور دارند و با بخشیدن بخش از مال و دارایی خود، بدهی افراد درمانده را پرداخت می کنند.

در این جلسه که علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران نیز حضور داشت، سیدحشمت اله حیات الغیب گفت: این روحیه به پیروی از سیره علوی و دستگیری از درماندگان با قوت مضاعفی در جامعه دنبال می شود و می توان با قاطعیت گفت: در حال حاضر هیچ زندانی نیازمند بدهکار با بدهی کمتر از پنجاه میلیون تومان در استان تهران نداریم که فقط به دلیل این بدهی تحمل حبس نماید.

وی تأکید کرد: از مجموع 291 نفر که همزمان با میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع) و روز مددکار آزاد شدند، 50 نفر توسط خیرین و نیکوکاران و بقیه با پیگیری مددکاران و اعطای مرخصی انتها حبس توسط قضات دادسرا ها و محاکم آزاد گردیدند. از سوی دیگر 203 نفر نیز به مرخصی بین ایام حبس اعزام شدند.

این مقام ارشد زندان های استان تهران ادامه داد: طی مدت حبس، انجمن حمایت از خانواده زندانیان و بعد از آزادی زندانیان نیز مرکز مراقبت بعد از خروج امر حمایت های معیشتی و شغلی آنان را با کمک های شما خیرین بر عهده دارد. علاوه بر این مشاوره های حقوقی، تحصیلی، خانوادگی و روانشناسی صورت می گیرد تا از ارتکاب مجدد جرم و بازگشت به چرخه جرم پیشگیری شود.

مدیر کل زندان های استان تهران با تقدیر از کمک های مومنانه نیکوکاران تصریح نمود: یقین بدانیم این کمک ها نزد خداوند متعال بدون اجر و پاداش نخواهد بود، شاید هر چند کم، ولی با هدیه لبخند به فرزند آن زندانی نیازمند، گره گشای مشکل بزرگی از زندگیمان باشد.

بنا به این خبر، نیکوکاران استان تهران با حضور گسترده در عرصه های نیکی و ایثار، 50 نفر را در شب میلاد امیرالمومنین و روز مددکار آزاد کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "در شب میلاد حضرت علی (ع) 291 نفر آزاد شدند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در شب میلاد حضرت علی (ع) 291 نفر آزاد شدند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید