دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

به گزارش فدایی داری، از دعای اللَّهُمَّ قَرِّبْنِی فِیهِ به عنوان دعای روز دوم ماه رمضان یاد می شود. از اعمال آورده شده در این روز می توان به خواندن نماز شب دوم ، نماز شب سوم ماه رمضان و دیگر اعمال مشترک روزهای ماه رمضان اشاره نمود.

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ قَرِّبْنِی فِیهِ إِلَى مَرْضَاتِکَ وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مِنْ سَخَطِکَ وَ نَقِمَاتِکَ وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِقِرَاءَةِ آیَاتِکَ بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ

خدای من؛ در این روز مرا به آنچه باعث خشنودیت می گردد نزدیک گردان و مرا از آنچه باعث خشم و انتقام گرفتنت می گردد دور فرما و به من توفیق قرائت آیات کتابت را بده به حق رحمتت ای مهربانترین مهربانان.

دیگر اعمال مخصوص روز دوم ماه مبارک رمضان

برای شب دوم ماه مبارک رمضان نمازی چهار رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس 20 مرتبه سوره قدر خصوص تاکید است.

نماز شب سوم ماه رمضان

نمازهای مخصوصی برای هر شب ماه مبارک رمضان از حضرت علی (ع) روایت شده و ثوابهای زیادی برای هر شبی ذکر فرموده اند. این نمازهای مستحبی تماما دو رکعت دو رکعت خوانده می گردد و خواندن آن در حالت نشسته هم جایز است، لکن ایستاده افضل است.

نماز شب سوم ماه رمضان بدین توضیح است؛ دو رکعت، در هر رکعت، بعد از حمد 50 مرتبه سوره توحید. که حضرت امیر(ع) در خصوص ثواب آن فرمود: هر کس این نماز را بخواند، ندا نموده می گردد در قیامت به این که او آزاد شده خداست از آتش.

مطالب مرتبط: دعای مشترک روزهای ماه رمضان

دعای زمان افطار

در وقت افطار دعاهاى وارده آن را بخوانید. از جمله دعاهای زمان افطار به این توضیح است:

اللَّهُمَّ لَکَ صُمْتُ وَ عَلَى رِزْقِکَ أَفْطَرْتُ وَ عَلَیْکَ تَوَکَّلْتُ

با خواندن این دعا خدا ثواب هر کسی را که در این روز، روزه بوده به شما عطا خواهد نمود.

اگر دعاى اللَّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظِیمِ را که سید و کفعمى روایت نموده اند بخوانید به فضیلت بسیاری دست خواهید یافت. امام صادق (ع) فرمودند: رسول خدا (ص) به امام علی (ع) فرمود: اباالحسن! ماه رمضان نزدیک شده است، قبل از افطار دعا کن. جبرئیل پیش من آمد و گفت: یا محمد! کسى که در ماه رمضان با این دعا قبل از افطار دعا کند، خداوند دعاى او را مستجاب، نماز و روزه او را قبول و 10 دعاى دیگر او را نیز مستجاب مى کند، گناه او را بخشیده، غم و غصه او را از بین برده، گرفتاری هایش را بر طرف نموده، حاجات او را برآورده نموده، او را به مقصودش رسانیده، عمل او را با عمل پیامبران و صدیقان بالا برده و در روز قیامت چهره او درخشان تر از ماه شب چهارده خواهد بود.

منبع: setare.com

به "دعای روز دوم ماه مبارک رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعای روز دوم ماه مبارک رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید