راه حل های خریداران بسته اینترنت همراه در ابتدای سال 1402

به گزارش فدایی داری، خبرنگاران- بسته اینترنت یکساله همراه اول و ایرانسل جزو پرتکرارترین عبارت های خریداران اینترنت در گوگل است، اما اپراتور ها فروش آن را از پارسال متوقف کردند. الان بلند مدت ترین بسته اینترنت همراه از طرف همراه اول و ایرانسل با اعتبار چهار ماهه، حجم 15 گیگ و هزینه 62 هزار تومانی فروخته می گردد. تازه این هزینه بدون احتساب مالیات است و موقع خرید چیزی نزدیک 10 درصد به هزینه نهایی اضافه می گردد. خریداران بسته های اینترنت همراه به جز بسته های چهار ماهه و دوماهه که به نام بسته های بلندمدت فروخته می شوند، امکان خرید بسته های ماهانه و کوتاه مدت را که همان بسته های یک روزه و هفت روزه هستند، دارند و محاسبات خبرنگاران نشان می دهد خرید آن ها می تواند از نظر مالی نسبت به بسته های بلندمدت صرفه بیشتری داشته باشد.

راه حل های خریداران بسته اینترنت همراه در ابتدای سال 1402

قیمت بسته اینترنت همراه اول

به گزارش فدایی داری، گران ترین بسته اینترنت همراه اول، بسته اینترنت چهارماهه با قیمت 62 هزار تومان است که با اضافه شدن 10 درصد مالیات، قیمتش به 67 هزار و تقریبا 600 تومان می رسد. حجم 15 گیگابایتی این بسته برای کسی که اهل اینستاگرام و تماشای ویدئو نیست، قابل قبول است، اما یک کاربر معمولی احتمالا با خرید بسته 15 گیگابایتی مجبور می گردد بعد تقریبا دو هفته یک بسته 15 گیگابایتی دیگر بخرد. با یک ضرب و تقسیم به عدد چهار هزار تومان به عنوان قیمت هر گیگ از این بسته می رسیم. بسته دوماهه که دومین انتخاب همراه اولی ها برای خرید بسته اینترنت همراه بلندمدت است، بدن مالیات 46 هزار تومان فروخته می گردد و می توانیم قیمت هر گیگ از آن را حدود سه هزار و 800 تومان بدانیم.

خرید بسته اینترنت یکماهه همراه اول به هفت شکل مختلف امکان پذیر است. مقرون به صرفه ترین بسته ماهانه همراه اول فقط یک گیگابت حجم دارد و همراه اول روی این بسته که 10 هزار و 400 تومان فروخته می گردد، 100 مگابایت هدیه می دهد. بسته دومگابایت با اینکه دوبرابر حجم بیشتری دارد، 13 هزار و 900 تومان قیمت دارد وحجم هدیه آن به 200 مگابایت می رسد. بسته های 30 روزه با حجم سه، چهار، پنج و هفت گیگابایت هم در سایت همراه اول دیده می شوند که قیمتشان از 19 هزار تومان برای بسته های با حجم سه گیگابایت آغاز می گردد و تا 28 هزار و 200 تومان برای بسته های با حجم هفت گیگابایت ادامه دارد. بسته 12 گیگابایتی 30 روزه همراه اول هم که از آن فقط می گردد بین ساعت شش صبح تا 12 ظهر استفاده کرد، 10 هزار تومان فروخته می گردد.

بسته کوتاه مدت همراه اول شامل بسته های یک روزه و هفت روزه می شوند. احتمالا خریداران این بسته ها کسانی هستند که از اینترنت خانگی استفاده می نمایند و گاهی مجبور به خرید بسته کوتاه مدت می شوند. بین بسته های هفتگی، گران ترین بسته 19 هزار و 500 تومان فروخته می گردد و شش گیگ حجم دارد. گزینه بدی نیست. چون اگر با نگاه مالی به ماجرا نگاه کنیم قیمت هر گیگ این بسته سه هزار و 250 تومان محاسبه می گردد و به این ترتیب خرید آن حداقل از بسته بلندمدت چهارماهه و دوماهه به صرفه تر است. بسته هفتگی 200 مگابایت هم مقرون به صرفه ترین بسته هفت روزه در اپراتور همراه اول است و بدون مالیات چهار هزار و 400 تومان فروخته می گردد که خب حجم 200 مگابایتی آن با باز کردن چندتا تب تازه و عکس به اتمام می رسد. بین بسته های یک روزه همراه اول گران ترین بسته را می توانیم 9 هزار و 900 تومان با حجم سه گیگابایت بخریم. بسته روزانه 60 مگابایتی هم مقرون به صرفه ترین بسته روزانه همراه اول به شمار میرود و بدون مالیات هزار و 600 تومان ارزش دارد.

قیمت بسته همراه اینترنت ایرانسل

بسته های اینترنت ایرانسل تقریبا با همان فرمول های همراه اول فروخته می شوند. مثلا گران ترین بسته اینترنت همراه در اپراتور ایرانسل مثل همراه اول، با اعتبار چهارماه، حجم 15 گیگ و رقم 62 هزار تومان (بدون مالیات) فروخته می گردد. دومین بسته بلند مدت این اپراتور 10 گیگابایت حجم و دو ماه مهلت استفاده دارد و قیمتش به 36 هزار تومان می رسد. مقایسه بسته دو ماهه 10 گیگابایت ایرانسل با بسته دوماهه 15 گیگابایت همراه اول نشان می دهد قیمت هر گیگ از بسته دوماه ایرانسل سه هزار و 600 تومان و قیمت هر گیگ بسته دو ماهه همراه اول حدود سه هزار تومان ارزش دارد. بعد از بسته های چهارماهه و دوماهه، بسته های یکماهه و کوتاه مدت در دسترس کاربران اپراتور ایرانسل است.

بسته اینترنت یکماهه ایرانسل به 9 شکل مختلف فروخته می گردد. ایرانسل بابت گران ترین بسته اینترنت یکماهه از مشتریان خودش 28 هزار و 200 تومان دریافت می نماید و در ازای این هزینه هفت گیگابایت دراختیارشان می گذارد. یعنی قیمت هر گیگ از این بسته را می توانیم حدود چهار هزار تومان محاسبه کنیم که خرید آن نسبت به بسته ماهانه با حجم پنج گیگ و قیمت 23 هزار و 600 تومان صرفه بیشتری دارد. بسته های یک، دو، سه و چهار گیگابایت یکماهه ایرانسل هم به ترتیب 10 هزار و 500 تومان، 14 هزار تومان، 19 هزار تومان و 21 هزار و 300 تومان فروخته می شوند که قیمتشان تقریبا با بسته های ماهانه همراه اول برابری می نماید. این وسط سه تا بسته برای مشترکانی که در ساعت های خاصی از اینترنت استفاده می نمایند، وجود دارد. بسته هفت گیگابایت و 10 گیگابایت یکماهه که از شش صبح تا 12 ظهر فعال هستند و به ترتیب هفت هزار و 500 تومان و 9 هزار تومان فروخته می شوند و بسته 30 گیگابایت با قیمت 9 هزار تومان که می گردد از آن بین ساعت دو شب تا هفت صبح استفاده کرد.

بسته کوتاه مدت ایرانسل علاوه بر بسته های یک روزه و هفت روزه که همراه اول هم آن ها ارائه می نماید، شامل بسته 15 روزه هم می گردد. بین شش تا بسته ای که ایرانسل به نام بسته های همراه 15 روزه می فروشد، برای بسته پنج گیگابایتی رقم 18 هزار و 500 تومان را درنظر گرفته است که قیمت هر گیگ آن را باید سه هزار و 700 تومان محاسبه کنیم. با این اوصاف خرید همین بسته نسبت به بسته چهار ماهه که به همین میزان حجم دارد، کمتر تمام می گردد. بین بسته های کوتاه مدت ایرانسل امکان خرید بسته های هفت روزه، سه روزه و یک روزه هم وجود دارد.

گران ترین بسته هفت روزه ایرانسل از بین 10 گزینه ای که برای خریداران وجود دارد، بسته پنج گیگابایتی گران تر فروخته می گردد و قیمتش 18 هزار تومان است. بسته 200 مگابایت هفت روزه هم مقرون به صرفه ترین بسته هفتگی محسوب می گردد. بسته 2.5 گیگ سه روزه با قیمت 11 هزار تومان و بسته 2.5 گیگ روزانه با قیمت 9 هزار و 400 تومان گران ترین بسته های اینترنت همراه سه روزه و یکروزه ایرانسل هستند.

منبع: فرارو

به "راه حل های خریداران بسته اینترنت همراه در ابتدای سال 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل های خریداران بسته اینترنت همراه در ابتدای سال 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید