ردپای آرایشگران در جراحی های زیبایی ، عوارضی که سال ها بعد نمایان می شوند

به گزارش فدایی داری، رئیس انجمن جراحی پلاستیک ایران نسبت به عواقب انجام اعمال جراحی زیبایی در آرایشگاه ها هشدار داد.

ردپای آرایشگران در جراحی های زیبایی ، عوارضی که سال ها بعد نمایان می شوند

به گزارش فدایی داری آنلاین، بابک نیکومرام رئیس انجمن جراحی پلاستیک ایران با بیان اینکه اخیرا این موارد مشاهده می گردد که برخی از افراد متقاضی به جراحی زیبایی در آرایشگاه ها اقدام به این کار می نمایند و با آسیب های جسمی و روانی مختلفی نیز روبرو می شوند گفت: فعالیت این مراکز قانونی نیست. افرادی که معمولاً به واسطه تبلیغات گسترده در شبکه های مجازی و اینستاگرام و بدون تحقیق درباره سابقه فعالیت این مراکز مراجعه نموده اند اطلاعات دقیقی از نحوه انجام عمل جراحی خود ندارند و فرد ارائه دهنده خدمت نیز با نشان دادن چند عکس در اینستاگرام یا آلبوم های موجود در آرایشگاه بیمار را ترغیب به انجام عمل زیبایی می نماید.

وی ادامه داد: معمولاً مراکزی که این اقدامات را انجام می دهند عمدتاً مجوز فعالیت حتی آرایشگاهی را هم ندارند و و از آنجا که در فهرست صنف قرار ندارند، بازدید و نظارتی از آن ها صورت نمی گیرد و در این مراکز اگر مسئله ای ایجاد گردد بیمار نمی تواند اثبات کند که جراحی را در این مرکز انجام داده است و ممکن است فرد متخلف تغییر مکان داده یا زیر باره تخلف خود نرود.

به گفته نیکومرام، این مراکز معمولاً خدمات را با قیمت نازل ارائه می دهند و از همین رو بیماران برای انجام خدمات زیبایی در این مکان ها تشویق می شوند. اما باید در نظر داشت که قیمت کمی که این مرکز پیشنهاد می دهند ممکن است به علت بی کیفیت بودن یا تقلبی بودن مواد مورد استفاده باشد و منشاء تهیه این مواد نیز معین نیست.

وی هشدار داد: ممکن است آرایشگاه از اجناس نامرغوب استفاده کند و برخی از این مواد و ژل ها در بدن باقی بماند. شاید تزریق مواد در همان بار اول مسئله ای ایجاد نکند اما در مراجعات بعدی برای فرد مسائل جدی ایجاد خواهد نمود که عواقب آن پس از گذشت یک سال نمایش داده می گردد. برخی از عوارض این جراحی ها سالها بعد خود را نشان می دهند، زمانی که شاید دسترسی به فرد ارائه دهنده خدمت یا آن مرکز ممکن نیست و از آنجا که پزشک شناسنامه ماده تزریقی را در دسترس ندارد درمان فرد به علت اطلاع نداشتن از نوع ماده تزریقی به تعویق می افتد.

رئیس انجمن جراحی پلاستیک ایران اضافه نمود: بعضا دیده شده که در برخی از این محیط ها عمل های جراحی در سطح وسیع تر نیز انجام می گردد. انجام عمل جراحی باید در محیط های خاص اتاق عمل باشد و شرایط لازم از لحاظ ایمنی و رعایت مسائل عفونی را داشته باشد. بعلاوه فردی که اقدام به این کار می نماید باید دانش آموخته پزشکی باشد و توانایی انجام کار را داشته باشد. در موارد مشاهده می کنیم افراد تصور می کنمایند برخی اقدامات زیبایی مانند لیفت ابرو یا برداشتن پف چشم کار ساده ای است و از همین رو اقدام به انجام آن در مراکز غیرتخصصی می نمایند اما عدم مهارت فرد منجر به ریزش مو و زخم های شدید و درمان های ناممکن شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ردپای آرایشگران در جراحی های زیبایی ، عوارضی که سال ها بعد نمایان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردپای آرایشگران در جراحی های زیبایی ، عوارضی که سال ها بعد نمایان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید