زمان اعلام برندگان نوبل 2022 میلادی اعلام شد

به گزارش فدایی داری به نقل از وب سایت جایزه نوبل، بعلاوه قرار است از برندگان برای شرکت در هفته نوبل که در ماه دسامبر و در استکهلم برگزاری می گردد، دعوت گردد.

زمان اعلام برندگان نوبل 2022 میلادی اعلام شد

طبق این بیانیه برنده جایزه نوبل 2022 پزشکی را در روز سوم اکتبر (11 مهر) اعلام گردد. بعلاوه روز 4 اکتبر (12 مهر) برنده جایزه نوبل فیزیک و 5 اکتبر (13 مهر) برنده جایزه نوبل شیمی در سال 2022 میلادی اعلام می شوند.

در سال گذشته میلادی انستیتو کارولینسکا در استکهلم، دیوید جولیوس و آردم پاتاپوتیان را به عنوان برنده نوبل پزشکی سال 2021 میلادی اعلام نمود. این محققان برای اکتشاف بخش جدیدی از گیرنده های دما و لامسه در بدن انسان برنده نوبل پزشکی شدند.

بعلاوه شیوکورو مانابه از آمریکا و کلاوس هاسلمن از آلمان و جورجیو پاریسی از ایتالیا به عنوان برندگان جایزه فیزیک نوبل 2021 معرفی شدند. نیمی از این جایزه به مانابه و هسلمن و نیم دیگر آن به پاریسی تعلق دارد. هر سه دانشمند برای یاری های پیشگامانه برای درک ما از سیستم های پیچیده فیزیکی برنده جایزه نوبل شدند.

در کنار آنها بنیامین فهرست آلمانی و دیوید مک میلان بریتانیایی - آمریکایی برنده جایزه نوبل شیمی 2021 میلادی شدند. آنها برای توسعه ارگانوکاتالیز نامتقارن این جایزه را دریافت کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زمان اعلام برندگان نوبل 2022 میلادی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعلام برندگان نوبل 2022 میلادی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید