عکس ، 15 بازی تک نفره که بازی نکرده اید!

به گزارش فدایی داری، ویجیاتو نوشت: سبد سال 2022 هم همانند سال های معمول گذشته پر بود از عنوان های بزرگی که جدول ماه های مختلف سال را پر کرده بودند.

عکس ، 15 بازی تک نفره که بازی نکرده اید!

البته این عرضه های پشت سر هم به این معنا بود که بازی های کوچک تر که تبلیغات کمتری هم داشتند، با وجود لیاقت شان، کمی به حاشیه بروند. در این مقاله قرار است دقیقا به چنین بازی های بپردازیم که قطعا ارزش آن را دارند که کمی از وقت تفریح خود را برای آن ها کنار بگذارید.

Return to Monkey Island

هیچ کس حتی تصورش را هم نمی کرد که در سال 2022 شاهد بازگشت مجموعه Monkey Island باشیم و چه بازگشت شکوهمندانه ای. Return to Monkey Island بازی عالی است که نقاط قوت نسخه های قبلی خود را حفظ کرده و البته حواسش هست تا در چاه زیادی نوستالژی بودن نیفتد. بازی ذاتا یک عنوان خاص پسند است، اما طرفداران سبک ماجراجویی به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهند.

OlliOlli World

جامعه طرفداران OlliOlli کم تعداد ولی وفاداراند. آن ها منتظر عرضه OlliOlli World و توسعه یافتن دنیای بازی خود بودند. انتظاری که ارزشش را داشت و بازی بسیار عالی از آب در آمد. حرکات سرعتی و روان آن باب دل طرفداران بود و یک تجربه منحصر به فرد از پلتفرمر 2.5 بعدی را ایجاد کرد. فضای بازی هم زیبا و دارای حس و حال خود بود. اگر قبلا به سراغش نرفتید، بازی خوبی را از دست داده اید.

Shadow Warrior 3

اگر عاشق بازی های شوتر اول شخص سرعتی و خشونت دنباله دار مثل Doom هستید، پس احتمالا Shadow Warrior 3 هم بتواند شما را جذب کند. نبردی شلوغ در برابر دشمنانی قابل بخش اصلی بازی را شکل می دهند. مکانیک های جابه جایی روان آن هم باعث سرعت یافتن و هیجان بیشتر مبارزات می شوند. البته بازی بدون اشکال هم نیست. روایت ضعیف، زمان تجربه کوتاه و طراحی خطی مراحل مهم ترین اشکالات وارده به بازی است ولی هم چنان چیزهای زیادی است که می توان از آن ها لذت برد.

MADiSON

در چند سال گذشته شاهد دوباره برخاستن سبک وحشت بودیم. سازندگان کوچک و بزرگ عناوین قابل توجهی را وارد بازار کرده اند. در این میان برخی هم از چندان که باید دیده نشدند. MADiSON یکی از چنین بازی هاست. بازی کاری می کند که از ترس روی صندلی آرام نداشته باشید. مکانیک های معماهای بازی و جو بازی به خوبی با یک دیگر ترکیب شده اند و داستان فریبنده آن را روایت می کنند. ماجراجویی شما در بازی کوتاه است، اما احتمالا تا مدت ها با شما همراه خواهد بود.

Weird West

ساخته تازه سازندگان Dishonored و Prey از قبل از عرضه توجه بسیاری را جلب کرده بود، اما باز هم نتوانست وارد جریان اصلی بازی ها شود. Weird West از آن دست بازی هایی است که طرفداران این سبک نباید آن را از دست بدهند. بازی با ترکیب مکانیک های بدیع، دنیایی شلوغ و منظم با عناصر RPG کاری کرده است تا برای هر اقدامی حق انتخاب های متفاوتی داشته باشید. دنیای بازی به گونه ای است که حتی بودن در آن برای بازیکنان لذت بخش خواهد بود.

Soulstice

Soulstice بازی ای است که قطعا عیب هایی به آن وارد است. از طراحی قدیمی مراحل تا در برخی از حرکات دوربین و دیگر اشکالات آن که می شد آن ها را اصلاح کرد و تجربه ای بسیار بهتر را عرضه کرد. با همه این ها، Soulstice یک عنوان اکشن مجذوب کننده است. گیم پلی هک اند اسلش قدیمی آن بخش اصلی را شکل می دهد و بازی حول آن فعالیت های مجذوب کنندهی را شکل می دهد. این بزرگ ترین نقطه قوت بازی است و به آن ارزش تجربه کردن را می دهد. خصوصا اگر بخواهید یک هک اند اسلش با سبک اوایل قرن جاری را تجربه کنید.

Submerged: Hidden Depths

اگر بعد از تجربه ساعت ها بازی های معروف و غرق شدن در داستان آن ها دنبال یک چیز جمع و جور و آرام تر می گشت، Submerged: Hidden Depths می تواند یکی از گزینه های شما باشد. ظاهر بازی رنگارنگ و به لطف شخصیت های مجذوب کنندهش داستان آن مجذوب کننده است. در بخش گیم پلی هم نیاز به تمرکز در کنار مکانیک های ساده یک ترکیب خاص ایجاد کرده که تجربه ای جالب از یک ماجراجویی را به ارمغان می آورد. بازی چیز تازهی را عرضه نمی کند، اما در کارش بسیار خوب عمل می کند.

Hard West 2

نسخه دوم هم همانند قسمت اول آن چنان که باید دیده نشد و باز هم مثل همان قسمت، لیاقت آن را دارد که سراغش بروید. موضوع بازی در مورد یک غرب وحشی فرا طبیعی است و همین خود کافی است که آن را در نظر داشته باشید. اما هسته اصلی گیم پلی چندان چیز دندان گیری نیست. Hard West 2 را می توان به راحتی به طرفداران بازی های استراتژی نوبتی پیشنهاد داد. چرا که علاوه بر مکانیک ها و مبارزات اعتیادآورش، هویتی مستقل را برای خود دست و پا می کند.

Serial Cleaners

کافی است تا گذرتان به Serial Cleaners بیفتد تا دیگر نتوانن از صندلی جدای تان کنند. دلیل اصلی آن هم مخفی کاری خوش ساخت بازی است که برای سال ها بازار در انتظار آن بود. البته نه هر مخفی کاری ای. هدف اصلی شما در بازی پاکسازی مدارک و جنازه هاست تا به دست کارآگاهان نیفتد. این موضوع در کنار تعامل پذیری عالی آن، Serial Cleaners را تبدیل به بازی ای خواستنی کرده است؛ حتی اگر اشکالات آن، که کم هم نیستند، شما را آزار دهد.

Endling - Extinction is Forever

در میان بازی های خوش ساخت در پی افسردگی [برای ما احتمالا افسردگی اضافی] می گشت؟ پس جای درستی آمدید. چرا که Endling دقیقا چنین بازی ای است. زمان بازی کوتاه است، اما تاثیر آن بلند مدت خواهد بود. داستان در یک دنیای رو به سرانجام جریان دارد که نفسش به شماره افتاده و بازیکن در نقش یک روباه مادر، باید حواسش به بچه هایش باشد. برای این کار باید به صورت دوره ای به شکار برود و در این حین مراقب خطرات این دنیای آخرالزمانی باشد. خطراتی مثل انسان های خون خوار که روی خوشی به روباه نشان نمی دهند. سازندگان با یک داستان ناراحت کننده بی کلام، جوی خفقان آور و استفاده ای محدود از مکانیک های سبک بقا یک تجربه سنگین و غم انگیز را فراهم آورده اند که احتمالا تا مدت ها آن را فراموش نخواهید کرد.

Redout

طرفداران F-Zero و WipEout به گوش باشید. در چند سال گذشته بسیاری از توسعه دهندگان مستقل سعی کردند تا جادوی به کار رفته در این دو بازی رقابتی ضد جاذبه ای را مجددا به کار بگیرند و در این میان اندک تعدادی از آن ها توانسته اند به اندازه Redout 2 پیروز باشند. شاید بسیاری از طرفداران سبک مسابقه ای با موضوع رقابت سرعتی در یک فضای علمی-تخیلی کنار نیایند، اما همین بخش مهم ترین نقطه قوت بازی است. مفهوم سرعت در این بازی چیزی است که شاید در کمتر بازی دیگری بتوان آن را یافت. بازی کاملا شگفت انگیز ظاهر می شود و یک تجربه کامل را ارائه می دهد که شاید برای ساعت ها شما را در کنار خود نگه دارد.

Midnight Fight Express

اگر طرفدار سبک Beatem Up [همان بزن بزن خودمان] هستید، در این چند سال اخیر عنوان های خوبی را در بازار دیده اید. شاید در این میان Midnight Fight Express به اندازه امثال Sifu نباشد، اما برای طرفداران این سبک ارزش دیدن و تجربه کردن را دارد. برای یک بازی که فقط از طریق یک نفر ساخته شده، سطح انیمیشن ها و مبارزات رضایت بخش است. مبارزات سرعت بالایی دارند و در صورتی که عملکردی مناسب داشته باشید، حس یک شرور واقعی را به شما می دهند و این علامت خاص سبک Beat em Up است.

Metal: Hellsinger

دووم ولی به همراه مبارزاتی ریتمیک. ایده بازی خیلی مشخص و خاص است که Metal: Hellsinger توانسته آن را به خوبی به میدان بیاورد. پاره پاره کردن لشکری از هیولاها به خودی خود ارضا کننده است، اما موسیقی هوی متال را به همراه اجرای بی نقص مکانیک های خاص بازی چاشنی آن کنید تا به محصولی برسید که در سطحی دیگر قرار گرفته است. اگر طرفدار سبک شوتر هستید، قطعا بازی را در لیست خود قرار دهید.

Thymesia

هر ساله شاهد عناوین سولز لایکی هستیم که از طریق تیم های کوچک ساخته شده اند تا جادوی بازی های سولز لایک را با نگاهی متفات به تصویر بکشند. در این بازار شلوغ، Thymesia یک سر و گردن بالاتر از بقیه می ایستد. جو بازی و طراحی های آن حس بلادبورن را دارد و اکشن سرعتی آن الهامات زیادی از سکیرو داشته است. سازندگان هم ایده های خاص خود را به این ترکیب اضافه کرده اند. افراد زیادی هستند که همیشه تشنه دریافت محتوی بیشتری از عناوین سولز لایک هستند، اگر شما هم یکی از آن ها هستید، پس Thymesia را به بالای لیست در انتظار تجربه خود منتقل کنید.

The Entropy Center

به نظر نمی رسد که Valve حالا حالاها قصدی برای ساختن قسمت تازه پورتال داشته باشد، اماخوش بختانه هنوز عناوینی هستند که بتوان به آن ها پناه برد. The Entropy Center ساخته Stubby Games یکی از بهترین بازی های این گروه است. بازی عالی به نظر می رسد و به لطف داشتن شخصیت های اصلی مجذوب کننده، داستانی گیرا را روایت می کند. علاوه بر این، بازی از قابلیت تغییر در زمان به خوبی استفاده می کند تا معماهای گوناگون و چالش برانگیز خود را در بازی پیاده کند. اگر بتوانید از برخی از مسائل فنی داخل بازی چشم بپوشانید، آن را یکی از بهترین بازی های سال را خواهید یافت.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، 15 بازی تک نفره که بازی نکرده اید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، 15 بازی تک نفره که بازی نکرده اید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید