فدراسیون ورزش دانش آموزی جایگاه خود را در حکمرانی ورزش کشور به خوبی معرفی نموده است

به گزارش فدایی داری، تهران (پانا) - معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت فدراسیون ورزش دانش آموزی تنها فدراسیونی است که چند رشته را در ساحت های مختلف روستایی، شهری، در بخش دختر و پسر دنبال می نماید.

فدراسیون ورزش دانش آموزی جایگاه خود را در حکمرانی ورزش کشور به خوبی معرفی نموده است

به گزارش روابط عمومی واطلاع رسانی فدراسیون ورزش دانش آموزی، صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی وسلامت در ملاقات با مدیران و کارشناسان ارشد فدراسیون دانش آموزی که در ساختمان شماره 2 وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید، با بیان اینکه فعالیت های فدراسیون ورزش دانش آموزی بسیار حائز اهمیت است گفت: فعالیت های این فدراسیون ورزش کشور را ریل گذاری می نماید و که البته این مهم قابل توجه است که می توان جهت ورزش کشورررا به سمت ورزش ملی و ورزش های پرطرفدار راهنمایی کند.

وی با اشاره به جایگاه والای فدراسیون ورزش دانش آموزی اضافه کرد: فدراسیون ورزش دانش آموزی تنها فدراسیونی است که چند رشته را در ساحت های مختلف روستایی، شهری، در بخش دختر و پسر دنبال می نماید. چابکی این فدراسیون با فعالیت جهادی می تواند مدیریت گردد.

ستاری فرد ادامه داد: با فعالیت اداری صرف دچار روزمرگی می شویم، معتقدم فدراسیون جای خود را در حکمرانی ورزش کشور به خوبی تعریف نموده و باید از زحمات بابویی و همکاران پرتلاشمان در فدراسیون که اقدامات جهادی را با کار تخصصی و اجرائی تلفیق کردند تشکر کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: فدراسیون ورزش دانش آموزی مجری المپیاد و جشنواره های ورزشی داخلی و خارجی در سطوح مختلف است، اساسا فعالیت های ورزشی فدراسیون دو دسته سلامت محور و رقابت محور هستند در حوزه فدراسیون رویکرد تربیت محوری فعالیت ها نیز تعریف می گردد.

ستاری فرد اظهار کرد: رویکرد اصلی فعالیت ها باید تربیت محور باشد نگاه ما به ورزش دانش آموزی رقابت محوری نیست هدف اصلی ما نگاه تربیتی است لذا موضوع مهمی در سند تحول تحت عنوان راهنمایی تحصیلی داریم برای تعریف این امر در فدراسیون، راهنمایی ورزشی موضوعیت پیدا می نماید.

وی با اشاره به اینکه راهنمایی ورزشی باید در فدراسیون مورد تاکید باشد اضافه کرد: بخشی از آن مدیریت استعداد است که در سند تحول دولت که به زودی ابلاغ می گردد مورد تاکید خواهد بود؛ ما در این سند موضوع استعدادهای ورزشی را در آموزش و پرورش پیش بینی کردیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر شناسایی، جذب و نگهداشت گفت: رویکرد تربیتی دانش آموز مهم است فلذا باید هویت ملی را در درون ورزشکار از سنین پایه برنامه ریزی کنیم.

وی تاکید نمود: حق رشد ورزشکار باید پیگیری گردد این امر موضوعی است که می تواند فدراسیون را پیشگام و به عنوان محور ورزش کشور تثبیت کند انشاالله این موضوع ابلاغ می گردد.

ستاری فرد با اشاره به هیات های ورزشی گفت: معتقدیم هیات های ورزشی ظرفیت خوبی هستند که 14 هزار هیات اند. این هیات ها باید با گروه های جهادی مرتبط شوند سند تحول در فدراسیون باید بومی سازی و برنامه ها مبتنی بر سند طراحی گردد. این سند در 4 بعد قابل تعریف بحث است؛ نیروی انسانی، بومی سازی محتوا، زیرساخت و فضا، تحول در ساختار مدیریتی و اقتصادی از جمله این موارد هستند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در انتها گفت:استفاده از فناوری های نوین و فعالیت های رسانه ای به صورت جدی پیگیری تا گفتمان سازی و آگاهی بخشی به وسیله رسانه ایجاد گردد.

در این ملاقات صمیمی حسین بابویی سرپرست فدراسیون، سعید فرنیا مشاور عالی، شهامت عباسی نائب رئیس، حسین محمدی سرپرست دبیری فدراسیون، بای سلامی مدیر تیم های ملی، زاهد محمدی کارشناس مسابقات، فلاح زیارانی کارشناس طرح و برنامه، مهدی جاویدی مدیر روابط عمومی معاونت، رضا رادمنش مشاور و رئیس دفتر، محمد علی یزدی مدیر روابط عمومی واطلاع رسانی فدراسیون ورزش دانش آموزی حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "فدراسیون ورزش دانش آموزی جایگاه خود را در حکمرانی ورزش کشور به خوبی معرفی نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون ورزش دانش آموزی جایگاه خود را در حکمرانی ورزش کشور به خوبی معرفی نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید