لیگ برتر فوتبال، استقلال در تدارک فرار در جاده قهرمانی با پیکان جوانان، شروع به کار مهاجری با نفت در خانه گاندوی گرسنه

به گزارش فدایی داری، پرونده هفته بیست وچهارم لیگ برتر فوتبال در حالی امشب با برگزاری سه ملاقات بسته می گردد که لیگ به علت آغاز لیگ قهرمانان آسیا تعطیل خواهد شد.

لیگ برتر فوتبال، استقلال در تدارک فرار در جاده قهرمانی با پیکان جوانان، شروع به کار مهاجری با نفت در خانه گاندوی گرسنه

به گزارش خبرنگار ورزشی فدایی داری، در آخرین روز از هفته بیست وچهارم لیگ برتر فوتبال، امروز (سه شنبه) سه ملاقات برگزار خواهد شد که در مهمترین بازی، استقلال در استادیوم آزادی پذیرای پیکان خواهد بود.

گل گهر سیرجان - پدیده مشهد

شاگردان امیر قلعه نویی در هفته های اخیر نتایج سینوسی گرفتند و اگر امتیازات لازم را کسب نموده بودند شاید امید بیشتری به کسب سهمیه آسیا داشتند. کسر هفت امتیاز به علت استفاده غیرمجاز از یک بازیکن خارجی برنامه های گل گهر را به هم ریخت و بعد از آن نشیب بیش از فراز در عملکرد شاگردان قلعه نویی دیده شد. آنها با 34 امتیاز در رده ششم جدول رده بندی قرار دارند و با توجه به شکست مس رفسجان این فرصت را دارند که با پیروزی در بازی امشب مقابل پدیده یک رده صعود نمایند و به یک امتیازی فولاد برسند. تیم های بالای سر پدیده آنقدر در نتیجه گیری ضعیف عمل کردند که پدیده با یک برد و یکی دو تساوی شانس بقا در لیگ را برای خودش حفظ کرد. این تیم با 13 امتیاز در انتهای جدول قرار گرفته است، ولی با تیم رده چهاردهم جدول تنها سه امتیاز فاصله دارد. این فاصله امتیاز باعث می گردد تا پدیده همچنان امیدوارانه لیگ را ادامه دهد و دلخوش به اتفاقات هفته های آینده باشد.

ذوب آهن اصفهان - نفت مسجدسلیمان

زمانی که ذوب آهن در هفته هجدهم در خانه مغلوب پیکان شد مدیران این باشگاه در پی پیدا کردن جانشین مناسب برای مهدی تارتار افتادند، ولی کسب چهار پیروزی و یک تساوی در پنج هفته گذشته شرایط را برای گاندوها تغییر داد. تساوی برابر سپاهان در دربی اصفهان و شکست تیم های پدیده، فولاد خوزستان، آلومینیوم اراک و مس رفسنجان سبزپوشان اصفهان را با 31 امتیاز به رده هشتم رساند. آنها برای ادامه این فرایند دوست ندارند امتیازات ملاقات خانگی امشب را از دست بدهند، حتی اگر حریف امشب شان تیم محبوب مهدی تارتار باشد که گفت دوست ندارد هیچ وقت مقابل آن قرار بگیرد. نفتی ها اما برخلاف ذوب آهن شرایطی بحرانی دارند. شکست های متوالی باعث شده است تا مدیران این باشگاه در آستانه تحویل سال نو محمود فکری را برکنار نمایند و راهنمایی تیم شان را به رضا مهاجری بسپارند. نفتی ها با 14 امتیاز در جایگاه پانزدهم قرار دارند و یکی از گزینه های سقوط به شمار می فرایند. همه امید آنها به رضا مهاجری است که از قضا آغاز به کارش در نفت همزمان شده با ملاقات مقابل تیمی که چند هفته ای است اوج گرفته.

استقلال - پیکان

سال 1400 برای استقلالی ها با خاطره خوش به سرانجام رسید. فرار از شکست در دربی هفته بیست وسوم و حفظ فاصله شش امتیازی با پرسپولیس آنها را به قهرمانی امیدوارتر از گذشته کرد. آبی پوشان که بخت نخست قهرمانی هستند قصد دارند با توجه به در پیش داشتن سه بازی بیرون از خانه سخت برابر سپاهان، فولاد خوزستان و مس رفسنجان بازی های خانگی را ببرند تا شانس قهرمانی شان را افزایش دهند. پیکان سال جاری دو بار در لیگ و جام حذفی از استقلال شکست خورده است و این بار برای انتقام وارد زمین خواهد شد. استقلالی ها که تماشاگران را در کنار خود می بینند در پی کسب سه امتیاز هستند تا در تعطیلی یک ماهه لیگ آماده بازی های جام حذفی شوند. استقلال محروم و مصدومی برای این ملاقات ندارد و با آگاهی از توقف نزدیک ترین تعقیب نماینده اش با روحیه ای مضاعف پا به میدان می گذارد.

عنایتی دیشب کمی دیر، اما به موقع عیدی استقلالی ها و فرهاد مجیدی را داد و از پرسپولیس یک امتیاز گرفت تا آبی ها مهیا شوند برای یک فرار بزرگ. فقط کافی است امشب استقلال پیکان را برای سومین بار در فصل جاری ببرد تا حاشیه امنیتش در صدر جدول هشت امتیاز گردد. همه اینها به مجیدی و تیمش انگیزه می دهد تا برترین نمایش را مقابل تیم حسینی داشته باشند که در این فصل شهره به جوانی است و بهره مند از بنزین سبز.

شاگردان فرهاد مجیدی با 55 امتیاز صدرنشین هستند و پیکان نیز با 32 امتیاز رده هفتم را به خود اختصاص داده است.

برنامه بازی های امروز به توضیح زیر است:

سه شنبه 16 فروردین 1401

گل گهر سیرجان - پدیده مشهد

داوران: میثم حیدری، علیرضا مرادی، بهمن عبداللهی و ابوالفضلی گرجی

ناظر: علیرضا یزدانی

ذوب آهن اصفهان - نفت مسجدسلیمان

داوران: حسن اکرمی، حمیدرضا افشون، نجف پناهی و حسین زمانی

ناظر: محسن قهرمانی

استقلال - پیکان

داوران: سیدرضا مهدوی، امیررضا آشور ماهانی، احد سلطانی و مرتضی منصوریان

ناظر: رضا سخندان

نتایج سایر بازی های این هفته به توضیح زیر است:

نساجی مازندران صفر - فولاد خوزستان 2

صنعت نفت آبادان 2 - سپاهان 4

فجرسپاسی شیراز صفر - آلومینیوم صفر

تراکتور تبریز یک - مس رفسنجان صفر

طرفدار صفر - پرسپولیس صفر

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ برتر فوتبال، استقلال در تدارک فرار در جاده قهرمانی با پیکان جوانان، شروع به کار مهاجری با نفت در خانه گاندوی گرسنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، استقلال در تدارک فرار در جاده قهرمانی با پیکان جوانان، شروع به کار مهاجری با نفت در خانه گاندوی گرسنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید