پیش بینی تولید 6 هزار تن گوجه

به گزارش فدایی داری، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: کشت مکانیزه گوجه فرنگی در این شرکت شروع شده و پیش بینی می شود امسال 6 هزار تن محصول گوجه از مزارع تولید و روانه بازار شود.

پیش بینی تولید 6 هزار تن گوجه

به گزارش فدایی داری اردبیل اسدالله محسن زاده اضافه نمود: 60 هکتار از اراضی شرکت زیرکشت مکانیزه گوجه فرنگی رفته و پیش بینی می شود 100 تن در هکتار گوجه مرغوب برداشت شود.

وی اظهارکرد کرد: بذر گوجه فرنگی ارقامی شامل 11 رقم کاملا صنعتی با راندمان بسیار بالا از شرکت های معتبر دنیا خریداری شده و در مرحله کشت قرار گرفته است.

مدیرعامل کشت و صنعت و دامپروری مغان با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی 100 هکتار از اراضی این شرکت به سامانه آبیاری مدرن مجهز می شود، اضافه نمود: سه هزار هکتار زمین دیم در کشت و صنعت مغان وجود دارد که یک هزار هکتار آن زهدار است و تلاش بر این است اراضی این شرکت از دیم به آبی تبدیل شود تا ضمن افزایش تولید تغییر الگوی کشت هم مدنظر قرار بگیرد.

وی بالا بودن راندمان مصرف آب در این شرکت را یادآور شد و گفت: در بخش زراعت 50 میلیون مترمکعب اضافه آب در این شرکت مصرف می شود که ضروری است برای استفاده بهینه از آب در بخش های مختلف برنامه ریزی صورت بگیرد.

محسن زاده افزایش تولید در بخش زراعت و لبنیات شرکت را یاد آور شد و اضافه نمود: میانگین تولید شیر هر راس گاو از 27 کیلوگرم به 32 کیلوگرم رسیده طوری که روزانه 195 تن شیر در کارخانه لبنیات تولید می شود و در بخش زراعت هم شاهد افزایش تولید هستیم و هدف این است میزان تولید هر هکتار به پنج تن در زراعت آبی برسد.

وی با بیان اینکه در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها افزایش 20 درصدی تولیدات در این شرکت مدنظر قرار گرفته است، گفت: در بخش زراعت برای راندمان سقف معین شده و پیش بینی بر این است میزان تولید در زراعت نسبت به سال گذشته 15 الی 20 درصد افزایش یابد.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، 2 هزار و 600 هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت های منحصر بفرد کشور محسوب می شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "پیش بینی تولید 6 هزار تن گوجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تولید 6 هزار تن گوجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید