پیش بینی زمان مرگ با حسگر موبایل ممکن شد

به گزارش فدایی داری به نقل از دیلی میل، برای این منظور کافی است فرد روزانه 6 دقیقه مداوم در روز به مدت یک هفته پیاده روی کند.

پیش بینی زمان مرگ با حسگر موبایل ممکن شد

این یافته نتیجه تحقیقی به رهبری پژوهشگران دانشگاه ایلینوی است که با تحلیل ویژگی های حرکات از بازه های پیاده روی 103 هزار و 683 شرکت کننده به دست آمده است.

محققان متوجه شده اند سرعت گام برداشتن فرد (مدت زمانی که طول می کشد تا فرد راستا خاصی را طی کند) عاملی برای پیش بینی ریسک مرگ فرد در 5 سال آینده است. افرادی با ریسک مرگ کمتر در بازه گفته شده، گام های میانه تا قدرتمندی بر می داشتند و فعالیت های نشستنی آنها کمتر بود.

این مدل پیش بینی براساس شدت راه رفتن در بازه های کوتاه یک جانشین مؤثر برای شدت فعالیت در طول روز است. سرعت سنج های نصب شده در موبایل می توانند جهت دستگاه را ردیابی کنند که این امر به نوبه خود اجازه می دهد حرکات کاربر ردیابی شود.

این تکنیک از طریق چند اپلیکیشن از جمله MoveSpring و MyFitnessPal استفاده شد و محققان با استناد به آنها این فرضیه را بیان کردند که حسگرها می توانند اطلاعاتی بیش از فعالیت فیزیکی مانند آنکه چه زمان فرد می میرد را پیش بینی کنند.

طی پژوهش شرکت کنندگان پرسشنامه هایی را درباره شرایط سلامت فعلی شان پر کردند و در مرحله بعد حسگرهایی پوشیدنی به آنها داده شد تا به مدت یک هفته هنگام راه رفتن استفاده کنند. در بیانیه محققان آمده است: این حسگرها که روی مچ بسته می شدند با حسگرهای موبایل متفاوت هستند. حسگرهای مورد استفاده قادر به استخراج اطلاعات بیشتری درباره شدت پیاده روی از گام های کوتاه تا بلند(یک نسخه ازتست پیاده روی روزانه) هستند.

محققان توانستند به طور موفقیت آمیز مدل های پیش بینی کننده ریسک مرگ را تنها با 6 دقیقه پیاده روی در روز تایید کنند. مدل های مذکور داده های حسگر را جمع آوری و با ویژگی های دموگرافیک معمول ترکیب کرده اند.

مولفان تحقیق نوشته اند: روش مقیاس پذیر ما راهی برای بررسی ملی ریسک سلامت افراد فراهم می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیش بینی زمان مرگ با حسگر موبایل ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی زمان مرگ با حسگر موبایل ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید