پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 آذر 1400

به گزارش فدایی داری، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران تا حدودی آفتابی و در برخی ساعات ابری پیش بینی می شود. فردا 25 آذر ماه 1400 هوای تهران نسبتا آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط قرمز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 آذر 1400

به گزارش فدایی داری، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی و در برخی ساعات ابری حدبیشتر و حداقل دما در تهران 10 و 3 درجه است.

امروز آسمان تهران نسبتا آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از ده درجه به مرور و در طول روز به سه درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حدبیشتر دما 10 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (25 آذر ماه) نسبتا آفتابی با حداقل دمای 3 و حدبیشتر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (26 آذرماه) تا حدودی آفتابی با حداقل دمای 4 و حدبیشتر دمای 12 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (27 آذرماه) آفتابی و در ساعاتی ابری با حداقل دمای 5 درجه و با حدبیشتر دمای 12 درجه پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوا تا ساعت 8 صبح، با شاخص 148 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

آلودگی هوا این روز ها موجی تازه را در کلانشهر های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (24 آذرماه) با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (25 آذر ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (25 آذر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز در بیشتر نقاط کشور جبهه پایداری حاکم است. در منطقه ها صنعتی و پر تردد شاهد افزایش آلاینده های جوی هستیم و کیفیت هوا کاهش می یابد.

آخر هفته با ورود سامانه بارشی به کشور در کل نوار غربی و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران و برف پیش بینی می شود.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 آذر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 آذر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید