چای زنجبیل و خواص آن

به گزارش فدایی داری، چای زنجبیل دارای خواص و فواید بسیاری است و بعلاوه مزایایی برای سلامتی دارد، البته مصرف چای زنجبیل در بعضی از مواقع می تواند عوارضی را هم به همراه داشته باشد.

چای زنجبیل و خواص آن

چای زنجبیل چه خواصی دارد؟

زنجبیل با طعم تندی که دارد، هزاران سال است که به عنوان ادویه و برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

زنجبیل بومی آسیا است و گیاه گلدار خانواده Zingiberaceae است. ریشه یا ساقه آن به بسیاری از انواع غذاها طعم دلپذیری اضافه می کند، اما یک درمان گیاهی باستانی برای بسیاری از بیماری ها هم هست.

نوشیدن چای زنجبیل می تواند به همه چیز از بیماری حرکت (حالت تهوع ناشی از سوار شدن بر وسایل نقلیه) گرفته تا پیش گیری از سرطان یاری کند.

پزشکی سنتی توصیه می کند که چای زنجبیل می تواند به تسکین علایم بیماری حرکت مانند سرگیجه، استفراغ و عرق سرد یاری کند. بیشتر تحقیقات نتوانسته اند اثربخشی این گیاه را نشان دهند، داروهای بیماری حرکت به برترین شکل عمل می نماید.

یک مطالعه قدیمی نشان داد که زنجبیل باعث کاهش بیماری حرکت شد. اگر از حالت تهوع ناشی از حرکت با وسایل نقلیه رنج می برید، احتمالا زنجبیل بتواند به کاهش آن یاری کند.

حالت تهوع از بارداری یا شیمی درمانی
بعضی از کارشناسان معتقدند که اجزای فعال زنجبیل (روغن های فرار و ترکیبات فنول به نام گینگرول) می توانند به کاهش حالت تهوع ناشی از حاملگی، شیمی درمانی و یا جراحی یاری نمایند.

پیش از آغاز مصرف زنجبیل پس از جراحی حتما با دکتر مشورت کنید زیرا ممکن است مصرف آن با لخته شدن تداخل پیدا کند.

محققان پیشنهاد می نمایند که زنجبیل می تواند یک جایگزین ارزشمند برای داروهای ضد تهوع مرسوم در افرادی باشد که باردار یا تحت شیمی درمانی هستند و یا نمی توانند داروهای استاندارد را تحمل نمایند.

فشار خون و سلامت قلب
تحقیقات نشان می دهد که مصرف زنجبیل می تواند در برابر بیماری های قلبی از افراد محافظت کند. این گیاه تند می تواند در موارد زیر به شما یاری کند:

فشار خون پایین تر

جلوگیری از حملات قلبی

جلوگیری از لخته شدن خون

تسکین سوزش معده

کلسترول پایین تر

بهبود گردش خون

کنترل وزن و قند خون

یک مطالعه در سال 2012 از دانشگاه کلمبیا که شامل 10 مرد دارای اضافه وزن بود، نشان داد که نوشیدن چای زنجبیل (در این مورد، پودر زنجبیل حل شده در آب داغ) احساس آن ها در خصوص سیری و کاهش گرسنگی افزایش داد.

آنالیز تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که زنجبیل می تواند در مدیریت اضافه وزن موثر باشد. با این حال، اغلب آزمایش ها مطالعات روی موش ها بوده که نشان می دهند زنجبیل می تواند به جلوگیری از چاقی و مسائل مربوط به چاقی یاری کند.

بعضی تحقیقات نشان می دهند که زنجبیل می تواند به بهبود کنترل قند خون، کاهش A1C ، انسولین و تری گلیسرید در میان افراد مبتلا به دیابت نوع 2 یاری کند.

تسکین درد
قرن هاست که زنجبیل برای درمان التهاب مورد استفاده قرار می گیرد و شواهد بسیار زیادی پشت این فایده است. در چندین مطالعه نشان داده شده است که به طور خاص به کاهش درد آرتروز زانو یاری می کند.

چای زنجبیل هم چنین می تواند به کاهش سردرد، گرفتگی عضلات ناشی از قاعدگی، ماهیچه های مجروح و انواع دیگر درد یاری کند.

حمایت ایمنی و پیش گیری از سرطان
این باور وجود دارد که آنتی اکسیدان های موجود در زنجبیل می تواند به تقویت ایمنی شما و کاهش استرس و فشار یاری کند. استفاده از چای زنجبیل هم می تواند به تسکین گرفتگی بینی و دیگر مسائل تنفسی مانند سرماخوردگی رایج و یا آلرژی های محیطی یاری کند.

تحقیقات حتی نشان داده اند که زنجبیل می تواند به جلوگیری از سرطان یاری کند. تحقیقات آزمایشگاهی حاکی از آن است که، زنجبیل به مبارزه با انواع مختلف سلول های سرطانی از جمله سرطان لوزالمعده و سرطان روده بزرگ پرداخته است.

چگونه چای زنجبیل را در خانه درست کنیم؟

این یک دستور العمل آسان برای درست کردن چای زنجبیل است. مواد مورد احتیاج شما عبارتند از:

4 تا 6 برش نازک زنجبیل خام پوست کنده شده (اضافه کردن برش های بیشتر برای چای زنجبیل قوی تر)

2 پیمانه آب

عصاره نصف لیمو ترش و عسل یا شهد آگاو به عنوان مزه (اختیاری)

اول، ریشه زنجبیل را بشویید و تمیز کنید. سپس زنجبیل را پوست نموده و قطعه قطعه کنید. یک قابلمه کوچک با دو فنجان آب پر کنید. تکه های زنجبیل را در آب قرار دهید و به آرامی به مدت 10 تا 20 دقیقه، بسته به این که چقدر چای تند دوست دارید، بجوشانید. حال آن را از روی حرارت بردارید، عصاره لیمو و عسل (یا آگاو) را در صورت تمایل به آن اضافه کنید.

شما بعلاوه می توانید چای زنجبیل را با شیر درست کنید. برش های ریشه زنجبیل خود را به مدت 10 دقیقه در یک فنجان آب بجوشانید و سپس آن را از روی حرارت برداشته و 2 فنجان شیر به آن اضافه کنید. شیر و زنجبیل را به مدت پنج دقیقه بجوشانید و سپس در لیوان مورد علاقه تان سرو کنید.

اثرات جانبی چای زنجبیل

نوشیدن چای زنجبیل می تواند اثرات جانبی به همراه داشته باشد، اما به احتمال زیاد این مسائل را تجربه نخواهید کرد مگر این که مقادیر بسیار زیادی از آن مصرف کنید.

افراد اغلب نفخ، تپش قلب و حالت تهوع را به عنوان اثرات جانبی مرتبط با زنجبیل گزارش می نمایند. از آنجا که زنجبیل ممکن است فشار خون را کاهش دهد و اثر رقیق کردن خون را در پی داشته باشد، افرادی که داروهای فشار خون مصرف می نمایند باید قبل از مصرف زنجبیل اضافی با پزشک خود مشورت نمایند.

اگرچه شما نباید در مصرف زنجبیل زیاده روی کنید، چای زنجبیل یک راه آسان، خوشمزه و همه جانبه برای ارتقاء سلامت است.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون

به "چای زنجبیل و خواص آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چای زنجبیل و خواص آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید