کامران دانشجو: من به این مردم بدهکارم

به گزارش فدایی داری، دانشمندی که در لیست جدید تحریم های آمریکا قرار گرفته است با تاکید بر اینکه خدا را شاکرم که دشمن درجه یک ملت ایران من را چندین بار تحریم کرده است، گفت: در تحقیقات بخش هوافضایی کشور فعالیت داشته ام و از حالا به بعد هم با افتخار کارهای تحقیقاتی خود را دنبال می کنم.

کامران دانشجو: من به این مردم بدهکارم

به گزارش فدایی داری به نقل از فارس، کامران دانشجو در پاسخ به این سوال که چرا اسمش علی رغم اینکه قبلا هم در لیست دانشمندان تحریم شده از طرف آمریکا بود، دوباره در لیست جدید قرار گرفته است، گفت: باید از خودشان سوال شود که چرا مکرراً اسم من را در لیست های تحریمی می گذارند، شاید می خواهند بگویند که ما در این تحریم خیلی خیلی جدی هستیم، شاید هم دروغگو کم حافظه می شود و یادشان می رود که قبلا هم با همین دلایل بی پایه و اساس اینجانب را تحریم کرده بودند. در هر صورت دلایل ذکر شده مثل دفعات قبل بسیار واهی و بی پایه و اساس است.

دانشجو افزود: حدود 25 سال است که در دانشگاه علم و صنعت ایران معلمی می کنم تا کنون 4 کتاب تالیف کرده ام و حدود 70-60 مقاله آی اس آی در مجله های معتبر دنیا در موضوعات دینامیک ارتعاشات، اکوستیک، سازه و دینامیک ماهواره، مکانیک و دینامیک مدارهای فضایی که حاصل تحقیقات در زمینه های تخصصی ام است، داشته ام.

وی ادامه داد: از تالیف کتاب ها و مقالات انتشار یافته در مجلات بین المللی کاملا تعیین است که کارهای تحقیقاتی من هیچ ارتباطی به مسائل هسته ای ندارد اما با بهانه های واهی که می آوردند دلیل تحریم شدنم را مساله هسته ای عنوان می کنند.

دانشجو افزود: به شخصه خدا را شاکرم که دشمن درجه یک ملت ایران من را چندین بار تحریم کرده و به نظر می رسد که خیلی از دست من عصبانی هستند و به قول شهید بهشتی می توانند از این عصبانیت بمیرند.

وی افزود: در زمینه های متفاوتی از جمله هوا فضا، آگوستیک و دینامیک فعالیت داشته ام و همچنان در راستا پیشرفت علم و فناوری کشور برای ملت شریف ایران از هیچ کاری دریغ نمی کنم. من مدیون انقلاب، شهدا و مردم هستم و احساس می کنم با تحقیقاتی که انجام می دهم شاید بتوانم ذره ای از دینم را به ملت ایران، مردم، شهدا و انقلاب ادا کنم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران یادآور شد: من به انقلاب و مردم بدهکار هستم و قائل به این هستم که افراد نباید تک بعدی باشند و بر همین اساس در کارهای تحقیقاتی، دانشگاهی و تدریس بسیار جدی هستم و برای اینکه فرد تک بعدی نباشم کارهای اجرایی را هم پیگیری می کنم.

وی گفت: با کمال افتخار از افرادی بوده ام که در تحقیقات بخش هوافضایی کشور همچون طراحی ماهواره و هواپیما و سازه های فضایی دیگر فعالیت داشته ام و از حالا به بعد هم با افتخار کارهای تحقیقاتی خود را دنبال خواهم کرد و این تحریم هم مثل تحریم های قبلی کوچک ترین تاثیری در اراده و تلاش اینجانب نخواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "کامران دانشجو: من به این مردم بدهکارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامران دانشجو: من به این مردم بدهکارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید