گرمای تابستان شیوع کرونا را کاهش نمی دهد

به گزارش فدایی داری، یک آنالیز جدید در آمریکا نشان می دهد که بعید است صرف افزایش دما در ماه های تابستان باعث کاهش قابل توجه در سرایت ویروس جدید کرونا گردد.

گرمای تابستان شیوع کرونا را کاهش نمی دهد

به گزارش فدایی داری به نقل از هلث دی نیوز محققان بیمارستان مونت آیوبرن در شهر کمبریج در ماساچوست در مطالعه خود اثرات دما، رطوبت و نور خورشید (شاخص پرتوهای ماورای بنفش) بر شمار موارد کووید-19 در سراسر آمریکا در طول بهار آنالیز کردند.

این پژوهشگران دریافتند که میزان بروز عفونت ها در آمریکا با افزایش دما تا 11 درجه سلسیوس کاهش یافته است، اما افزایش دما فراتر از این حد تاثیری بر شیوع بیماری نگذاشته است.

این آنالیز همچنین نشان داد که شاخص بالاتر پرتوهای ماورای بنفش سرعت بروز موارد جدید بیماری را کاهش داده است، اما این اثر چشمگیر نیست. و بارش باران نیز تاثیری بر شیوع بیماری نداشت.

دکتر شیو سهرا، سرپرست این پژوهش می گوید: با اینکه میزان سرایت ویروس با رسیدن دمای هوا به حداکثر روزانه 11 درجه سلسیوس کاهش می یابد، اما اثرات افزایش دما بالاتر از این حد بر شیوع ویروس کرونا قابل توجه نیست.

به گفته سهرا با توجه به یافته های این آنالیز کند شدن چشمگیر سرایت ویروس کرونا در ماه های تابستان صرفا به علت افزایش دما محتمل نیست.

یافته های این پژوهشگران نشان داد که در طول مدت این آنالیز کمترین موارد جدید روزانه هنگامی اتفاق افتاده است که دما در پنج روز قبل به 11 درجه سلسیوس رسیده بود. بالاترین میزان عفونت هنگامی گزارش شده بود که دما به منهای یک درجه سلسیوس افت نموده بود.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا قبلا پیش بینی نموده بود که شیوع کرونا در این کشور با افت دمای هوا در پاییز و زمستان آینده بدتر گردد. این پژوهشگران می گویند یافته هایشان با این پیش بینی مطابقت دارد.

  • آیا با گرم تر شدن هوا ویروس کرونا ناپدید خواهد شد؟

منبع: همشهری آنلاین

به "گرمای تابستان شیوع کرونا را کاهش نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمای تابستان شیوع کرونا را کاهش نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید