ادعا های جنجالی زنوزی بعد از برد استقلال مقابل تراکتور

به گزارش فدایی داری، در شرایطی که تراکتور تا دقایقی پیش از اتمام مسابقه، در موقعیت پیروزی قرار داشت، دو پنالتی با ردپای مهدی قایدی، همه چیز را علیه شاگردان پاکو خمس کرد که در ملاقات مقابل حریف، نمایش خوبی از خود نشان داده بودند.

ادعا های جنجالی زنوزی بعد از برد استقلال مقابل تراکتور

زنوزی می گوید: اول از همه باید از نمایش بسیار خوب بازیکنانم و نحوه راهنمایی آن ها به وسیله آقای خمس تشکر کنم. ما مثل بازی هفته گذشته بسیار خوب بازی کردیم و تیم من شایسته پیروزی در این بازی بود و من در این زمینه هیچ تردیدی ندارم. به بازیکنانم خسته نباشید می گویم و همانطور که آقای خمس در نشست مطبوعاتی گفت، به آن ها افتخار می کنم که با وجود همه مسائل، پرچم تراکتور را بالا نگه داشتند و من مطمئنم این تیم در آینده حرف های بیشتری هم برای گفتن خواهد داشت.

زنوزی با اشاره به اتفاقات پیش آمده در دقایق آخر بازی می گوید: یک موقعی در ورزشگاه ها تماشاچی بود و اشتباه داوری را مدام به حضور تماشاچی و جو ورزشگاه ها نسبت می دادند؛ اما حالا که ورزشگاه ها خالی است، چرا این اشتباهات باید رخ بدهد؟ از نظر بنده که هر دو پنالتی این مسابقه مردود بود و من در این مورد هیچ شکی ندارم، اما حتی اگر بخواهم به نظر کارشناسان داوری احترام بگذارم، حداقل یک پنالتی استقلال در این بازی بی سبب بود. ضمن این که در طول مسابقه هم آقای ناظمی سوت های اشتباه زیادی زد و به نظر من این برد را کاملا به استقلال هدیه دادند. غیرممکن بود که ما امروز بازی را ببریم، چراکه در این صورت تیم استقلال و مدیریت و مربی و همه چیز به هم می ریخت.

او با گله از مسئولان کمیته داوران گفت: آقای افشاریان که خودشان یک داور قدیمی هستند، با انتخاب این داور من را متعجب کردند. من قبلا در یک مطلب خواندم که آقای کوپال در هر بازی استقلال که داوری نموده، یک جنجال درست نموده و این بازی هم مستثنی نبود و این رخ داد و من پیش بینی می کردم که ناگهان یک اتفاق عجیب و غریب بیفتد. واقعا برایم عجیب است که در عرض پنج دقیقه، جای برنده و بازنده با دو سوت مسئله دار و مشکوک عوض می گردد. این مسابقه ای بود که باید با یک داور بی طرف برگزار می شد و نه یک داور تهرانی. مدیرعامل خودش کارشناس است و ید طولایی در این زمینه دارد و او هم پنالتی ها را تایید نکرد. خداداد افشاریان باید به من شرح بدهد که چرا برای این مسابقه داور تهرانی گذاشتند و داور بازی بی طرف نبود. سؤال دیگر من این است که مگر این بازی کم حساس بود که ما از داوری استفاده کنیم که به هر حال با اطمینان صددرصد این مسابقه را سوت بزند؟ من مدام در فکر خودم می گردم و نمی خواهم از کلمه بدی استفاده کنم؛ اما اراده آقای کوپال برای پنالتی گرفتن برای استقلال مشکوک بود و من فکر می کنم ایشان تمرکزش را گذاشته بود که این کار را حتما انجام بدهد.

زنوزی در ادامه گفت: اگر خاطرتان باشد، یک بار ما در ورزشگاه آزادی در بازی مقابل پرسپولیس، گل صددرصد سالمی زدیم که داور آن را آفساید گرفت و آن گل اتفاقا بسیار سرنوشت ساز بود و شاید قهرمان لیگ را معین می کرد. من در آن روز در برنامه نود صحبت کردم و پذیرفتم که این مسئله اشتباه داوری بود؛ ولی راستش نمی توانم امروز قبول کنم که این تصمیمات مربوط به داوری باشد که اشتباه طبیعی می نماید و واقعا نمی توانم از ناراحتی بازیکنانم به سادگی بگذرم. ما واقعا تیم شایسته ای بودیم و باید این بازی را می بردیم؛ ولی خب تراکتور همواره باید قربانی یاری هایی گردد که دیگران به دو تیم استقلال و پرسپولیس می نمایند؛ تیم هایی که ریشه شان در وزارت ورزش است و نمی توانند ناکام باشند و همواره باید حداقل یکی از آن ها شرایط خوبی پیدا کند و این دیگر چیزی نیست که من بخواهم درباره آن حرف بزنم و اظهر من الشمس است که همواره در اوقات بحرانی، به آن ها یاری می گردد. ما هفته پیش با قدرت استقلال را بردیم و امروز هم در تهران و در زمین حریف، بازی خوبی انجام دادیم، اما زورمان به مسائل پیش بینی نشده بازی نرسید.

او درباره اینکه بازیکنان تیم نام او را در مصاحبه ها آورده اند و گفته اند که یک تیم خصوصی نباید سرش این طور بریده گردد هم ادامه داد: بحث خصوصی و غیرخصوصی نیست. حرف من عدالت است. ما بیش از هر تیم دیگری در این سال ها از بحث داوری خسارت دیده ایم. همین سال جاری هم مسائل مربوط به داوری ما حاد بوده است. حالا ما یک جا هایی با بزرگواری یا زیر سبیلی این مسائل را رد می کنیم، اما مواقعی مثل امروز هم موضوعات آنقدر مشکوک و بغرنج می گردد که آدم نمی داند چه کار کند. سؤال من از آقای تاج به عنوان متولی فدراسیون فوتبال این است که چه پاسخی برای هواداران تراکتور دارند که امروز دیدند تیمشان چگونه قربانی دو سوت داوری شد. ما امیدوار بودیم آقای تاج در دوره تازه حضورشان در فدراسیون، در پی حاکم کردن عدالت باشند، ولی اتفاقی که امروز افتاد دوباره من را از همه چیز مأیوس نموده است.

زنوزی در پخش پایانی صحبت هایش درباره ادامه فصل تراکتور گفت: به هرحال ما از یک جام کنار رفتیم، ولی با قدرت برمی گردیم و به هیچ وجه اتفاقی را که این هفته برایمان رخ داد فراموش نخواهیم کرد. ما حالا تیمی شده ایم که بالاتر از پیش بینی ها حرکت می کنیم و من مطمئنم در هفته های آینده با مربی خوبی که داریم و با بازیکنان باغیرتی که پیراهن تراکتور را می پوشند، خیلی هم بهتر از این بازی خواهیم کرد. وظیفه من هم حمایت و یاری کردن به تقویت تیم است و انشاالله در دور برگشت لیگ برتر، بهتر از دور رفت کار می کنیم و در سطح رضایت هواداران بی شمار تراکتور بازی می کنیم. دوست دارم یک بار دیگر از همین جا از هواداران تراکتور عذرخواهی کنم که زورم در این فوتبال به سیستم اداره نماینده اش نرسید. امیدوارم آنقدر قوی و قوی تر شویم که مسائلی مثل امروز، هیچوقت نمایش ما را تحت تاثیر خودش قرار ندهد.

ورزش سه

منبع: فرارو

به "ادعا های جنجالی زنوزی بعد از برد استقلال مقابل تراکتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعا های جنجالی زنوزی بعد از برد استقلال مقابل تراکتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید