استفاده داعش از گلوله های حاوی گاز کلر

به گزارش فدایی داری، خبرنگاران: فرمانده نیروهای واکنش سریع در استان الانبار عراق گفت که تروریست های داعش گلوله های مملو از گاز کلر را به یک منطقه مسکونی در این استان که در غرب بغداد واقع است، شلیک نموده اند.

استفاده داعش از گلوله های حاوی گاز کلر

به گزارش گروه رسانه های فدایی داری، شعبان عبیدی فرمانده نیروهای واکنش سریع در استان الانبار عراق اعلام نموده است تروریست های داعش گلوله های مملو از گاز کلر را به یک منطقه مسکونی در این استان که در غرب بغداد واقع است، شلیک نموده اند.

روز گذشته خبرگزاری ریانووستی از بغداد گزارش داد: عناصر داعش 7 گلوله پر از کلر را به منطقه مسکونی در الانبار شلیک نموده اند.

عبیدی این نکته را نیز متذکر شده است که تلفاتی در نتیجه این حمله ثبت نشده است؛ زیرا ساکنان محلی منازل خود را ترک نموده و بعضی از گلوله ها نیز منفجر نشده اند.

بر اساس این گزارش، پیشتر اخبار منتشر شده از استفاده داعش از سلاح شیمیایی علیه مبارزان کرد در کوبانی حکایت داشت .

فعالان کرد پیشتر گفتند که حمله داعش در روز 12 ژوئیه (21 تیر ماه) به روستای آودیکو در شهر کوبانی، حمله شیمیایی بوده است.

به گفته نیسان احمد وزیر بهداشت اقلیم کردستان در کوبانی، اجساد سه نیروی کرد کشته شده در جریان درگیری با عناصر داعش با گلوله صدمه ندیده، بلکه آثاری از سوختگی و نقاط سفید رنگ بدون زخم قابل مشاهده یا خونریزی خارجی به همراه داشته است.

داعش از سال 2012 با دولت سوریه وارد جنگ شد. این گروه در ماه ژوئن (خرداد - تیر) حملات خود را به شمال و غرب عراق گسترش داد و برای تروریست های تحت کنترل خود اعلام خلافت کرد.

منبع: ایرنا

منبع: تسنیم

به "استفاده داعش از گلوله های حاوی گاز کلر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده داعش از گلوله های حاوی گاز کلر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید