آنالیز دسترس پذیری بهتر نابینایان به دولت الکترونیکی

به گزارش فدایی داری، به گزرش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، طی یک نشست همکاری، محمد خوانساری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و جمعی از فعالان شبکه ملی تشکل های مردم نهاد افراد دارای معلولیت بینایی که به میزبانی این سازمان برگزار گردید، مسائل، درخواست ها و استانداردهای مورد احتیاج نابینایان و کم بینایان کشور جهت دسترسی بهتر آنها به خدمات حوزه ارتباطات، دولت الکترونیک، فضای مجازی و نیز اینترنت مطرح شد و مورد آنالیز نهاده شد.

آنالیز دسترس پذیری بهتر نابینایان به دولت الکترونیکی

در این نشست، درخواست هایی نظیر مناسب سازی و دسترس پذیر کردن پیغام رسان های ایرانی، دسترس پذیر کردن سایت های دولتی و مناسب سازی آنها برای نابینایان، دسترس پذیری خدمات دولت الکترونیک از جمله امور بانکی و سایر خدمات دولتی که در بستر وب ارایه می گردد و بعضی موارد دیگر به وسیله فعالان شمنا مطرح شد. در این نشست هم چنین فهرستی از استانداردهای لازم برای دسترس پذیری سایت های اینترنتی و نرم افزارها برای نابینایان به وسیله این تشکل ارایه شد.

به منظور راهبری پیگیری و رسیدگی به درخواست های شبکه ملی تشکل های مردم نهاد افراد دارای معلولیت بینایی که اعضای آن بیش از یک میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، کمیته ای در سازمان فناوری اطلاعات ایران متشکل از عضو هیات عامل سازمان، معاون دولت الکترونیکی و معاون سیاست گذاری و اعتبار بخشی سازمان تشکیل گردد. هم چنین مقرر شده است، طی نشست های منظم همکاری با حضور نمایندگانی از این تشکل و اعضای کمیته، برنامه اقدامات اجرایی لازم تدوین و به تدریج مورد اجرا قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آنالیز دسترس پذیری بهتر نابینایان به دولت الکترونیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز دسترس پذیری بهتر نابینایان به دولت الکترونیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید