توضیحات معاون پیشگیری از وقوع جرم گیلان در رابطه با قتل دختر تالشی، پرونده به صورت ویژه رسیدگی می گردد

به گزارش فدایی داری، معاون پیشگیری از وقوع جرم گیلان در رابطه با قتل دختر تالشی توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات معاون پیشگیری از وقوع جرم گیلان در رابطه با قتل دختر تالشی، پرونده به صورت ویژه رسیدگی می گردد

به گزارش گروه گروه اجتماعی خبرگزاری فدایی داری از مرکز رسانه قوه قضائیه، آقایی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در ارتباط با انتشار خبری مبنی بر قتل یک دختر 14 ساله در یکی از روستاهای شهرستان تالش اظهار کرد: در تاریخ 28 اردیبهشت ماه این دختر به همراه پسری 29 ساله متواری می گردد و یک روز پس از آن پدر این دختر شکایتی تحت عنوان آدم ربایی در دادسرای شهرستان آستارا مطرح می نماید.

وی ادامه داد: پرونده جهت آنالیز در دستور کار دادسرا قرار می گیرد.

آقایی اضافه نمود: با اطلاع رسانی دادسرا؛ پدر و مادر و بستگان دختر به دادسرا مراجعه می نمایند و دختر را مورد تفقد و لطف قرار می دهند؛ بازپرس با مشاهده اینکه پدر از روی مهربانی و گذشت از اشتباه دختر چشم پوشی نموده است؛ وی را تحویل خانواده می دهد.

وی اظهار کرد: پدر دختر با ملاطفت و مهربانی که به خرج می دهد اعتماد بازپرس را جلب می نماید و به همین دلیل بازپرس از تحویل وی به خانواده اطمینان خاطر داشته است و با توجه به آنالیز جمیع شرایط علتی برای تحویل ندادن دختر به خانواده اش در آن موقع وجود نداشته است.

وی همچنین بعضی شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر اعتیاد پدر دختر به مواد مخدر را رد کرد و گفت: اینکه گفته می گردد این فرد به مواد مخدر اعتیاد داشته است، صحت ندارد و همچنین پدر فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در تشریح چگونگی قتل گفت: پس از اینکه فرزند تحویل خانواده می گردد آنها شب را در منزل یکی از بستگان در آستارا ساکن می شوند و شرایط کاملا معمولی و طبیعی بوده است ولی فردای آن روز به روستای خود مراجعت می نمایند و معین نیست آنجا چه اتفاق غیر عادی ای افتاده است که در هنگام غروب و وقتی دختر در خواب بوده، پدر، دختر خود را به قتل می رساند.

وی افزود: پدر این دختر بلافاصله پس از این اقدام از کار خود پشیمان می گردد و از خانه بیرون می آید و تقاضای یاری می نماید که بی فایده است.

آقایی افزود: پدر دختر در حال حاضر در بازداشت است و تحقیقات تکمیلی درباره انگیزه و علت قتل ادامه دارد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه این دختر، قربانی خشونت خانوادگی شده است، اضافه نمود: فارغ از انگیزه پدر در به قتل رساندن دختر خود، چنین جنایتی به هیچ عنوان از نظر قانون قابل پذیرش نیست و این پرونده به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد.

وی در انتها تاکید نمود: حکم، مطابق ضوابط قانونی صادر و به اطلاع عموم خواهد رسید.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "توضیحات معاون پیشگیری از وقوع جرم گیلان در رابطه با قتل دختر تالشی، پرونده به صورت ویژه رسیدگی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات معاون پیشگیری از وقوع جرم گیلان در رابطه با قتل دختر تالشی، پرونده به صورت ویژه رسیدگی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید