دهانشویه مصرف کنید تا کرونا نگیرید ، جزئیات ادعای جدید محققان

به گزارش فدایی داری، محققان به تازگی مدعی شده اند که دهانشویه می تواند قبل از اینکه کروناویروس سلول های انسان را آلوده کند، آن ها را نابود سازد.

دهانشویه مصرف کنید تا کرونا نگیرید ، جزئیات ادعای جدید محققان

به گزارش فدایی داری، ایسنا به نقل از دیلی میل، بنا بر ادعای گروهی از محققان، دهانشویه پتانسیل این را دارد که از بدن در برابر بیماری کووید-19 محافظت کند. قبل از اینکه کروناویروس سلول های بدن را آلوده سازد.

کروناویروس ها با لایه های چربی که در برابر بعضی مواد شیمیایی آسیب پذیر هستند، پوشیده شده است.

یک تیم از محققان بین المللی می گویند که دهانشویه می تواند بیرونی ترین لایه پوششی ویروس را از بین ببرد و از تکثیر آن در دهان و گلو جلوگیری کند.

محققان می گویند که یک احتیاج فوری برای آزمایش مرحله بالینی راجع به تاثیر دهانشویه در جلوگیری از آلودگی کروناویروس وجود دارد.

البته هنوز هیچ شواهد و مدرکی در مرحله بالینی اثربخشی دهانشویه وجود ندارد و سازمان بهداشت جهانی اخیرا گفته بود که هیچ مدرکی مبنی بر اثربخشی استفاده از دهانشویه در برابر کروناویروس وجود ندارد.

این محققان بین المللی که توسط دانشگاه کاردیف(Cardiff) رهبری شدند، می گویند که اطمینان از اثربخشی شستشوی دهانی احتیاجمند آزمایش بالینی است.

در این پروژه، علاوه بر محققان دانشگاه کاردیف، محققان دانشگاه های کلرادو، ناتینگهام،اتاوا،بارسلونا و موسسه بابراهام کمبریج حضور دارند.

بنا به گفته این محققان، ترکیبات دهانشویه های دندان از قبیل کلرهگزیدین، ستیل پیریدینیوم کلراید،هیدروژن پراکساید و پوویدون آیوداین این پتانسیل را دارند که از بروز بیماری های عفونی جلوگیری نمایند.

به طور کلی، این مواد شیمیایی باعث اختلال در غشای لیپیدی لایه خارجی ویروس SARS-CoV-2 می شوند که منجر به بیماری کووید-19 می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دهانشویه مصرف کنید تا کرونا نگیرید ، جزئیات ادعای جدید محققان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهانشویه مصرف کنید تا کرونا نگیرید ، جزئیات ادعای جدید محققان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید