سازمان ملل خواهان حل بحران انتخاباتی در افغانستان شد

به گزارش فدایی داری، دبیرکل سازمان ملل از رهبران سیاسی افغانستان خواست تا باتوجه به شرایط جاری این کشور و شیوع ویروس کرونا، هرچه زودتر به بحران سیاسی و جنجالهای انتخاباتی سرانجام دهند.

سازمان ملل خواهان حل بحران انتخاباتی در افغانستان شد

به گزارش دفتر منطقه ای فدایی داری، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در گفت وگوی جداگانه با اشرف غنی و عبدالله خواهان حل بحران سیاسی و جنجالهای انتخاباتی افغانستان شده است.

بر اساس بیانیه کاخ سپیدار محل اقامت عبدالله عبدالله، دبیرکل سازمان ملل گفته است که رهبران افغانستان اقدامات لازم و فوری برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا را در این کشور انجام دهند.

آنتونیو گوترش اظهارداشت که سازمان ملل نیز آمادگی دارد تا برای مردم افغانستان یاری هایی را فراهم کند.

از سوی دیگر، عبدالله عبدالله گفته که آماده ایفای نقش در زمینه حل زودهنگام بحران سیاسی افغانستان است.

در بیانیه کاخ سپیدار آمده است که دبیرکل سازمان ملل در این تماس تلفنی، دبورا لیونز را به عنوان نماینده ویژه این سازمان در افغانستان معرفی نموده است.

به گزارش اطلاعات روز، ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز در بیانیه های اظهار داشت که گوترش نیز در گفت وگو با اشرف غنی مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان را مهم دانست و به همکاری با این کشور تاکید نمود.

بر اساس این بیانیه، اشرف غنی از سازمان ملل خواست تا سهولت لازم ترانزیتی به افغانستان توسط این سازمان فراهم گردد.

اواسط هفته گذشته نیز مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در پی بحران انتخاباتی افغانستان و زمینه برگزاری مذاکرات بین الافغانی به کابل سفر کرد اما دستاوردی نداشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان ملل خواهان حل بحران انتخاباتی در افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان حل بحران انتخاباتی در افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید