سازندگان از بازار مسکن فرار کردند، هزینه ساخت مسکن چه تغییری کرد؟

به گزارش فدایی داری، مهدی احمدی، کارشناس سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن نیز در مصاحبه با خبرگزاری با اشاره به عقب ماندگی بخش مسکن از فراوری، گفته است: فراوری مسکن از برنامه ای که باید باشد، عقب هستیم و اتفاقی خاصی نیفتاده است که حالا تورم را کاهش دهد.

سازندگان از بازار مسکن فرار کردند، هزینه ساخت مسکن چه تغییری کرد؟

به گزارش خبرآنلاین، وی با ذکر این نکته که بخش مسکن وارد رکود عمیقی شده، عنوان نموده است: یک علت رکود این است که توان مالی افراد و مصرف کنندگان به شدت ریزش نموده است و توان خرید مسکن ندارند. همین موضوع باعث شده رکود در بازار مسکن اتفاق بیفتد.

این کارشناس سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن در واکنش به اظهارنظر وزیر راه و شهرسازی درباره سهم 30 درصد فراوری مسکن در کاهش تورم، تصریح نموده است: با توجه به این شرایط، این حرف، مستدل و منطقی نیست.

احمدی با بیان این که ما افزایش فراوری مسکن نداشتیم و حتی سازندگان در حال خروج از بازار مسکن هستند، متذکر شده است: من خودم خیلی از سازندگان را دیده ام که از حوزه مسکن خارج شده اند و این موضوع، دلایل مختلفی داشته است.

وی با ذکر این نکته که ثبات قیمتی در حوزه مسکن وجود ندارد، گفته است: در حال حاضر بازاری برای خرید مسکن وجود ندارد و به این که مسکن یک بازار سرمایه ای بوده، کسانی که کار سرمایه ای می کردند، از این بازار خارج شدند و مصرف کنندگان نیز توان خرید ندارند.

این کارشناس مسکن در عین حال بیان نموده است: قوانینی هم که وجود دارد، قوانین ضد ساخت است؛ یعنی چه شهرداری ها و چه نظام مهندسی، قوانینی را وضع نموده اند که در جهت رشد و سرعت فراوری مسکن است و مثل یک ترمز برای ساخت وساز عمل می نماید.

احمدی تصریح نموده است: همین موضوع باعث شده که کسانی که انبوه ساز بودند یا کار ساخت مسکن انجام می دهند، سرخورده شده اند.

وی با اشاره به افزایش ساخت مسکن، متذکر شده است: من فکر می کنم سال جاری حداقل 30 تا 40 درصد افزایش هزینه ساخت مسکن را داشتیم.

منبع: فرارو

به "سازندگان از بازار مسکن فرار کردند، هزینه ساخت مسکن چه تغییری کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازندگان از بازار مسکن فرار کردند، هزینه ساخت مسکن چه تغییری کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید