سلیمی: عقب ماندگی ایران در حوزه صادرات سنگ جبران گردد

به گزارش فدایی داری، خبرنگاران/مرکزی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به علت عدم توجه به زیرساخت صادرات در دولت قبل کشورهای اطراف در حال جلو زدن از ایران هستند که این عقب ماندگی باید جبران گردد.

سلیمی: عقب ماندگی ایران در حوزه صادرات سنگ جبران گردد

علیرضا سلیمی، امروز آدینه 23 مهرماه در آیین اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات، اضافه نمود: این نمایشگاه وسعتی 15 هکتاری دارد ولی در ابتدا قرار بود 30 هکتار باشد. در حال حاضر فضایی برای توسعه نمایشگاه نیست و مطالبه ما این است که زمین این نمایشگاه مشخص تکلیف گردد تا 15 هکتار دوم نیز به این نمایشگاه تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه تا به امروز در این نمایشگاه بیش از 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است، اظهار کرد: تقریبا دو هزار میلیارد ریال دیگر نیز سرمایه گذاری احتیاج دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: سال جاری 400 شرکت و معدن در این نمایشگاه شرکت داشتند و نسبت به دوره قبلی 40 درصد مشارکت بیشتر بوده که نشانگر افزایش امید است و این امید را باید زنده نگه داشت.

سلیمی بیان نمود: یکی از ضرورت های امروز پایه گذاری برای صادرات در نمایشگاه است چراکه با توجه به اینکه دولت تازه رویکرد توسعه صادرات غیرنفتی دارد باید در این راستا گام بلندی برداشت. این منطقه برای پایانه صادراتی احتیاجمند بارانداز است و باید مورد توجه باشد چراکه از ظرفیت های خوبی برخوردار است.

وی ادامه داد: منطقه ویژه مالی سنگ محلات در مجلس تصویب شده و در حال حاضر در مجمع تشخیص است و می تواند یاری کند. متاسفانه به علت عدم توجه به زیرساخت صادرات در دولت قبل کشورهای اطراف در حال جلو زدن از ایران هستند که این عقب ماندگی باید جبران گردد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: سابقا مرکز تحقیقات سنگ در محلات وجود داشت که تعطیل شد و باید احیا گردد، در حال حاضر تاسیس دانشکده سنگ کشور و احیا و راه اندازی مرکز تحقیقات در حوزه سنگ ضرورت مهم است.

سلیمی گفت: صددرصد نمایشگاه سنگ به وسیله بخش خصوصی راه اندازی شده و این مسئله نشان دهنده ظرفیت های بزرگ بخش خصوصی است که امروز به دولت سیزدهم امید پیدا نموده اند، لذا باید موانع فراوری و صادرات برداشته گردد و باید به آنها یاری گردد. در شرایط تحریم باید با امریکایی ها و دشمنان مقابله کرد و تقاضای من این است جلسه ای در مرکز با تعدادی فعالان برای آنالیز مسائل و مسائل این حوزه برگزار و تصمیمات جدی گرفته گردد.

وی ادامه داد: امید است مسائل شرکت هایی همانند هچکو و مسائل فعالان صنعت سنگ با اراده جدی رفع و راستا صادرات باز گردد چراکه بخش خصوصی توان و ظرفیت لازم را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سلیمی: عقب ماندگی ایران در حوزه صادرات سنگ جبران گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلیمی: عقب ماندگی ایران در حوزه صادرات سنگ جبران گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید