صد و پنجاه و سومین استاندارد ملی فناوری نانو به تصویب رسید

به گزارش فدایی داری به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، در صد و بیست و پنجمین اجلاسیه کمیته ملی فناوری نانو سازمان استاندارد، دو استاندارد در حوزه فناوری نانو مصوب شد و آمار استانداردهای ملی به 154 استاندارد رسید.

صد و پنجاه و سومین استاندارد ملی فناوری نانو به تصویب رسید

این استاندارد ملی با عنوان فناوری نانو امپدانس (رهبندی) بدون برچسب برای ارزیابی برون تنی سمیت نانو مواد است. هدف از تدوین این استاندارد توصیف روش آشکارسازی بدون برچسب و درلحظه برای سنجش های مبتنی بر سلول به منظور پایش غیرتهاجمی ارزیابی سمیت نانومواد در سلول های یوکاریوتی (هوهسته ای) و پروکاریوتی (پیش هسته ای) است.

این استاندارد براساس اطلاعات فعلی در خصوص روش امپدانس الکتروشیمیایی است که بر مقدار گیری های نوری برای معین درجه زنده مانی یا سمیت سلولی تکیه نمی نماید و بعلاوه اطلاعات کینتیکی غیرتهاجمی و با وضوح زمانی بالا را به وسیله منحنی های رشد ثبت شده، ارائه می نماید.

بنابراین، روش امپدانس الکتروشیمیایی می تواند به عنوان یک سامانه سنجش جایگزین برای مطالعه زنده مانی و سمیت NMs در شرایط برون تنی بدون هیچ تداخلی، استفاده گردد. بعلاوه این استاندارد مطالعات بیشتری را در خصوص حالت عمل (سمیت) یک نانوماده راهنمایی می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صد و پنجاه و سومین استاندارد ملی فناوری نانو به تصویب رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صد و پنجاه و سومین استاندارد ملی فناوری نانو به تصویب رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید