قاسمی: زمین 4 میلیون واحد مسکونی به زودی تامین می گردد

به گزارش فدایی داری، وزیر راه و شهرسازی گفت: تامین زمین چهار میلیون واحد مسکونی تا چند ماه آینده انجام خواهد شد، اما احتیاج به مسکن، بسیار بیشتر از 4 میلیون واحد مسکونی است.

قاسمی: زمین 4 میلیون واحد مسکونی به زودی تامین می گردد

به گزارش ایرنا، رستم قاسمی، در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و تازه سازمان ملی زمین و مسکن، با بیان اینکه دو مسوولیت اصلی مسکن و حمل ونقل بر عهده وزارت راه و شهرسازی است، گفت: وضع کشور در مد های مختلف حمل ونقل خوب نیست و باید اقدامی برای ایجاد شرایط بهتر از جمله نوسازی و توسعه زیرساخت ها و ناوگان انجام گردد که البته اقداماتی در دست اجراست و اثرات آن در آینده معین خواهد شد.

وی با بیان اینکه تامین مسکن دیگر مسوولیت مهم وزارت راه و شهرسازی است، اضافه نمود: امروز مسکن در سبد خانوار نقش بسیار معین نماینده ای دارد. حدود 9 میلیون جوان ازدواج نکرده اند، فرض بر این است که حداقل 50 درصد از این جوانان به دلیل شرایط مالی پیروز به ازدواج نشده اند. بعلاوه تعداد بسیاری زیادی از مردم اجاره نشین هستند.

قاسمی گفت: مسکن احتیاج واقعی جامعه است و اندازه احتیاج هم بسیار بیشتر از چهار میلیون واحد مسکونی است.

قاسمی با اشاره به ثبت نام بیش از 3 میلیون نفر در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: نهضت ملی مسکن یک کار بزرگ و، اما شدنی است. ما تجربه مسکن مهر را داریم که کار بسیار بزرگی بود که اشکالات کوچکی نیز داشت. باید از آن اشکالات تجربه بگیریم و آن ها را در طرح نهضت ملی مسکن رفع کنیم.

این عضو کابینه سیزدهم ادامه داد: در دولت گذشته که توجه چندانی به امر مسکن وجود نداشت، اقای محمد اسلامی کار بزرگی کرد و اقدام ملی مسکن را آغاز کرد که امروز حدود 520 هزار واحد مسکونی در قالب این طرح در حال احداث است و طبق گفته های سازمان بازرسی کل کشور، حدود 15 درصد نیز پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اضافه نمود: در دولت تازه نیز اقدامات بزرگی صورت گرفته است. اکنون ساخت حدود 300 هزار واحد در شهر های تازه آغاز شده است و در کل700 هزار واحد مسکونی در کل کشور آماده ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یک میلیون زمین نیز آماده شده است و این به غیر از بخش روستایی است. در روستا ها نیز 160 هزار نفر با کد ملی به بنیاد مسکن معرفی شده اند که کار ساخت واحد های مسکونی برای این تعداد نیز در حال اجرا است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تامین 4 میلیون زمین واحد مسکونی تا چند ماه آینده کار سختی نیست. همه کارکنان در وزارت راه و شهرسازی به طور جهادی کار می نمایند و این تعداد زمین تامین خواهد شد.

رستم قاسمی گفت: صندوق ملی مسکن نیز که تاسیس شده و از سال آینده به آن منابع خوبی تزریق خواهد شد، به پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن یاری خواهد نمود.

منبع: فرارو

به "قاسمی: زمین 4 میلیون واحد مسکونی به زودی تامین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: زمین 4 میلیون واحد مسکونی به زودی تامین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید