مهم ترین نکاتی که برای خرید لباس های مناسب اندام لوزی باید بدانید

به گزارش فدایی داری، یکی از مهم ترین عواملی که همه افراد فعال در حوزه طراحی و دوخت لباس به آن توجه می نمایند، فرم بدن خریداران است. سبک پوششی که شما انتخاب می کنید می تواند ایراد ها و شاخصه های مثبت اندام شما را کمرنگ یا پررنگ کند. شناخت فرم بدن و خرید لباس های مناسب اندام لوزی یا الماسی می تواند به شما یاری کند تا استایلی بی نقص و زیبا داشته باشید.

مهم ترین نکاتی که برای خرید لباس های مناسب اندام لوزی باید بدانید

در این مقاله از فدایی داری مگ به معرفی لباس های مناسب اندام لوزی و آنالیز این نوع فرم بدن می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشخصه های فرم بدن لوزی یا الماسی

شاید هنوز به خوبی ندانید که به چه نوع اندام هایی لوزی یا الماسی (Diamond) می گویند. افرادی که دارای کمر و پهلوهای پهن تر از دور باسن، سینه های کوچک، شانه های باریک و دیگر اعضای بدن ظریف هستند، عمدتا فرم بدنشان لوزی شکل یا الماسی است. به بیان دیگر، بزرگ ترین قسمت بدن در این فرم اندام، ناحیه شکم و پهلو ها است. از میان سلبریتی های زن معروف این روزها که فرم بدن لوزی شکل دارند می توان به اَدل (Adele) و ریانا (Rihanna) اشاره نمود. ویژگی های اصلی این نوع شکل اندام عبارتند از:

 • باسن متناسب با اندام فرد
 • کمر و پهلوهای پهن
 • بالا تنه کوچک و ظریف
 • شانه های باریک
 • پاهای کشیده و باریک اما در عین حال خوش فرم
 • 5 فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام

نحوه انتخاب برترین لباس مناسب برای اندام لوزی

درست است که انتخاب برترین لباس های مناسب برای اندام لوزی کمی مشکل و سخت به نظر می رسد اما به محض یاد گرفتن نکات مربوط به استایل کردن این فرم بدن می توانید با خیال راحت به انجام این کار بپردازید.

تاپ ها و لباس های بالا تنه مناسب اندام لوزی

تاپ ها و لباس هایی که برای فرم بدن لوزی شکل انتخاب می کنید باید بتوانند شانه ها و بازو های شما را به خوبی نشان بدهند تا استایلتان دقیقا متناسب با اندامتان به نظر برسد. بعلاوه لباس های بالا تنه شما باید بتوانند میان مقدار شانه ها و باسن شما تعادل برقرار کنند. برای مثال، تاپ ها و پیراهن هایی که در قسمت کمر کمی تنگ هستند و در قسمت باسن گشادتر به نظر می رسند برای بدن های الماسی یا لوزی شکل عالی خواهند بود. برخی دیگر از تاپ های مناسب برای این نوع اندام عبارتند از:

 • لباس های دارای آستین های گشاد چین دار: آستین های گشاد چین دار برای اندام های لوزی شکل مناسب هستند چرا که توجه را بیشتر به سمت بالا تنه جلب می کنند.
 • لباس های شانه باز: با پوشیدن این دسته از لباس ها توجه اطرافیانتان بیشتر به بازو ها و شانه های ظریف شما جلب خواهد شد. بهتر است در هنگام به این موضوع توجه کنید.
 • لباس هایی با یقه هفتی یا گرد: این دسته از لباس ها برای اندام های الماسی گزینه های بسیار عالی و مناسبی هستند؛ چرا که گردن شما را کشیده تر و شانه هایتان را متناسب تر نشان می دهند.
 • لباس هایی با آستین های پف دار و سرشانه های پهن: این لباس ها هم برای افراد دارای اندام لوزی مناسب هستند؛ اما تنها به شرط اینکه بتوانید آن ها را به درستی استایل کنید. به طور کلی، بهتر است پف آستین ها کمتر و با پارچه ای ظریف تر دوخته شده باشد. سعی کنید میان این دسته از تزئینات لباس ها با دیگر آیتم های پوشیدنی استایل خود تعادل برقرار کنید.

پیشنهاد می کنیم از اضافه کردن تزئینات به قسمتی از لباس که روی پهلو ها و شکم شما قرار می گیرد، خودداری کنید. پارچه های رنگ تیره برای پوشاندن نقص های این قسمت از بدن مناسب هستند. بعلاوه لباس هایی که در قسمت میان تنه بدن دارای طرح، چین و پلیسه هستند برای اندام شما دوخته نشده اند پس از خرید آن ها اجتناب کنید.

 • تفاوت بلوز و پیراهن چیست؟

سرهمی و پیراهن برای لباس های مناسب اندام لوزی

اگر از هواداران سرهمی ها و پیراهن های بلند هستید و اندام لوزی یا الماسی شکل دارید اصلا نیازی به نگرانی درباره هیچ چیزی ندارید؛ چرا که این لباس ها دقیقا برای فرم بدن شما ساخته شده اند.

 • سرهمی های دارای پاچه های راسته: این نوع سرهمی ها باعث به وجود آمدن احساس یکسانی و شباهت در قسمت بالا تنه و پایین تنه می شوند.
 • پیراهن های زنانه A- Line: این پیراهن ها برای انواع فرم های بدن مناسب هستند و اندام الماسی هم از این قاعده مستثنی نیست. فقط باید توجه داشته باشید که پیراهنی که می خرید در قسمت کمر دارای تزئینات نباشد.
 • پیراهن های با یقه ی مردانه: به طور کلی، پیراهن ها و لباس های دارای دوخت مردانه در تن افرادی که اندام های لوزی شکلی دارند عالی به نظر می رسند.
 • پیراهن های دارای قد میانه: در هنگام خرید پیراهن های مجلسی یا رسمی زنانه، لباس هایی را انتخاب کنید که قدشان تا روی زانوی شما است. با این کار ساق پاها و در نتیجه اندام شما کشیده تر و باریک تر به نظر خواهد رسید.

سرهمی ها و پیراهن هایی که انتخاب می کنید باید طرح های ریز و بدون جزئیات اضافی داشته باشند. برای مثال اگر می خواهید لباسی با طرح خال خالی خریداری کنید بهتر است خال های آن ریز باشد تا درشت. علاوه بر این، پیراهن های کت وشلواری که با پارچه های راست و ایستاده دوخته شده اند هم برای شما مناسب خواهند بود.

انتخاب برترین دامن و شلوار برای اندام لوزی

هنگام خرید و انتخاب برترین لباس های مناسب اندام لوزی به این نکته توجه کنید که شلوارهای مورد نظر شما باید بتوانند نیم تنه پایینی شما را خنثی نگه دارند و به ناحیه باسن شما حجم دهند تا باعث ایجاد تناسب در استایلتان گردد.

 • شلوارهای جین بوتکات: از شلوارهای جین اسکینی و تنگ فاصله بگیرید و به جای آن ها به سراغ شلوارهای بوتکات بروید که می توانند بین نیم تنه بالایی و پایینی شما تعادل برقرار کنند.
 • شلوار لگ های دم پا: گشاد بودن پایین شلوار می تواند با افزایش حجم در پایین بدن، به ایجاد تعادل در استایل یاری کند.
 • شلوارهای جین واید لگ (Wide Leg) و نیم بگ: شلوارهای جینی که از پهن ترین قسمت باسن تا پایین پاها آزاد هستند، برای افراد دارای اندام لوزی شکل انتخابی بسیار عالی و هوشمندانه به نظر می رسند.
 • شلوارهای پارچه ای راسته: از شلوارهای پیل دار دوری کنید و با خرید شلوارهای راسته میان بالا تنه و پایین تنه خود تناسب ایجاد کنید.
 • شلوار پالازو (Palazzo): اگر در استایل خود بیشتر در پی راحتی هستید، شلوار پالازو را جایگزین شلوار جین واید لگ کنید.
 • دامن های گشاد با کمرهای پهن: این دامن ها باعث ایجاد توهم در استایل شما می شوند و می توانند کمر شما را باریک تر نشان دهند.
 • دامن های سجاف نامتقارن: این نوع دامن ها با اضافه کردن جذابیت بیشتر به استایل شما توجه ها را به سمت پاهایتان جلب می کنند.

برترین توصیه ای که می توانیم به افراد دارای اندام لوزی بکنیم این است که در قسمت کمر شلوارها و دامن های خود از بکارگیری کمربند هایی که به شدت جلب توجه می کنند خودداری کنند. بعلاوه بهتر است از دامن ها و شلوار پارچه ای هایی که به جای دکمه در جلو، دارای زیپ کناری هستند بهره ببرید. پیشنهاد می کنیم، شلوارهای جین خود را از میان رنگ های تیره ای چون مشکی، ذغالی یا سرمه ای انتخاب نمایید. علاوه بر این، شلوارهایی که انتخاب می کنید نباید در قسمت جلو و عقب جیب های بزرگ و غیرمعمولی داشته باشند.

 • 28 مدل از انواع شلوار زنانه و مردانه که باید بشناسید

جلیقه و مانتوی مناسب اندام لوزی

انتخاب کت، ژاکت و جلیقه های مناسب فرم اندام لوزی به شیک ماندن استایل و نشان دادن زیبایی های این نوع فرم بدن یاری خواهد نمود.

 • وست یا جلیقه: یک وست یا حتی یک کاردیگن بدون آستین می تواند با نشان دادن شانه ها و بازو های باریک شما استایلتان را بهتر از قبل نشان دهد.
 • مانتو های دارای تزئین در سرشانه ها: به طور کلی، اضافه کردن جزئیات در سرشانه ها برای کسانیکه فرم بدنشان به این شکل است، ایده بی نظیری است. بنابراین در هنگام انتخاب مانتو به این نکته هم توجه کنید.
 • کاپشن های مدل موتورسواری: پوشیدن یک ژاکت یا کاپشن مدل موتورسواری برای استایل بیرون از خانه انتخاب هوشمندانه ای است چرا که این لباس همه برجستگی های بدن شما را به راحتی خواهد پوشاند.
 • ترنچ کت های کوتاه: برای فصل پاییز می توانید از ترنچ کت های کوتاه اورسایزی که بلندای آن ها تا بالای زانوهای شما است بهره ببرید.

کت ها و پالتو هایی که تا زیر سینه دکمه دارند و قسمت پایینی آن ها گشاد است برای اندام های لوزی شکل مناسب هستند. در ماه های گرم سال هم می توانید به سراغ مانتوهای گشاد بلندی بروید که می توانند با پوشاندن شکم و پهلوها توجه را به پاها و سرشانه های شما جلب کنند.

اکسسوری ها و کفش های مناسب اندام لوزی

اکسسوری ها و کفش های مناسب می توانند استایل شما را کامل کنند. در اینجا به معرفی چند نمونه از این آیتم های پوشیدنی که می توانید برای اندام الماسی شکل خود از آن ها بهره ببرید می پردازیم.

 • کفش های چکمه: به طور کلی، بوت ها و چکمه ها می توانند توجه را به ساق پاها و پایین تنه شما جلب کنند و پهن بودن شکم و پهلوهای شما را از نظر پنهان کنند.
 • گردنبند های بزرگ و در عین حال کوتاه: گردنبندها برای تزئین گردن و شانه های شما فوق العاده به نظر می رسند. اکسسوری هایی را انتخاب کنید که کوتاه و درشت هستند و در نتیجه هنگام انداختن، به گردن شما نزدیک تر خواهند بود.
 • چوکر ها: افراد دارای اندام لوزی با این نوع زیورآلات عالی به نظر می رسند؛ فقط باید سعی کنید چوکرهایی را انتخاب کنید که طراحی و مدل ترندی و خاص دارند.
 • گوشواره های نمادین: اگر در مهمانی ها و جشن های خود لباس های بدون سرشانه پوشیدید، گوشواره های نمادین بزرگ را از قلم نیاندازید.
 • 7 اکسسوری زنانه که هر خانم شیک پوشی باید داشته باشد

3 نکته مهم برای انتخاب لباس های مناسب اندام لوزی

اگر فرم بدنتان لوزی شکل است سعی کنید شانه ها و باسن خود را نسبت به دور کمرتان متعادل نشان دهید. برای انتخاب لباس هم ما پیشنهاد می کنیم آیتم هایی را بپوشید که ویژگی های مثبت بدن شما را به خوبی نشان به نمایش بگذارند. نکات زیر می توانند در این مسیر به شما یاری کنند.

شانه ها و پاهای خود را در استایلتان برجسته کنید

بالا تنه و پایین تنه شما به سختی مقدار های متناسبی دارند و این یکی از مهم ترین ویژگی ها اندام لوزی است. لباس هایی که در قسمت پاها و شانه هایتان جذابیت بصری ایجاد می کنند برای شما فوق العاده خواهند بود. پوشیدن آن ها باعث می گردد که اندام شما انحنای بیشتری پیدا کند و شباهت بیشتری به اندام ساعت شنی داشته باشد.

در قسمت کمر از لباس های طرح دار استفاده نکنید

برای اینکه اندامتان انحنای بیشتری داشته باشد سعی کنید لباس هایی بپوشید که در قسمت کمر ساده هستند و دوخت یا طرح خاصی ندارند که بخواهند جلب توجه کنند. این کار به کشیده تر به نظر رسیدن بدن شما و حفظ تمرکز برابر روی نیمه بالایی و پایینی در استایل می گردد.

استفاده از پارچه هایی که به بدن نمی چسبند

هنگام انتخاب برترین لباس های مناسب اندام لوزی باید حواستان باشد که جنس پارچه آیتم مورد نظرتان از پارچه های لخت و افتاده ای که به بدن می چسبند نباشد. در اغلب مواقع الیاف طبیعی خیلی بهتر از الیاف مصنوعی می توانند این انتظار شما را بر آورده کنند. استفاده از لباس هایی با رنگ های تیره و بعلاوه طرح های پراکنده برای افراد دارای اندام لوزی بهتر است.

سخن آخر

اندام لوزی شکل یک نوع فرم بدن منحصر به فرد و خاص است که به منظور انتخاب برترین لباس ها برای آن باید با استراتژی ها و نکات مربوط به استایل کردن آشنا باشید. همانطور که گفتیم، بهتر است ویژگی های بدنتان را به خوبی بشناسید و با ایجاد یک تعادل بی نقص در میان بخش های مختلف آن زیبایی و اعتمادبنفس را در پوشش خود ایجاد کنید.

منابع: Dressbarn, FASHIONACTIVATION

منبع: دیجیکالا مگ

به "مهم ترین نکاتی که برای خرید لباس های مناسب اندام لوزی باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین نکاتی که برای خرید لباس های مناسب اندام لوزی باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید