موسوی: اگر برای آمریکا فوت لوینسون قطعی شده بدون بهره برداری سیاسی اعلام کند

به گزارش فدایی داری، سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه براساس اسناد معتبر لوینسون سال ها قبل خاک ایران را به مقصد نامعلومی ترک نموده، گفت:اگر برای آمریکا فوت او قطعی شده بدون بهره برداری سیاسی اعلام کند.

موسوی: اگر برای آمریکا فوت لوینسون قطعی شده بدون بهره برداری سیاسی اعلام کند

به گزارش گروه سیاست خارجی فدایی داری، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) ضمن ابراز همدردی با خانواده آقای لوینسون، یک بار دیگر تاکید نمود: بنا بر اسناد معتبر، نامبرده سال ها قبل خاک ایران را به مقصد نامعلومی ترک نموده و وزیر امور خارجه وقت آمریکا هم به این واقعیت اذعان نموده است.

موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر نهایت کوشش خود را برای به دست آوردن مستنداتی درباره سرنوشت دقیق آقای لوینسون پس از ترک ایران به عمل آورده، ولی هیچگونه نشانه ای از زنده بودن وی به دست نیاورده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: اگر برای آمریکا فوت ایشان قطعی شده است می تواند بدون بهره برداری سیاسی و کوشش برای سوءاستفاده از عواطف خانواده لوینسون این موضوع را اعلام کند.

به گزارش فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خانواده رابرت لوینسون اعلام نموده که دولت آمریکا نتیجه گیری نموده که لوینسون مرده است.

براساس بیانیه ای که خانواده لوینسون منتشر نموده، دولت آمریکا مدعی است که لوینسون در زندانهای ایران مرده است. آنها می گویند که نمی دانیم که چه زمانی و چگونه فوت نموده است، اما مرگ وی به قبل از شیوع ویروس کرونا مربوط است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در نشست خبری که چهارشنبه شب به وقت واشنگتن درباره ویروس کرونا داشت مدعی شد که رابرت لوینسون زمانیکه که در ایران بازداشت بوده، فوت نموده است.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران 19 آبان نیز در نشست هفتگی با فدایی داری در واکنش به ادعای مطرح شده مبنی بر اینکه لوینسون پرونده ای در دادگاه انقلاب دارد، گفته بود: آقای لوینسون هیچ پرونده قضایی یا کیفری در هیچ یک از محاکم ایران ندارد. بحث مفقود شدن ایشان است که جمهوری اسلامی برای یاری انسانی پرونده یک مفقود را برای او باز نموده است.

وی افزوده بود: براساس درخواستی که از ایران شد ایران با حسن نیت این موضوع را پیگیری می نماید. ما اطلاعی از سرنوشت ایشان نداریم، اما هرکاری از دست ما بر بیاید انجام می دهیم.

رابرت لوینسون افسر سابق اف بی آی است که آمریکا مدعی شده در سال 2007 برای تحقیق درباره قاچاق سیگار به جزیره کیش سفر نموده و از آن موقع ناپدید شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "موسوی: اگر برای آمریکا فوت لوینسون قطعی شده بدون بهره برداری سیاسی اعلام کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: اگر برای آمریکا فوت لوینسون قطعی شده بدون بهره برداری سیاسی اعلام کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید