هشدار به مسافران : سیلاب در استان های شمالی کشور

به گزارش فدایی داری، کارشناس سازمان هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب در استان های نیمه شمالی و بعلاوه افزایش ارتفاع موج در آب های شمال و جنوب کشور، هشدار داد.

هشدار به مسافران : سیلاب در استان های شمالی کشور

فدایی داری: کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: طی دو روز آینده در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، بارش پراکنده رخ می دهد که در استان های ساحلی خزر، بارش ها به شکل رگبار و رعدوبرق است. بارش ها برای گیلان، شرق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، روز سه شنبه ادامه می یابد که همراه با وزش باد شدید و گردوخاک است. برای روز چهارشنبه نیز در آذربایجان شرقی، سواحل شمالی کشور استان های گیلان، مازندران و اردبیل، بارش های پراکنده، پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: طی دو روز آینده سرعت وزش باد در شمال غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز، شرق و شمال شرق کشور، افزایش می یابد که سبب کاهش کیفیت هوا در این منطقه ها خواهد شد.

وی گفت: دمای هوا در دو روز آینده در نوار شمالی کشور بین 3 تا 6 درجه کاهش می یابد. بعلاوه خلیج فارس امروز و در دو روز آینده آب های دریای خزر، مواج و متلاطم می گردد. این تلاطم سبب افزایش ارتفاع موج خواهد شد که فعالان دریایی باید نسبت به این شرایط توجه ویژه داشته باشند.

وی با هشدار نسبت به سیلاب در بعضی استان ها، گفت: بارش هایی که در دو روز آینده در سواحل دریای خزر در استان های گیلان، مازندران و منطقه های از آذربایجان شرقی رخ می دهد سبب سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها می گردد. وزش باد شدید موقتی این بارش ها را همراهی می نماید و گردوخاک نیز از دیگر پدیده های موردانتظار این شرایط جوی است.

کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال برخورد صاعقه در استان های پربارش اطلاع داد و توصیه کرد تا هموطنان نسبت به این شرایط توجه داشته باشند و از ترددهای غیرضروری اجتناب نمایند.

رفیعی بیان نمود: تهران گاهی وزش باد دارد که در ساعت های بعدازظهر احتمال باد و گردوخاک وجود دارد. بیشینه دمای مرکز امروز 35 و فردا 33 درجه می گردد و کمینه دما برای امروز 24 درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شد.

منبع: توریسم آنلاین

به "هشدار به مسافران : سیلاب در استان های شمالی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به مسافران : سیلاب در استان های شمالی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید