واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی جم 30 درصد بالاتر از ظرفیت در حال فراوری است

به گزارش فدایی داری، رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی جم گفت: همزمان با اجرایی شدن برنامه افزایش ظرفیت فراوری گرید HD-52518 بالاتر از ظرفیت طراحی شده در واحد پلی اتیلن سبک خطی، رکورد فراوری 130 درصدی ظرفیت طراحی با موفقیت در این واحد ثبت شد.

واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی جم 30 درصد بالاتر از ظرفیت در حال فراوری است

به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی جم، علی سلیم زاده با اشاره به کسب این پیروزیت اظهار کرد: این مجموعه به همت متخصصان خود پیروز به ثبت رکورد فراوری 130 درصدی ظرفیت طراحی اولیه فراوری گرید HD-52518 در واحد پلی اتیلن سبک شد و هم اکنون واحد پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) پتروشیمی جم با فراوری 50 تن در ساعت در مجموع با 130 درصد ظرفیت در مدار فراوری قرار گرفته است. وی با بیان اینکه ثبت رکورد در واحدهای پتروشیمی نیازمند تداوم فراوری در طول زمان از پیش مشخص شده است، اضافه کرد: واحد پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی جم با برنامه ریزی دقیق و پیش بینی تمام احتمالات، اقدام به افزایش فراوری گرید HD-52518 کرد و خاتمه با تثبیت فراوری 50 تن در ساعت و حفظ شرایط پایداری در دو بخش پلیمریزاسیون و اکستروژن پیروز به ثبت این رکورد شد.

رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی جم یادآور شد: گرید HD-52518 یکی از گریدهای پرکاربرد در صنایع پلیمری تزریقی و مصارف عمومی در صنایع پایین دستی است و این گرید در سال97 حدود 68 و در سال 98 حدود 62 درصد را به خود اختصاص داده است همچنین این گرید افزون بر تامین نیازهای داخلی کشور صادر هم می گردد.

رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی جم غلبه بر شرایط تحریم و کرونا در سال جهش فراوری را شرط نخست برای رسیدن به این پیروزیت عنوان نمود و گفت: پتروشیمی جم با دیدگاه توسعه محور همیشه سعی در کسب پیروزیتهای ارزشمند در حوزه فراوری دارد.

واحد پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) پتروشیمی جم با ظرفیت فراوری سالانه 300 هزار تن انواع پلیمر از جمله واحدهای شاخص در حوزه فراوری پلی اتیلن در کشور به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی جم 30 درصد بالاتر از ظرفیت در حال فراوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی جم 30 درصد بالاتر از ظرفیت در حال فراوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید