واکسن کرونا تا سپتامبر برای 30 میلیون انگلیسی آماده می شود

به گزارش فدایی داری، انگلیس قصد دارد در صورت موفقیت آمیز بودن تمامی مراحل آزمایش بالینی، تا ماه سپتامبر سال جاری، برای 30 میلیون انگلیسی واکسن کووید-19 تولید کند.

واکسن کرونا تا سپتامبر برای 30 میلیون انگلیسی آماده می شود

به گزارش فدایی داری و به نقل از اسکای نیوز، آلوک شارما وزیر کسب وکار انگلیس به تازگی در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که این کشور تا ماه سپتامبر سال جاری واکسن کووید-19 را آماده خواهد کرد.

وی گفت: دانشگاه آکسفورد در یافتن دارویی موثر برای بیماری کووید-19 به خوبی در حال پیشرفت است.

شارما با اشاره به اینکه برای غلبه بر این بیماری باید یک واکسن ایمن تولید کنیم، گفت: دولت انگلیس تا به امروز بیش از یک چهارم یک میلیارد پوند برای توسعه واکسن کووید-19 هزینه کرده است.

وی اظهار کرد: ماه گذشته من انتخاب یک کارگروه جدید برای تولید واکسن کووید-19 را به همگان گفتم و حال مفتخرم که بگویم دانشمندان ما با سرعت در حال تولید واکسنی هستند که کروناویروس را شکست خواهد داد.

شارما اضافه کرد: تمامی مراحل بالینی واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد به خوبی در حال پیشروی است.

وی در ادامه صحبت های خود به کار تحقیقاتی محققان کالج سلطنتی لندن هم اشاره کرد و اضافه کرد: محققان این دانشگاه هم پیشرفت های خوبی داشته اند و قرار است واکسن ساخت آن ها در اواسط ماه ژوئن سال جاری به مرحله آزمایش بالینی برسد.

تا به امروز دولت انگلیس 47 میلیون پوند برای واکسن های ساخت دانشگاه آکسفورد و کالج سلطنتی لندن سرمایه گذاری کرده است و جدیدا برای کمک به تسریع کار آن ها، 84 میلیون پوند دیگر هم بودجه جدید به توسعه واکسن اختصاص داده است.

شارما ادامه داد: این بودجه جدید به تولید انبوه واکسن دانشگاه آکسفورد کمک خواهد کرد و در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش های بالینی، مردم انگلیس به زودی در برابر کروناویروس واکسینه خواهند شد. شرکت داروسازی آسترازنکا (AstraZeneca) با دانشگاه آکسفورد همکاری خواهد کرد تا 30 میلیون دوز از واکسن کووید-19 این دانشگاه را تا سپتامبر سال جاری به تولید برساند.

البته توافق آکسفورد و این شرکت تولید مجموعا 100 میلیون دوز است.

بنا به اعلام این وزیر دولت انگلیس، برای نخستین بار خود انگلیس به این واکسن دسترسی پیدا خواهد کرد، ولی قرار است واکسن با هزینه ای پایین، در اختیار کشورهای در حال توسعه هم قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکسن کرونا تا سپتامبر برای 30 میلیون انگلیسی آماده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا تا سپتامبر برای 30 میلیون انگلیسی آماده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید