پیکاپ غول پیکر تسلا در خیابان های ایران جا می گردد؟، عکس

به گزارش فدایی داری، گجت نیوز نوشت: ویدیو کوتاه جدیدی از پیکاپ برقی تسلا سایبرتراک به اشتراک گذاشته شد. این ویدیو از پیکاپ الکتریکی Cybertruck حاوی نکات مهمی درباره آن است.

پیکاپ غول پیکر تسلا در خیابان های ایران جا می گردد؟، عکس

تسلا اواخر سال 2019 با معرفی پیکاپ تمام الکتریکی سایبرتراک خبرساز شد. طراحی منحصر به فرد این پیکاپ که حتی تا به الان شبیه آن را ندیده ایم، از همان ابتدا بحث های زیادی را برانگیخت. عده ای آن را محصولی جاه طلبانه می دانستند که برای ایجاد تحول در طراحی خودروهای الکتریکی آمده است و در همان حال، بعضی معتقد بودند که این پروژه راه به جایی نمی برد. مسائلی از جمله همین طراحی خاص سایبرتراک که نیازمند اصلاح فراوان بود، چندین بار باعث تعویق عرضه آن شد، اما بالاخره این پیکاپ در انتهای سال 2023 به عرضه می رسد.

در حالی که چیزی تا عرضه تسلا سایبرتراک باقی نمانده، این سوال حتی پر رنگ تر می گردد که آیا واقعاً زمان درستی برای عرضه این پیکاپ تمام برقی است یا خیر. در واقع حداقل از منظر طراحی با اطمینان می توان این ساخته خودروساز آمریکایی تسلا را یکی از متفاوت ترین محصولات صنعت خودرو طی چند سال اخیر بر شمرد. اخیراً هم ویدیو کوتاه نوی از سایبرتراک در یکی از ساب ردیت های مربوط به تسلا در ردیت منتشر شده است که دیدی بهتر نسبت به آن ارائه می نماید. به هر حال، مشاهده این خودرو در عمل بهتر از صرفاً چند تصویر رندر شده حق مطلب را ادا می نماید.

طراحی متفاوت و فرمان پذیری عقب تسلا سایبرتراک در ویدیو نو

اولین نکته ای که در ویدیو نو تسلا سایبرتراک جلب توجه می نماید، تفاوت فاحش طراحی و مقدار این پیکاپ با بقیه خودروها است. در واقع شاید بتوان این طور برداشت کرد که طراحی این خودرو تسلا متعلق به خیابان های امروز نیست. البته حجم بزرگ پیش خریدها نشان از این دارد که خیلی از مردم چنین نظری نسبت به سایبرتراک ندارند.

گذشته از این، در این ویدیو نگاه جزئی دوباره ای به قابلیت فرمان پذیری چهار چرخ یا دو چرخ عقب تسلا سایبرتراک داریم که پیش تر وجود آن در این پیکاپ برقی تعیین شده بود. خودرو طی ویدیو برای خروج از جای پارک عمدتاً از همان چرخ های جلو بهره می گیرد، ولی همچنان با نگاهی دقیق تر می توان متوجه چرخش مستقل چرخ های عقب آن شد. چنین قابلیتی می تواند برای خودرویی مثل تسلا که بدنه ای حجیم دارد، در خیلی از موقعیت ها کارآمد ظاهر گردد.

سیستم فرمان پذیری چرخ های عقب به طور اتوماتیک چرخ های عقب را در جهت مخالف با چرخ های جلو حرکت می دهد که دور زدن با خودرو را آسان تر می نماید؛ به طور دقیق تر، شعاع گردش خودرو در سرعت پایین را کاهش می دهد. البته به طور معمول این سیستم امکان گردش محور عقب به مقدار محور جلو را فراهم نمی نماید، ولی حتی همین چرخش محدود چرخ های عقب به نوبه خود تاثیرگذار است.

تسلا مسلماً تغییرات متعددی را در Cybertruck نسبت به کانسپت اولیه آن اعمال نموده، ولی از زمان رونمایی این پیکاپ برقی تا به امروز تعیینات فنی به روز شده آن را به اشتراک نگذاشته است. در نتیجه، جزئیات تعیینی در رابطه با مواردی از جمله سیستم فرمان پذیری چرخ های عقب و شعاع گردش این خودرو نو در دسترس نیست. با وجود این، تسلا برنامه دارد در سپتامبر پیش رو (شهریور تا مهر) اولین دستگاه ها از سایبرتراک را به مشتریان تحویل بدهد و طی رویدادی رسمی به مناسبت تحویل، اطلاعاتی ضروری را درباره نسخه تولیدی آن ارائه کند.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرستقیمت روز خودرو در فدایی داری مراجعه کنید.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "پیکاپ غول پیکر تسلا در خیابان های ایران جا می گردد؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکاپ غول پیکر تسلا در خیابان های ایران جا می گردد؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید