7 راه چاره برای امنیت شغلی بیشتر

به گزارش فدایی داری، به گزارش زندگی امروز ، همان طور که اغلب می دانیم مشاغل دنیای امروزی همگی به سمت قراردادی شدن پیش می فرایند؛ بدین معنا که شرکت ها ممکن است نیروی کار را هر لحظه بدون دلیلی مشخص و بدون هیچ اخطاری اخراج نمایند. اگر نگاهی به دورنمای این پدیده در حال همه گیر شدن داشته باشیم، بی شک عصبی می شویم؛ چرا که در این صورت همیشه باید سعی بر توسعه شبکه ارتباطات خود برای جست و جو و یافتن شغل نو داشته باشیم. با این حال راهکارهایی برای این که ما بتوانیم با انجام آنها امنیت شغلی مان را افزایش دهیم وجود دارند.

7 راه چاره برای امنیت شغلی بیشتر

بدانید که چگونه با مدیر خود تعامل کنید

سعی کنید که رفتاری بسیار شفاف و روشن با مدیر خود داشته باشید؛ زیرا این شیوه تعامل باعث می گردد که مسائل کوچک به مسائلی عظیم که گاهی موجب از دست دادن شغل می شوند، تبدیل نگردد. به همین دلیل، بدانید که چه نوع شیوه ارتباطی برای تعامل میان شما و مدیرتان بهتر است. آیا آن ها با صحبت های رودررو راحت ترند یا پیغام دادن؟ هر چند وقت یک بار تمایل دارند که در جریان فرایند انجام امور قرار بگیرند؟ تا جایی که برایتان مقدور است رفتار خود را به تناسب ترجیحات مورد پسند مدیرتان تغییر دهید.

اهداف مدیر و شرکت را به درستی درک کنید

سعی کنید خود را به ضروری ترین عنصر تیمی که در آن فعالیت می کنید، مبدل کنید؛ بدین معنا که تمام مسائل پیش رویِ گروه را پیش بینی نموده و برایشان راه چاره بیابید. اگر بتوانید راه چاره های تازه برای مسائل ارائه دهید و راه های تازهی برای دستیابی به اهداف تیم بیابید، آن گاه از اندازه فشار فکر سرپرست خود می کاهید. کوشا باشید و سعی کنید در برابر مسائل کاری ایستادگی کنید. ایده های کاری خود را پرورش دهید و زمانی که آبدیده شدند و ایمان داشتید که راهگشایند، آن ها را با مدیر خود در میان بگذارید. مطمئن نیستید که چگونه با مدیر خود درباره حرفه ای شدن صحبت کنید؟ می توانید از مشاوران حرفه ای در حوزه کسب و کار هدایت بگیرید.

به همه امور اشراف داشته باشید

هر کس زمانی که کاری را به نحو عالی انجام می دهد، ممکن است نکته ای ظریف را از قلم بیندازد. انتظار می رود که شما در انجام پروژه ها و مسئولیت هایتان دقت بسیار زیادی به خرج دهید و تا حد ممکن اشتباهات جزئی نداشته باشید و چنانچه قصور کوچکی در کارها داشتید، به آن معترف باشید. اگر در انجام هر پروژه ای با مشکل روبرو شدید، حتما پیش از این که این مسائل عظیم شده و موجب زیان اقتصادی شوند، از دیگران یاری بگیرید.

ایستادگی کنید

همواره سعی کنید کارها را با حداقل وسایل مورد احتیاج به انتها برسانید. اگر می خواهید برای عملکرد بسیار عالی خود شناخته شوید، اطمینان حاصل کنید که در انجام همه امور بیشترین کوشش را انجام می دهید. وظایف را به سرعت انجام دهید و درباره راه های رسیدن به اهداف بیندیشید. نباید فراموش کنید که افرادی که کوشش حقیقی دارند در حوزه مشاغل خود سرآمد شناخته خواهندشد.

از مهارت هایی که در آن ها تخصص دارید یاری بگیرید

هر انسانی در بعضی از امور خبره است. بعضی افراد نویسندگان خوبی هستند، بعضی دیگر در حل مسائل توانمندی دارند و یا دید بسیار کلی به دورنمای همه مسائل دارند. گروهی از افراد سخنران های بسیار خوبی هستند و قادرند که جمعیت را تحت تاثیر خطابه خود قرار دهند. نخست مهارت های ذاتی خود را کشف کنید و سپس راهی برای عرضه آن ها به اجتماعی بیابید. اگر گمان می کنید که در هیچ زمینه ای مستعد نیستید، آن گاه به سراغ علایق واقعی خود بروید و سعی کنید در آن حیطه ها متخصص شوید. به خاطر داشته باشید که انسان ها همواره می توانند در حوزه های تازهی فردی حرفه ای شوند اگر تمرکز خویش را بر روی آن مسائل قرار دهند.

گستره توانایی های خود را توسعه دهید

اساسا در دنیا افرادی که به یادگیری در بلندمدت و تمام طول عمر اعتقاد دارند و هیچ زمانی را برای یادگیری دیر نمی دانند پیروز ترند. همان گونه که در طی گذر زمان، دنیا پیشرفته تر می گردد و تکنولوژی های تازهی وارد حیطه شغلی شما می شوند، شما هم باید رشد نموده و به فردی تواناتر به تناسب دوران مبدل شوید. برای توسعه توانایی های فردی از دوره های آموزشی مفید، تمرین کردن حرفه های تازه و بازیابی قدرت های نهفته درونتان بهره بگیرید.

سعی کنید به دیگران یاری کنید

شاید این مورد از دید شما عجیب به نظر برسد! به نفع شماست که به تنهایی کار کنید یا این که در یک گروه با یک تیم همکاری کنید. بیشتر اوقات داشتن همکارانی که به شما در کار یاری می نمایند و فرایند انجام امور را ساده می سازند بسیار خوب است. اگر همتایی در محل کار خود برای انجام پروژه ای دارید و او به هدایت شما در جنبه های مختلف کار بر روی پروژه احتیاج دارد، به چشم رقیب به او نگاه ننموده و با مداخله در پروژه او را هدایت کنید. امنیت شغلی موضوعی بسیار حساس است، اما راهکارهایی وجود دارد که شما می توانید با انجام آن ها امنیت شغلی خود را بهبود ببخشید. اگر شما در پی یافتن شغلید، به مسئله امنیت شغلی همانند نکته ای ضروری توجه ویژه داشته باشید. به این منظور می توانید از مشاوران شغلی بهره بگیرید و از تجربه دوستانتان که پیش از شما در حوزه کاری شما فعالیت نموده اند، بهره ببرید تا پیروزیت و آرامش بیشتری را در دوران کاری خود تجربه کنید.

منبع:برترینها

منبع: زندگی روز

به "7 راه چاره برای امنیت شغلی بیشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 راه چاره برای امنیت شغلی بیشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید