افشای وجود فشارهای سیاسی با هدف از بین بردن تفاهم بین اربیل و بغداد

به گزارش فدایی داری، هیأت مذاکره کننده اقلیم کردستان با دولت عراق امروز (یکشنبه) از وجود فشارهای سیاسی با هدف از بین بردن تفاهم موجود میان اربیل و بغداد خبر داد و همزمان معاون نخست وزیر اقلیم نیز به ادامه تلاش ها برای به دست آوردن حقوق و اموال کارکنان اقلیم کردستان اشاره کرد.

افشای وجود فشارهای سیاسی با هدف از بین بردن تفاهم بین اربیل و بغداد

به گزارش ایسنا، به نقل از موازین نیوز، این هیأت در دیدار با قباد طالبانی، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق به نتایج سفرش به بغداد و اوضاع مالی کنونی عراق پرداخت و افت چشمگیر درآمدهای نفتی در این کشور و اختلاف زیاد بین میزان درآمد و هزینه ها را مورد اشاره قرار داد.

این هیأت توضیح داد، کسری ایجاد شده در بغداد منجر به تحمیل فشارهای سیاسی برای بی نتیجه گذاشتن تفاهم های قبلی میان اقلیم و بغداد شده است.

در این جلسه، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان گفت: اولویت دولت حفظ امنیت شهروندان و تأمین حقوق کارکنان است. بنابراین ما همه تلاش خود را برای حفظ حقوق و اموال شهروندان اقلیم کردستان به کار خواهیم گرفت.

قباد طالبانی با اشاره به لزوم برقراری تماس مستمر با فراکسیون های مجلس کردستان، احزاب کرد در بغداد و سایر فراکسیون ها در مجلس عراق با مد نظر قرار دادن نهایت شفافیت خواستار ارائه تازه ترین اطلاعات به مردم کردستان شد.

وی در ساختمان نخست وزیری در اربیل با اعضای هیأت مذاکره کننده اقلیم کردستان با دولت عراق دیدار و گفت وگو کرد و آخرین تحولات و نتایج سفر اخیر این هیأت به بغداد را مورد بررسی قرار داد.

منبع: عصر ایران

به "افشای وجود فشارهای سیاسی با هدف از بین بردن تفاهم بین اربیل و بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای وجود فشارهای سیاسی با هدف از بین بردن تفاهم بین اربیل و بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید