انفعال دولت در موضوع مسلمانان هند تخلف از قانون اساسی است

به گزارش فدایی داری، یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: در موضوع خشونت ها علیه مسلمانان در هندوستان شاهد تخلف دولت از قانون اساسی هستیم.

انفعال دولت در موضوع مسلمانان هند تخلف از قانون اساسی است

به گزارش گروه رسانه های فدایی داری، محمدصادق کوشکی در گفتگو با مهر در مورد انفعال وزارت امور خارجه و دولت در مورد خشونت ها علیه مسلمانان در هندوستان گفت: این مسئله چه در بُعد انسانی و چه در بُعد اعتقادی آن، جز اولویت های اصلی سیاسی و سیاست خارجی ما است.

وی ادامه داد: در موضوعاتی این چنینی که مسلمانان تحت ظلم و ستم قرار می گیرند، باید در حوزه اتخاذ واکنش به طور شفاف و روشن، مواضع کشور مشخص اعلام شود.

استاد دانشگاه تهران گفت: آنچه در هند رخ می دهد، مربوط به چند روز اخیر و حتی یک ماه اخیر نیست و توالی چند بحران و تقابل این دو گروه عقیدتی در این کشور سبب شده است که خشونت علیه مسلمانان افزایش یافته و دولت هندوستان نیز در این راستا از حمایت های لازم از مسلمانان کوتاهی کرده است.

کوشکی افزود: مصوبه جدید در بحث تابعیت و مسائل شهروندی در هندوستان نیز بر افزایش تنش ها و خشونت ها علیه مسلمانان اضافه کرده و اراده ای نیز در دولت این کشور برای مهار تنش وجود ندارد.

وی مطرح نمود: موضع گیری دیپلماتیک از وظایف ما بوده و در واقع باید دولت حمایت خود را از اقلیت مسلمان هند نشان دهد. متأسفانه چون اراده چنین مسئله ای در دولت نیست، این وظیفه نیز که بر اساس قانون اساسی بر عهده دولت بوده، انجام نشده است.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی افزود: در این مسئله ما هم تخلف از قانون اساسی را شاهد هستیم و همچنین سرمایه و پتانسیلی که می توانستیم در هند داشته و با توجه به جمعیت 150 میلیونی مسلمانان این کشور به عنوان نقطه اتکای آنان باشیم را از دست داده ایم.

کوشکی شرح داد: ممکن است تا در آینده سعودی ها در این حوزه ورود کرده و به نوعی این فرصت را از ما بگیرند و از همین رو دولت باید در این موضوع به طور مشخص مواضعی شفاف را اتخاذ کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انفعال دولت در موضوع مسلمانان هند تخلف از قانون اساسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفعال دولت در موضوع مسلمانان هند تخلف از قانون اساسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید