ایرانسل پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را دریافت کرد

به گزارش فدایی داری، ایرانسل موافقت نامه پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP) را از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد.

ایرانسل پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را دریافت کرد

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صبح روز سه شنبه 24 مرداد 1402، طی مراسمی در عمارت کلاه فرنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر امیر محمدزاده لاجوردی جانشین وزیر در امور ارتباطات و معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و جمعی از مدیران این سازمان، دکتر صادق عباسی شاهکوه مشاور وزیر و مجری طرح توسعه فیبر نوری منازل و کسب وکارها، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و نیز مدیران عامل شرکت های آسیاتک، پیشگامان، شاتل، صبانت، فناپ و های وب (اپراتورهای مشارکت کننده در طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب وکارها)، موافقت نامه پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی به ایرانسل و نیز به شرکت های مذکور، اعطا شد.

این پروانه، بر مبنای مصوبات هیئت وزیران و مصوبه شماره یک جلسه 336 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تاریخ 9 مرداد 1401، با موضوع تصویب اصول حاکم بر صدور پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی، به ایرانسل اعطا شده است.

با دریافت این پروانه، ایرانسل که تا پیش از این، خدمات مختلف ارتباطی و دیجیتال، از جمله شبکه تلفن همراه نسل 2 (2G)، نسل 3 (3G)، نسل 4 و 4.5 (4G/LTE-A) و نسل 5 (5G) و خدمات اینترنت پرسرعت ثابت بی سیم (WiMAX و TD-LTE) را به مشترکان خود ارائه داده بود، رسماً به جمع ارائه دهندگان خدمات ارتباطی ثابت مبتنی بر فیبر نوری (FTTx) و سایر خدمات ارتباطی موضوع مصوبه فوق، پیوست.

این پروانه، ارائه تمامی خدمات ارتباطی به وسیله ایرانسل را در بر می گیرد و تا سرانجام سال 1410 هجری شمسی معتبر است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم، اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکار ها را از جمله مهمترین برنامه های دولت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برشمرد و نیز با اشاره به ارائه پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی گفت: با این پروانه یکپارچه، اپراتور می تواند تمامی خدمات این صنعت را به مشترکان خود ارائه دهد و دیگر احتیاج به دریافت پروانه جداگانه برای هر سرویس نیست.

دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل نیز در این مراسم، طی سخنانی ضمن تأکید بر آمادگی ایرانسل برای پیشبرد هر چه سریعتر پروژه فیبر نوری در صورت برطرف بعضی موانع، خواهان افزایش هماهنگی بین دستگاه های مختلف برای برطرف موانع موجود در اجرای این پروژه شد.

مشاور وزیر و مجری طرح توسعه فیبرنوری منازل و کسب وکارها نیز در این مراسم گفت: ایرانسل تا به امروز، حضور خوبی در حوزه ارائه خدمات تلفن همراه داشته است و امیدواریم با حضور این اپراتور در حوزه فیبر نوری نیز، شاهد تحولات گسترده باشیم.

پیش از این، سرویس نو اینترنت پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبر نوری ایرانسل، در روز 27 اردیبهشت 1402، طی مراسمی به وسیله رئیس جمهوری افتتاح شد. در این مراسم، سرویس اینترنت فیبر نوری که به عنوان سرویس فیبر به خانه (FTTH یا Fiber to the Home) شناخته می گردد، در قالب طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب وکار ها به بهره برداری رسید و بابل در استان مازندران، به عنوان نخستین شهر، این سرویس ایرانسل را دریافت کرد.

منبع: فرارو

به "ایرانسل پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید