برنامه فدراسیون تنیس روی میز برای تغییر شیوه برگزاری لیگ برتر

به گزارش فدایی داری، پرونده لیگ 99 تنیس روی میز به دلیل کرونا و عدم برگزاری به موقع بسیاری از دیدارها هنوز بسته نشده است با این حال مسئولان فدراسیون تنیس روی میز و کمیته مسابقات این فدراسیون نسبت به برنامه ریزی اولیه برای برگزاری فصل جدید مسابقات و چگونگی آن شروع به کار نموده اند.

برنامه فدراسیون تنیس روی میز برای تغییر شیوه برگزاری لیگ برتر

طبق برنامه مصوب در کمیته مسابقات تنیس روی میز تا 22 خردادماه تکلیف قهرمان و دیگر تیم های برتر در فصل جاری مسابقات باشگاهی این رشته معین می گردد. بر این اساس از تیرماه آنالیز چگونگی فصل جدید مسابقات در هر دو بخش مردان و بانوان شروع گردد تا حتی الامکان از شهریورماه مسابقات وارد فصل جدید گردد، فصلی که بر اساس آسیب شناسی های صورت گرفته قرار است متفاوت از ادوار گذشته برگزار گردد.

پیمان حسنی دبیر فدراسیون تنیس روی میز در مصاحبه با فدایی داری با تاکید بر اینکه شیوه برگزاری رقابت های باشگاهی این رشته برای امسال تغییر خواهد نمود در خصوص آن شرح داد.

وی با یادآوری اینکه رقابت های لیگ تنیس روی میز در سال های 97، 98 و 99 به صورت متمرکز برگزار گردید، اعلام نمود: این شیوه برگزاری مسابقات معایب و مزایای همزمانی داشت اما از آنجا که معایب آن بیشتر بود تصمیم گرفته شده تا ملاقاتهای فصل جدید به صورت رفت و برگشت انجام گردد.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز توضیح داد: کاهش هزینه تیم ها (نمایندگان غیر تهران) برای حضور در محل برگزاری مسابقات، حضور همه تیم ها در یک مکان و کاهش تعداد روزهای مسابقات از مزایای برگزاری متمرکز لیگ بود اما از طرفی این شیوه عملا جنب و جوش لیگ را از استان ها گرفت و باعث شد مسئولان استانی و به خصوص نفراتی که برای نماینده خود در لیگ برتر هزینه نموده و به نوعی اسپانسر شده بودند، نتوانند از نزدیک شاهد رقابت بازیکنان تیم شان باشند.

حسنی توضیح داد: با برگزاری متمرکز مسابقات بازیکنان به بازی در یک سالن عادت نموده بودند در حالیکه آنها باید تجربه بازی در سالن های مختلف با شرایط متفاوت را داشته باشند. دیگر اینکه با برگزاری متمرکز بازی ها، تیم های تهرانی در واقع در خانه خود بازی می کردند بدون اینکه هزینه ای بابت رفت و آمد متقبل شوند اما تیم های غیرتهرانی نه تنها باید این هزینه را پرداخت می کردند بلکه باید خارج از خانه هم بازی می کردند.

وی ادامه داد: به همین دلیل تصمیم گرفته شده فصل 1400 لیگ تنیس روی میز همچون گذشته به صورت رفت و برگشت برگزار گردد. قرار است در نشست هایی که برای آنالیز این فصل از مسابقات خواهیم داشت در خصوص این مسئله و چگونگی انجام آن، آنالیز های تکمیلی صورت بگیرد.

به گفته دبیر فدراسیون تنیس روی میز این فدراسیون در نظر دارد در خصوص چگونگی انجام هر مسابقه تیمی هم تغییراتی را اعمال کند. وی در این زمینه گفت: پیش از این برای هر رقابت تیمی 10، 9، 8 یا 7 ملاقات برگزار می گردد. با کاهش تدریجی تعداد ملاقاتها با 6 بازی رساندیم. لیگ 99 هم با همین تعداد ملاقات برای هر مسابقه برگزار گردید اما با این حال بعضا شاهد بودیم که بعضی رقابت ها 6 ساعت ادامه پیدا می نماید.

حسنی تاکید نمود: این موضوع در بسیاری مواقع خسته کننده می گردد ضمن اینکه به لحاظ پخش تلویزیونی هم با مشکلاتی روبرو می گردد. به همین دلیل تصمیم داریم برای فصل جدید مسابقات این مسئله را هم آنالیز کنیم و در صورت امکان تعداد ملاقاتها را کم کنیم به خصوص که در بعضی کشورها مانند فرانسه برای هر مسابقه تیمی 5 ملاقات برگزار می وشد.

دبیر فدارسیون تنیس روی میز تاکید نمود: رفت و برگشت برگزار گردیدن ملاقاتها و کاهش تعداد آنها تغییرات کلی است که برای فصل جدید مسابقات در هر دو بخش مردان و بانوان اعمال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه فدراسیون تنیس روی میز برای تغییر شیوه برگزاری لیگ برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه فدراسیون تنیس روی میز برای تغییر شیوه برگزاری لیگ برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید