تأکید بر باز شدن جهت ترانزیتی برای حفظ روابط پایدار همسایگی

به گزارش فدایی داری، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه ملاقاتهای خود با وزرای امور خارجه شرکت کننده در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ با آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان ملاقات کرد.

تأکید بر باز شدن جهت ترانزیتی برای حفظ روابط پایدار همسایگی

به گزارش روابط عمومی وزار امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان در مورد توسعه و توسعه روابط دوجانبه و بعضی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی گفتگو و گفتگو کرد.

امیرعبدالهیان در این ملاقات روابط دوجانبه بین تهران و ایروان را بسیار در حال توسعه توصیف کرد و اضافه نمود: باز شدن راستا ترانزیتی در کمترین زمان حاکی از کوشش دو کشور برای حفظ روابط پایدار همسایگی است.

وزیر امور خارجه کشورمان برگزاری نشست مدیران کل سیاسی وزارت خانه های امور خارجه دو کشور را برای آنالیز ابعاد مختلف روابط و به منظور تنطیم سند همکاری دوجانبه و ضروری دانست.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از این ملاقات حفظ ثبات و امنیت در منطقه قفقاز را اولویت های قطعی جمهوری اسلامی ایران دانست و بر مخالفت تهران با هر گونه تغییر ژئوپلتیک در منطقه تاکید نمود.

آرارات میرزویان، وزیر امور خارجه ارمنستان نیز در این ملاقات ضمن تشکر از یاری های ایران به حفظ صلح و ثبات منطقه، گزارشی از ِآخرین شرایط تحولات در قفقاز ارائه کرد.

وزیر امور خارجه ارمنستان ضمن دعوت مجدد از دکتر امیرعبداللهیان برای سفر به ایروان تاکید نمود: ایروان خواهان پیگیری جدی پروژه های مشترک تعریف شده فی مابین دو کشور و بعلاوه آماده ارسال هیات های مالی، تجاری و فنی به ایران در این راستا است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تأکید بر باز شدن جهت ترانزیتی برای حفظ روابط پایدار همسایگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید بر باز شدن جهت ترانزیتی برای حفظ روابط پایدار همسایگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید