خبرنگاران فوتی کرونا در آذربایجان غربی به 6 نفر رسید

به گزارش فدایی داری، ارومیه- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: بر اساس آخرین آمار 175 بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده اند که از این تعداد 6 نفر تا به امروز فوت نموده اند.

خبرنگاران فوتی کرونا در آذربایجان غربی به 6 نفر رسید

دکتر جواد آقازاده روز آدینه در گفت وگو با خبرنگار فدایی داری اضافه نمود: طی 24 ساعت گذشته 31 نفر به تعداد مبتلایان و یک نفر به تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان غربی اضافه شده است.

وی گفت: تا به امروز نمونه آزمایشگاهی 609 نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه 175 نفر مثبت بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد:رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده ها رعایت گردد.

وی از خانواده ها خواست در صورت امکان از حضور در مکان های پردتردد شهر همچون بازار، مناطق گردشگری و تاناکورا خودداری نمایند و با نشستن در خانه ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.

وی گفت: ماندن در خانه بهترین و مهمترین راه حل مقابله با این ویروس است و سلامت مردم را به دنبال دارد.

وی اضافه نمود: هفته جاری هفته صعود منحنی ابتلا به این ویروس در استان است و مردم باید با مسوولان استان در جهت پیشگری از این ویروس همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش فدایی داری، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین شروع شد و تا به امروز هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به راحتی و با راه حلهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس ننمایند.

طبق آخرین آمار، 11 هزار و 364 نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، 514 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فوتی کرونا در آذربایجان غربی به 6 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فوتی کرونا در آذربایجان غربی به 6 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید