داوطلبان منتظر تعویق آزمون ارشد نباشند

به گزارش فدایی داری، سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون کارشناسی ارشد 11 و 12 اسفند برگزار می شود و داوطلبان نباید به فکر تعویق کنکور باشند.

داوطلبان منتظر تعویق آزمون ارشد نباشند

به گزارش فدایی داری، حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 40 درصد از داوطلبان کنکور سراسری امسال یعنی حدود 590 هزار نفر انتخاب رشته نکرده و جزء افرادی هستند که رتبه های بالایی به دست آورده اند و به علت این که احتمال کمی دارد در دانشگاه قبول شوند، رشته ای را انتخاب نکرده اند.

سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در کنکور سراسری 60 درصد بانوان و 40 درصد آقایان شرکت کردند و برای انتخاب رشته هم 60 درصد بانوان و 40 درصد آقایان انتخاب رشته نکرده اند.

مروتی درباره نبود منبع دقیق برای کنکور هنر افزود: منابع کنکور هنر دارای دروس تعیینی است و برای رشته های ریاضی، انسانی و تجربی دروس متناظری داریم و کتاب ها تعیین هستند؛ اما برای هنر و زبان نداریم.

وی ادامه داد: آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ 11 و 12 اسفند برگزار می شود و به تعویق نخواهد افتاد. روز پنجشنبه صبح آزمون دکتری و عصر پنجشنبه و جمعه صبح و بعد از ظهر کنکور ارشد برگزار خواهند شد تا بتوانیم نتایج آن ها را زودتر اعلام کنیم.

مروتی تاکید کرد: دانشجویانی که امسال در کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند، اگر قبل از ثبت نام کنکور 1402 انصراف دهند می توانند مجدد در کنکور شرکت کنند.

سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود: دانشجویان شبانه پذیرفته شده در مقطع ارشد 1401 هم پس از شرکت در کنکور و اعلام نتایج، چنانچه در دانشگاه خوبی پذیرفته شده باشند می توانند از دانشگاه قبلی انصراف دهند و در دانشگاه تازه نام نویسی کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "داوطلبان منتظر تعویق آزمون ارشد نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوطلبان منتظر تعویق آزمون ارشد نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید