رازهای روابط پیروز و پایدار هم بنیانگذاران

به گزارش فدایی داری، ترجمه و تألیف: آزاده ارشدی، کارشناس روابط عمومی و برندینگ فناپ

رازهای روابط پیروز و پایدار هم بنیانگذاران

یکی از بزرگ ترین دلایل مرگ استارت آپ ها عدم سازگاری هم بنیانگذاران با یکدیگر، مشاجره و جدا شدن آنها از هم است. در واقع جدال بین هم بنیانگذاران عادی است و در حدود 20 درصد استارت آپ ها با ترک یک بنیانگذار روبرو می شوند که برخی اوقات به فروپاشی آن استارت آپ منجر می شود. به همین دلیل روابط بین هم بنیانگذاران یکی از مهم ترین عناصر پیروزیت استارت آپ ها به شمار می آید.

در یک استارت آپ علاوه بر چالش های تجاری بسیار زیاد، چالش های فردی زیادی هم وجود دارد که در کنار هم بر عوامل آن شرکت نوپا فشارهای زیادی به بار خواهد آورد. در این نوشتار چند راز برای ایجاد یک رابطه پیروز گفته می شود که جهانی هستند. این رازها فقط مربوط به روابط بین بنیانگذاران نیستند، بلکه برای هر رابطه شخصی ای نیز قابل اجرا هستند. آنچه باید انجام دهید تا رابطه سالم و مفیدی با تیم بنیانگذار خود داشته باشید، بدین شرح است.

راز ایجاد یک رابطه پیروز

اوقات باکیفیت خود را با هم بنیانگذاران سپری کنید، بدین معنی که برای مثال یک روز در هفته با هم بنیانگذاران شام بخورید و معاشرت کنید. شکل گیری زودهنگام عادت ها مهم هستند و با رشد کسب وکار، این عادت ها برای همیشه با شما خواهند ماند، پس بهتر است همان ابتدا با گفت وگو، موارد را برای هم شرح دهید و راهکاری پیدا کنید.

قسمت 1. دوستی و سرگرم کردن

به طور کلی با یکدیگر درباره کار و تجارت صحبت کنید یا حتی مسائل خصوصی خود، درباره هر چه به فکر تان خطور می کند، فقط دور هم بنشینید و گفت وگو کنید.

قسمت 2. تجارت، نگرانیها و چالشها

در مورد اینکه آیا نگران افراد خاصی در تجارت خود هستید، مسیری که پیش رو دارید یا هر چالش دیگری که با آن روبه رو هستید، صحبت کنید. صادقانه و شفاف درباره نگرانی های خود گفت وگو کنید، مهم نیست که چقدر این موارد بی اهمیت به نظر برسند، صحبت کنید.

قسمت 3. روابط فردی

چیزی به عنوان مسئله کوچک وجود ندارد. هیچ چیز خیلی کوچک نیست که نتوان آن را مطرح نمود و درباره آن صحبت کرد.

هر چیز کوچکی با گذشت زمان به حدی می رسد که دیگر نمی توان اوضاع را درست کرد. به همین دلیل این بخش بسیار اهمیت دارد. در حقیقت مهم نیست آن مسئله جزئی چقدر احمقانه به نظر می رسد، باید بلافاصله به آن رسیدگی کرد.

گفت وگو کنید

هر آنچه شما را آزار می دهد، درباره اش صحبت کنید، چون همین موارد کوچک یک یا دو سال بعد بزرگ خواهند شد. صحبت کنید تا به راه حلی برسید. اگر می خواهید این رابطه کاری را حفظ کنید و سالم نگه دارید، ملزم به حل مسائل بسیار جزئی هستید تا روزی بزرگ نشوند.

عادات خود را زود شکل دهید

اگر محیطی را ایجاد نکرده باشید که بتوانید درباره موضوعاتی که با آن روبه رو هستید، نه تنها درباره شرکت، بلکه با یکدیگر صحبت کنید، این تجارت به تدریج از بین می رود. در آغاز ممکن است احساس شود گفتن این موارد غیرضروری است، اما به هر حال این کار را انجام دهید تا عادت ایجاد شود. به خاطر داشته باشید با رشد کسب وکار و ساختار شرکت در بخش های مختلف، شما دیگر مثل گذشته با هم کار نمی کنید و اساساً ممکن است وقتی برای صرف اوقات و معاشرت با هم نداشته باشید. بنابراین، اختصاص فضایی برای گذراندن وقت با یکدیگر در همان ابتدا اهمیت بیشتری دارد.

اعتمادسازی

بین دو بنیانگذار، نمی تواند تفاوتی نباشد. آنچه مشترک است همان ارزش ها، اهداف و شوخ طبعی است. داشتن یک تیم بنیانگذار متنوع بسیار خوب است، ضمن اینکه می تواند یک منبع احتمالی اصطکاک باشد، مگر اینکه یاد بگیرید یکدیگر را همان طور که هستید، بپذیرید. این به معنای موارد و عادات خوب، بد، و چیزهای کوچکی است که گاهی دیوانه کننده به نظر می رسند. همه را باید بپذیرید.

در نهایت آنچه خواهید آموخت این است که در کنار هم بسیار بهتر از جدا بودن از هم هستید و این چیزی است که نه تنها در روابط شخصی جواب می دهد، بلکه موجب پیروزیت در کار هم خواهد شد.

اگر بنیانگذار هستید، اطمینان حاصل کنید که اوقات باکیفیتی را با هم بنیانگذاران خود می گذرانید. روز و مکانی را انتخاب کنید و در کنار یکدیگر جمع شوید و صادقانه گفت وگو و معاشرت کنید. با گذشت زمان، در یک رابطه اعتمادپذیر، شفاف، و صادقانه با هم بنیانگذار خود خواهید بود که به امیدواری به تجارت شفاف و پیروز منجر می شود.

منبع: شبکه چی

به "رازهای روابط پیروز و پایدار هم بنیانگذاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازهای روابط پیروز و پایدار هم بنیانگذاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید